Përse njeriu bën keq?

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga atman, 10 Oct 2006.

 1. Wii

  Wii Grupi i të moçmëve!

  Abs, ngela pa fjale per pak momente se thashe "per ca te ze be, ca do me thene me bere keq?" :p
  A mund ti afrohet si perkufizim "te shkaktosh tek tjetri nje pakenaqesi me fjale dhe/ose me vepra dhe te ndikosh nga ana emocionale dhe/ose fizike tek ai"? :) Te pakten ky eshte perkufizimi me i mire qe me vjen ndermend se perkufizimin e sakte sdi me e thene ne fakt...
   
  Sweety likes this.
 2. abs

  abs nuk e di...

  ...po perpiqem ta imagjinoj Wii :p
  Teorite boll bukur i keni qendis si ti dhe secret!
  Pervehte vec shembuj konkrete kuptoj, si abs qe jam ;) nese keni ndonje t'gatshem :D do ju a dija per nder!
   
 3. Wii

  Wii Grupi i të moçmëve!

  Drit nona, une me zor thura teorine ti me thu praktiken :D
  Praktike? Sherret e tipit "pse me shef ti mu? jo po ste pashe....jo,me pe! Cin shef ti! ca kom une qe me shef ti " ene plas sherri :D
   
 4. abs

  abs nuk e di...

  ma konkretizo pak situaten tamarsha :D
  kush ja fut kujt, dhe ku?
   
 5. Sekreti

  Sekreti Forumium praecox

  aj siper ty posht
  se ku......ngjarja a ne proces e siper loool
   
 6. Wii

  Wii Grupi i të moçmëve!

  njoni ja fut tjetrit me grusht pra! ene ky tjetri ja kthen po me grusht...me pak llafe i bojn keq njoni tjetrit :D
   
 7. abs

  abs nuk e di...

  athere eshte 1=1, s'ban kjo! :D

  me nxjerr njerin te mire (siq jemi ne ketu :D fjala bjen)
  dhe tjetrin te keq (siq jane te tjeret ;) )

  p.s. na thjesht muhabet po bajme eh :)
   
 8. abs

  abs nuk e di...

  sorry, ky shkrimi ketu me duket pak si kaps :D
   
  Sweety likes this.
 9. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  po le o abs se i corientove fare keta te dy.....
   
 10. abs

  abs nuk e di...

  t'hongsha dialektin :D
  OK! kto i bajne njeni tjetrit keq.
  ta shkoqisim pak ket' shembull :D edhe pse me cudit, qe nje person si ti merr ket shembull! sepse nuk e imagjioj qe ti te gjindesh ne kete situate :)

  fjala bjen, personi A eshte ne parking te makines,vjen tjetri B dhe i futet ne parkingun e tij padashje ose pa dije. A'ja del nga makina dhe ja fut grusht B's :D :confused:
   
  Sweety likes this.
 11. abs

  abs nuk e di...

  jo mij se kan ik me hanger buk, s'jane si puna jone qe rujm elegancen :p
   
  Sweety likes this.
 12. Wii

  Wii Grupi i të moçmëve!

  Skom ca me i bo dialektit. Gjithsesi, i jep ma shije muhabetit kur don me fol lirshem :p
  Nga shembulli qe dhe i bie qe A-ja osh shqiptar se as nuk pyet "Cer pati ky?" :D Aq me teper nese B-ja kerkon te shfajesohet duke thon "po se dija una", pergjigja do jete "po si eshte e mundur qe zgjodhe parkingun tim nder gjith kto te tjeret"...hajd e mushja mendjen qe se kishte bo me qellim :D
  Tani ta marrim holle holle, edhe sikur njoni te gjuaje ne ate sherr, edhe ai ka ngrene nje gjuajtje (aplikim ligji fizike qe per cdo gjuajte ka nje kundergjuajtje :p) kshu qe dalin baraz :D
   
 13. abs

  abs nuk e di...

  tjeter ...
  A 'ja s'don me punu te ejten qe te kete nje fundjave te gjate.
  I thote B's ; ma ban nje te mire, puno per mua te Ejten.
  B'ja pergigjet me Jo!
  A'ja nga pakenaqesia e mbrenshme :D e mos realizimit te qellimit te vet
  s'len gja pa thane per B'ne.

  kush i keq, per ke? :D
   
 14. Megg

  Megg Carpe Diem

  iiisa shum gjera skuptoj te kto gjerat siper qe i bejn keq forumit ja nje shembull konkret per abstraktenn,,,,
  Shtrohet pyetja pse i ben keq absi dhe wii forumit?:p
  sepse.........skan me qa me shty kohen...dhe dun mu gri me dikend Bla Bla
  Cdo gje e ka nje arsye mos u lodhni kot,,,,
  Iii sa happy do isha mas mu hedh ne qaf' kta dy se morra finish un :D
   
 15. abs

  abs nuk e di...

  ta kam marr hakun :D tek pershendetje me keng :p
   
 16. Wii

  Wii Grupi i të moçmëve!

  Legen osh B-ja qe nuk bon sevap ene punon te enjten per A-ne :D
  Ok,e leme ktu se me duket se do perfundojm ne te dy si shembull heren tjeter :D
   
  Sweety likes this.
 17. Megg

  Megg Carpe Diem


  Edhe un ta kam marr hakun te....Summer hot 2011
  :D
   
 18. Sekreti

  Sekreti Forumium praecox

  njeriu sban keq besa kurr, por ja marrin per keq kaj her muhabetin lol
   
  Sweety likes this.
 19. Bardhyli00

  Bardhyli00 Forumium maestatis

  nje thenie thote ''njeriu permbyll si engjellin dhe djallin'',ndersa une them se njeriu lind si engjell ,rritet si djall ,dhe vdes si femije duke kerkuar falje
   
  Wise, Megg and Sweety el like this.
 20. DASHNOR

  DASHNOR Guest

   

Shpërndajeni këtë faqe