Nga vjen kjo fjale

Diskutime tek 'Tema e ditës (vendet shqipfolëse)' filluar nga Erison700, 23 Apr 2003.

 1. Erison700

  Erison700 Forumium maestatis

  Nga vjen kjo fjale

  Tung E di qe eshte pershendetje por nga vjen kjo Tung
  E di qe perdoret si ne takim dhe si ne ndarje, ne largim.
  Po kerkoj shum ta mesoj se nga e ka prejardhjen kjo fjale.
   
 2. Erison700

  Erison700 Forumium maestatis

  Re: Nga vjen kjo fjale

  Ops... E dija qe isha tek gjuhesia. Paskam ngaterru teme. Cojeni pak me poshte kur ta shihni.
   
 3. I love new york

  I love new york Primus registratum

  Re: Nga vjen kjo fjale

  me sa di une vjen nga fjala "tungjatjeta" qe do te thote "t'u zgjatte jeta". kosovaret e perdorin kete shprehje.
   
 4. Erison700

  Erison700 Forumium maestatis

  Re: Nga vjen kjo fjale

  A ka ndonje domethenje vetem fjala "Tung" apo eshte vtem shkurtim.
   
 5. arbi

  arbi Primus registratum

  Re: Nga vjen kjo fjale

  besoj se eshte shkurtim si psh hi-hello
   
 6. fine_boy

  fine_boy Primus registratum

  Re: Nga vjen kjo fjale

  Shkurtimi i fjales tung, gjate do te thote tungjatjeta........
  Unesjom kosovar por e kam degjuar'''''
   
 7. illyricus

  illyricus Primus registratum

  Re: Nga vjen kjo fjale

  Tung! Kosovari këtu /pf/images/graemlins/laugh.gif . Veç shkurtesë e tungjatjetas është, kurgjë tjetër.

  ****vulos :thumbsup: ***
   
 8. Erison700

  Erison700 Forumium maestatis

  Re: Nga vjen kjo fjale

  Flm per pergjigjet. :thumbsup:

  Kisha nje debat rreth kesaj fjale. /pf/images/graemlins/laugh.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe