Për here të parë në Chat.

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga Brutto, 20 Mar 2014.

 1. Brutto

  Brutto Primus registratum

  Per here te pare ne chat

  Per here te pare ne chat kur shkova
  nja dy ore u mendova
  me iku truni tu mendu
  ca pseudonimi me vu
  E keshtu filloi chati
  nicku i pare ishte "veshgjati"
  Mbas pak e pash se sme shkon
  e nderrova e vuna "hason"
  Po dhe hason kur e vuna me ecte muhabeti vetem me cuna
  me iku truni duke menu s`dija ca nicku me vu
  Kohe te gjate ne chat qendrova
  njemije emra i nderrova
  dhe nje dite shum u mendova
  veten time keshillova:
  A mer Altin te rafte pika
  ketu ecka vetem romatika
  Thashe se mos me shkon ky niku
  e vuna Altin_Romantiku
  Pata shans mbas nja nji ore
  ne chat zuna nje dashnore
  nicku i saj ishte Lule_Bore
  Po jo nuk me pelqeu fare
  kishte qene nje katunare
  s`dinte tjeter vetem nje e dy
  me sill nje fotografi
  Hajt mo thash po i bej qejfin
  ka njerez qe per dashuri vdesin
  jo si une qe per pune nje ore e zuna gocen dashnore.
  Per sanim shkova ne librari
  se nuk kisha scanner ne shpi
  Fotografite i skanova
  edhe goces ja dergova
  Po me vone me zu belaja
  Gocen e zuni sevdaja
  Donte te me bante per vete
  po si ju thashe nuk me pelqente
  AA po se harrova tju them
  Une ne Londer kam zon ven
  Ajo mua me mashtroj
  Me tha se rrinte ne velipoj
  Po foton kur e pa
  nderroj mendje dhe me tha
  Altin do te te them dicka:
  Rreth e rreth ma rretullonte
  ne fund tha ne Londer jetonte.
  Si gjithmone per kontaktim
  ajo kishte e-maili-in tim
  Po me vone se cme ngaterronte
  donte te me telefonte
  Hajt thash prape po bej nje gabim
  dhe ja dhashe numrin tim
  Mu duk vetja krejt rrote
  se ishte muhabet kot
  Me kete peshk u merzita
  dhe kompjuterin e fika
  Nga qe ishte kohe e mire
  dola n`ballkon me pi i birre
  Sa dola tek dera e ballkonit
  me ra zilja e telefonit
  Edhe e keni parasysh
  e hapa dhe fola anglisht
  Hello!!!
  s`foli
  who is this?
  Thash do jete ndonje psikopat
  se ishte dhe numer privat
  Alo!
  kishte qene ajo
  He,, me tha,, ckemi mire
  mu bo drita erresire
  mu duk vetja ne shkretetire
  Thashe ta plas telefonin ne toke
  vete kam faj me ra ne koke
  Mire... i thashe...ti ca bone
  mu duk shpia kasaphone
  Kshu filloi muhabeti
  qe nuk kishte pike lezeti
  I thashe jam tek ca shoke
  se me iku petlla e s`flisja dot
  Hey!! i thash Bertita!!!
  me mer me vone kur te shkoj ke shpia
  Telefonin e fika
  mu rikthye serish drita
  E mbylla numrin e vjeter
  shkova e bleva nje tjeter
  Thashe nga sot mos paca fat
  ky do jete numer privat
  dhe ne chat kur te shkoj
  nickun thashe do ta nderroj
  Po mendohesha si ta vej
  E vuna "kiss_of_the_day"
  Nga ajo dite ne chat lash nom
  u bo chati kasaphone
  Te gjitha gocat me flisnin mu
  me thonin: Hi, How are you?
  Shume idjot rrinin duke share
  tregonin veten katunare
  Operatoret o bone xheloz
  se u njofta si tip serioz
  Nuk kishin ca me thone
  po perdite ma benin ban
  Nje dite I had a fight
  Me nje "Kiss_of _the_night"
  Kur e pane se sdu me ik
  me vun ne auto kick
  Thashe ne chat nuk rrihet ma
  po nuk kisha ca me bo
  Nderrova nickun se u bo nomi
  dhe e vuna prap "hasoni"
  Nje dite me ftoi njera
  me tha hajde tek #tirana
  Aty gjeta nje pese vete
  tu bo i dor muhabet
  nuk kaloi as nje ore
  me vunen operator
  Mbas ca kohesh e hapen thesin
  ma hoqen mua accessin
  Ai ishte chat gomistash
  stafi i tije ishte staf sexsistash
  Per arsye personale
  mu desh me thone ca fjale banale
  Nga ky chat mu desh me ik
  se me vune auto-kick
  Nje amoxil kishte gjithandej access
  per #shkodra me beri nje ftese
  Aty un u bera Aop
  edhe shum shpejt Sop
  per shans te keq me kan keq sot....
  Founder ishte nje djal shkodran
  emrin nuk jam duke e thone
  Ai mu duk djal trim
  se kishte nickun si grushtin tim
  Aty qendrova per kohe te gjate
  me te gjithe tu bo gallate
  Une studjoj per aplikim
  por vdes poer programim
  nje dite per gallate
  ndertova nje voice chat
  Aty njofta nje goce
  per muhabet ishte bombe
  Si shoqe mendova ta respektoj
  dhe mendova ta takoj
  Te dy kishim nje mendim
  keshtu qe lame nje takim
  U takuam pime nje birre
  prape mu duk goce e mire
  Nje dite nderrova mendim
  se me beri nje provokim
  Kshtu sme kishte bo vaki
  SI me qen ne polici
  Kur e pa se nuk ishte si ajo mendonte
  e la s'po me provokonte
  Pra cdo gje ka te ngjare
  kur iku me futi nje te share
  Po ajo nuk e mendoj
  se une do ta kuptoj
  Une asaj nuk i flas mo
  sikur nga qielli te kete ra
  Dhe ti goce mos mendo
  se kshu shoqnije gjen kudo
  (eshte e vertete apo jo)
  Tani me eshte bere zakon
  dashnoret i bej koleksjon
  I marr te gjitha perdore
  momentalisht kam kater dashnore
  Ca me thone se je rob zoti
  ca te tjera me therrasin d[]ggy
  Kjo pra eshte historia ime
  me te drjta dhe gabime
  gjithashtu me shume shkurtime
  Me duket se po nderroj
  dashnoret shpesh si takoj
  Shkoll, Pune edhe ke shpia
  me duket se me ka zon dashnia
  Menjen ma ka marr maria.
   
