Nje kenge dy(ose me shume) versione te ndryshme

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Aki, 29 Sep 2015.

 1. n00b

  n00b Forumium maestatis

  :p   
  Aki likes this.
 2. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit


  Versioni Origjinal.
  ------------------------

  Cover.
  ------------------------

  Versioni Piano.
  ------------------------


  (Sot degjova edhe kete version ndryshe , verore , per tu kercyer)
   
  Eléonoré and Aki like this.
 3. wanderer

  wanderer Forumium praecox

  Rolling Stones - Mother's Little Helper
  Kenge nga Rolling Stones per nje nene qe pak nga pak krijon dependence ne substanca sepse sja del dot me punet e dites.

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Beat 4 - Solo Para Jovenes
  E e njejta kenge por me teme me te thelle , per te drejten e lirise se mendimit dhe shprehjes.
   
  Aki likes this.
 4. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

 5. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit


  Origjinali.
  -----------------------------------------------------------------------

  -----------------------------------------------------------------------

  -----------------------------------------------------------------------
   
  Last edited by a moderator: 25 Jan 2016
 6. wanderer

  wanderer Forumium praecox

  Iggy Pop - Tonight
  Kenge e kompozuar nga David Bowie per albumin e Iggy Pop - Lust for Life [1977] . I perkushtohet njeres qe ishte duke nderruar jete per shkak mbidoze nga heroina.

  ------------------------------------------------------------------------------
  David Bowie - Tonight
  Ketu Bowie e viziton edhe njehere kete kenge ne [1984] edhe ne fakt e titullon albumin e tij po njesoj. Ai vendos te heqi pjesen e mbidozes nga heroina, bashkohet me Tina Turner edhe e kendon/orchestron (opinioni i disave eshte qe e reciton) ne stil reggae.
   
  gurax likes this.
 7. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

 8. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Under Pressure - Queen

  Ketu me vokal te A. Lennox dhe D. Bowie.

   
 9. gurax

  gurax Pan ignoramus

  A Whiter Shade of Pale

  Eshte kenge e Procol Harum...


  E kane kenduar shume kengetare te tjere, midis te cileve Joe Cocker...


  ... dhe Annie Lennox.


  Versioni i Lennox me jep nje ndjesi disi distante dhe surreale nga menyra shume origjinale dhe karakteristike e saj e orkestrimit te muzikes.
   
 10. katsune

  katsune cherry blossom

  Sweet Dreams

  Eurythmics (origjinali)  Marilyn Manson

   
  gurax and Dreamer like this.
 11. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Origjinali
  hahahahha :D
   
 12. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit


  -------------------

  -------------------------
   
  gurax likes this.
 13. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit


  -----------
   
 14. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit  --------

   
 15. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Aerosmith - Dream On
  Nje version me korin vokal te femijeve ne Kalifornine e Jugut

   
 16. katsune

  katsune cherry blossom

  The sound of silence

  origjinali nga Simon & Garfunkel
  cover nga Disturbed. wow!!

   
  gurax likes this.
 17. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Ky eshte nje version me piano i nje kenge te Dimmu Borgir, "In Death's Embrace"  Origjinali:


  :bomb:
   
 18. gurax

  gurax Pan ignoramus

  "I wanna be your dog", nga Iggy Pop ...


  ... eshte kenduar edhe nga Joan Jett (and the Black Hearts)
   
 19. MrCool

  MrCool Oldschool

  Dy perla :duhan:
   

Shpërndajeni këtë faqe