Përfshihet Nga Flakët Në Pistë Një Avion Në Florida

Diskutime tek 'Tema e ditës, ndërkombëtare' filluar nga Agjenti_007, 30 Oct 2015.

 1. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  1446180929florida11.jpg

  Një avion në Florida të Shteteve të Bashkuara u përfshi nga flakët, teksa po përgatitej për t’u ngritur nga pista e aeroportit ndërkombëtar “Fort Lauderdale-Hollywood”.

  Mediat ndërkombëtare raportojnë se zjarri nisi në motorin e majtë të avionin për shkak të rrjedhjeve të karburantit, ndërsa raportohet për të paktën 15 persona të plagosur.

  Pasagjerët dhe ekuipazhi u evakuuan menjëherë dhe flakët u arritën të shuhen, por njëri nga personat e lënduar ndodhet në gjendje të rëndë me plagë të shumta në trup.

  “Ekuipazhi ka ndjekur procedurat e emergjencës; janë fikur motorët dhe janë nxjerrë jashtë menjëherë pasagjerët për të siguruar jetët e tyre”, ka thënë një përfaqësues i kompanisë që i përkiste avioni në fjalë.
   
 2. addictedru21

  addictedru21 Primus registratum

  When did this happen?
   

Shpërndajeni këtë faqe