  gurax, Ermiraal, Dreamer and 2 others like this.
 2. Seyfert

  Seyfert Valoris scriptorum

  Qenke lodh Brutto
   
 3. Balahk

  Balahk Locus omnem

  chati,vendi me idiot.vendi ku jane mbeledhur perversat
   
  Last edited: 20 May 2014
 4. Seyfert

  Seyfert Valoris scriptorum

  Flet sikur ke qene dhe ti dikur pervers :p
   
  Al-Punk likes this.
 5. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Jo shoku,s'ka lidhje.nje logjike e thjesht te ben ta mendosh nje gje te tille.sepse aty rrijn njerezit parazit,njerezit qe jane vk.troc muhabeti jane mbeledhur njerezit qe kane nje arsye te fshihen mbase nick name.kjo eshte sipas optikes time.ndoshta ju keni kunderveshtrim tjeter
   
  Last edited: 20 May 2014
 6. Seyfert

  Seyfert Valoris scriptorum

  fjale me vend per nje ish chatist
   
 7. Al-Punk

  Al-Punk Still here

  Mes bejtes dhe poezise :) Shkruaj prap grupo!
   
 8. Balahk

  Balahk Locus omnem

  e keni shume gabim shoku.as kam qene dhe as kam ndermend te jem naj here pjese e kesaj kategorie njerezish qe s'kane ca bejn dhe tallin b***** aty.kam shume me shume kapacitet sa te rrij e te merrem me gjera te pa vlera.
   
 9. Seyfert

  Seyfert Valoris scriptorum

  ok, per kapacitetin qe ke po i jap fund ketij chit chati se sja vle kur i thua fjalet me bip.
   
 10. katsune

  katsune cherry blossom

  :D
   

Shpërndajeni këtë faqe