Përshtypja e parë që krijoni ndaj një personi të ri që mund të njihni , mbështet kryesisht?

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga HipHop-Girl, 14 Oct 2013.

1. HipHop-Girl

HipHop-Girl Papirus rex

Në atë që thonë të tjerët.
    Nga ata që thonë të tjerët , intuita dhe ndjenjat e mia.
    Apo nuk preferoni të krijoni një ide fikse dhe i lëjoni gjërat të rrjedhin vet.
    Tjetër.

Faleminderit!

alportv, Hektor12 and Erditi like this.
  2. Hektor12

Hektor12 Locus omnem

Ne pergjithesi une le gjerat te rrjedhin nw rrjedhen e vet. Bisedoj komunikoj dhe krijoj bindjen time. Intuita sme ka genjyer asnjehere

Balahk, Erditi and HipHop-Girl like this.
  3. dr love

dr love Locus omnem

Une ..per vete impakti pare qe kam ma jep pershtypjen..dhe po nuk me pelqeu nuk i jap muhabet fare..

4. Hektor12

Hektor12 Locus omnem

Mua personi natyrshem me terheq ca flet. Pastaj twrhiqem nga zgjedhja e fjaleve intonacioni tonaliteti qe thekson fjalet ne situata te ndryshme dhpamja fizike per mua eshtw e fundit nuk ka rendesi. Ai qe ka bukuri shpirterore me terheq me shume... Ska rendesi bukuria fizike ama sme genjen asnjehere intuita. Ajo qe ka bukuri shpirterore normale ka bukuri fizike ne syrin tim e theksoj ne syrin tim

Erditi and HipHop-Girl like this.
  5. Hektor12

Hektor12 Locus omnem

mua do thoja pamja natyrshem me terheq se mashkull jam po me shume me terhwq ajo si i perdor fjalet dhe gjuha e trupit qe perdor . per mua ka shume rendesi mimika shprehja e syve dhe duart si reagojne. ne pergjithesi jam vezhgues i mire

6. Erditi

Erditi Forumium maestatis

Po moj dada cashtu si thu tej eshte ... po mhabit ajde si qenkam lodhe tu shetejt larg e paskum ke dera e shpajs

Hektor12 likes this.
  7. Hektor12

Hektor12 Locus omnem

Hajde cpo na del tashi

8. Mystique

Mystique Larg Anëtar i Shtabit

Nga me menyra se si shprehet,sillet edhe qendron.

9. gerti1

gerti1 Primus registratum

Nqs nuk eshte 25 ose me e re dhe nqs nuk ka gjoks te mir dhe byth te mira, zakonisht kam pershtypje shume te keqe.

Hektor12 likes this.
  10. Sahit Rexhepi Keca

Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

me këtë thënje tënde pajtona pjesërisht,për arsye shumë të thjesht se;
    Shprejhja mund të jetë e lindur te gjdo Person,Individ,Sjellja mund të jetë sipas Karakterit të tij/asaj dhe Qëndrimi mund të jetë edhe Fizik sipas Trupit që e ka ose Bukuris që ja dhuru Zoti,por,Shprehja,Sjellja dhe Qendrimi gjindet në Mbrendësin e Njeriut në Shpirtin e Tij,në Zemrën e Tij.kjo thjesht është sipas mendim tim personal.pa keq kuptime se nuk ka njeri të përkryer në këtë Botë dhe pa Gabime përveq Zotit.

11. alportv

alportv Primus registratum

nuk mund te beje askush vleresim real me shikim te pare

Hektor12 likes this.
  12. Hektor12

Hektor12 Locus omnem

Do thoja qe syte jane pasqyra e shpirtit ne ka shkendija i besoj asaj qe shprehin syte ...

13. Balahk

Balahk Locus omnem

nuk mund te vlersosh askend pa biseduar.cdo vlersim jepet ne baze te asaj qe shikohet degjohet.

14. Hektor12

Hektor12 Locus omnem

Si leviz kesaj ska burre nane tma nderroje mendjen

Shpërndajeni këtë faqe