Njeriu ka me shume nevoje per miq apo armiq

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga maxper, 27 Jul 2007.

1. mirdita

mirdita Papirus rex

:)

Rrezart and Megg like this.
  2. abs

abs nuk e di...

...tani dhe po te rrinin perballe mire eshte :D

3. gangsterja

gangsterja Primus registratum

Varet nga karakteri i njeriut nese deshiron te kesh miq/armiq.Per mendimin tim eshte me mire te kesh nje/dy miq ne kete jete dhe e din se ke besim te plote tek ta ose e shikoni te arsyeshme te luftoni per miqesine tuaj.Mik i vertete eshte ai qe te ndihmon kur ke nevoje dhe jo ai qe te kthen shpinen ose te vjen nga pas per interesin.Armiqve tregoju se je me e mire se ata dhe se nuk do te te bejne gje presionet ose fjalet e tyre.Te urrejne se je me,i/e mire se ata.Te mirin gjithmone e kane zili.

mirdita likes this.
  4. mirdita

mirdita Papirus rex

Shum e vertet

5. Rrezart

Rrezart Forumium praecox

varet

6. Sahit Rexhepi Keca

Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

njeriu maspari ka nevoj per vetveten.njeriu vete i krijon miqt dhe armiqt.nje njeri qe nuk edon vetveten aj vete eshte armik i vetvetes.

7. Hektor12

Hektor12 Locus omnem

Miqte dhe armiqte jane pjese e jetes, duke qene se eshte heq termi armiq dhe miq duhen zevendesuar me kundershtare dhe aleate

8. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

ta duash miken me force armiqesore, eshte afeksion madhor.

9. Airbourne

Airbourne Papirus rex

Njeriu ne rradhe te pare ka nevoje per afeksion social.....sepse ndryshe kafsherizohet!

10. gurax

gurax Pan ignoramus

Dicka e ngjashme do te ishte edhe pergjigja ime, vetem me duhet t'u ndrroj vendet "meshkuj"-ve dhe "femra"-ve. :D
    Une mendoj se njeriu, njerezit, kane nevoje vetem per miq. Per armiqte, te thuash qe jane te nevojshem eshte nje lloj "dhelpra dhe rrushte" ne reverse, jane e s'kemi c'te bejme perballe realitetit dhe hajde themi se na duhen dhe ata. Per armiqte nuk ka nevoje te vritet shume mendja se ku t'i gjejme, ata shfaqen vete dhe spontanisht gjate jetes se cdo njeriu, disa here.

TinkerBell likes this.
  11. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

une armiqte preferoj t'i kem femra. Me to ka me shume mundesi te gjej gjuhen. Mbase edhe... te behem mik.

Shpërndajeni këtë faqe