Noizy ft Zanfina Ismajli

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga mirdita, 23 Jun 2013.

 1. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Kenge qe beri shum klikime :

  Po foli me keq ardhje per familjet shqiptare,
  Keqkuptime t'vogla perfundojn deri ne ndarje,
  Femija do te rritet Edhe keto gjera do ti mbaj mend,
  Dhe 1 dit urrejtjen do ta nxjerri kur nuk ka vend,

  Kur fol per ju fol Edhe per veten time,
  Sepse Jam ne situat ku se shoh femijen time,
  Jan gabimet e rinis qe te vrasin Kur moshohesh,
  Keshtu venja gishtin kokes dhe mendo se cfar do t'bohesh,

  Femra nuk poshtrohet esht nje qenie delikate,
  E vetmja gje qe don esht rrespektin dashurin tate,
  Ajo fmijet ty ti rrit dhe ti sheh Si syt e ballit,
  Ta ben buken ta ben shtratin dhe rrobat ti ben gjith gati,

  A do te pelqente nese do ishte nena jote,
  Ndoshta motra ose mbase vajza jote,
  Ska mo jo nuk ka mo ka ardh koha per ndryshim,
  Do jem 1 djal Edhe vlla Edhe 1 prinder shum I mir,

  Po sikur te jet Nana jote,po sikur te jet motra jote,po sikur te jet vajza jote,
  ca do,ca do, ca do kishit bo.!

  Vendi Ku jetom ne, ka forc edhe vailence,
  Ku femra do poshtrohet dhe gjithcka esht ok, por sikur te them ska mo si doni ju, por sikur tju them zban mo siç boni ju,
  Zemra saj vec lendohet ndoshta ty te duket per qesh,
  Ti diten brredh me shoket dhe sa her kur kthehesh ban stress,

  Trego ku jan premtimet - qe mi dhe,
  Ku ndodhet dashuria midis nesh,
  Vajza po ma rritet dhe vet e sheh,
  A do doje qe ti ndodhte cpo ndodh me ne,

  Po sikur te - t'jap 1 IDE
  Nje Loj qe mduket fair
  Ca do kishit bo ca do kishit bo

  Po sikur te jet nena jote
  Po
  Sikur te jet motra jote,
  Po
  Sikur te jet vajza jote,
  Ca do kishit bo ha?

  Nuk ka nevoj per dhun nese ke inteligjenc,
  Nese ti nuk ke rrespekt dashuria me nuk vlen,
  Ajo dor qe e perkdhel ajo dor prap e godet,
  Ajo goj qe I thot te dua ajo goj me prap Si flet,

  Cdo njeri n'ket tok ka periudha t'kqia,
  Por kjo zdo t'thot qe t'ndahemi sa her t'na kap merzia,
  Ai qe esht I fort ai duhet tjap kurajo,
  Jo ti kthejm shpinen tjetrit dhe pse ndoshta ai ka fajet,

  Gabimet jan njerzore ai kush fal esht me I zoti,
  Inati nuk na duhet na dhuron vec pika loti,
  Kshuqe veje nje buzqeshe ne fytyre Edhe ne zemer,
  Per ti Then botes se ti e vlerson 1 femer

  Jo ta kthesh ne skllav ose ne 1 sherbetore
  Nese e perdor llogjiken je burri I sherbetores
  nese ti e sheh Si engjell ose Sikur 1 mbretereshe,
  Esht thjesht sepse ti e veten Si nje mbret..


   
  princ likes this.
 2. dr love

  dr love Locus omnem

  Noizi hahet..po kjo Zamfina vallahi si trape me duket.
   
 3. Aquarius

  Aquarius Valoris scriptorum

  edhe mamica te klajdi harunit beri shume klikime
   
  Ildri and princ like this.
 4. dr love

  dr love Locus omnem

  E ke pa ate vidion e re Beqar..
   
 5. Aquarius

  Aquarius Valoris scriptorum

  mua me thua beqar?
  une dua te them se sapo u pajtova dhe jam ne rregull
  nuk jam single:cool:
   
  Ildri likes this.
 6. dr love

  dr love Locus omnem


  me vjen mire per ty.

  Video e re e Klajdi Harunit...Beqar..kapish.
   
  Aquarius likes this.
 7. princ

  princ Valoris scriptorum  nojzy esht ma i madhi ne kete vend e ska kush shka e shan me pelqej shum shkrimi yt mirdita
   
  mirdita likes this.
 8. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Flm ;)
   
  princ likes this.
 9. Aquarius

  Aquarius Valoris scriptorum

  noizy eshte zhurme
   
  Ildri likes this.
 10. princ

  princ Valoris scriptorum


  spo te kuptoj ketu a me trgon pak me kjart
   
 11. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Eshte kenge shum e bukur,dhe nese e degjoni me vemendje jan shum fjale me shum vlere,ashtuu i marr une,por nejsee mua me pelqen shum si kenge.
   
  princ likes this.
 12. Aquarius

  Aquarius Valoris scriptorum

  ne anglisht noizy,perkthet zhurme ne shqip:bang:
   
  Ildri likes this.
 13. princ

  princ Valoris scriptorum

  e dua shum nojzin
   
 14. Aquarius

  Aquarius Valoris scriptorum

  ai eshte nona fare
   
  Ildri likes this.
 15. princ

  princ Valoris scriptorum


  [po dihet bre 1 per repera
   
 16. Aquarius

  Aquarius Valoris scriptorum

  por edhe stresi eshte i mire apo jo?:eek:
   
  Ildri likes this.
 17. princ

  princ Valoris scriptorum


  po po
   
 18. Aquarius

  Aquarius Valoris scriptorum

  scardasco e ka cune xhaxhai stresin:cool:
   
  lidra, Ildri and princ like this.
 19. princ

  princ Valoris scriptorum


  hahahah i madh je
   
 20. Aquarius

  Aquarius Valoris scriptorum

  por a e di ti qe lek plepi eshte vellai i scardascos?
   
  Ildri likes this.

Shpërndajeni këtë faqe