Pazar makinash

Diskutime tek 'Makina e Motorra - Formula 1 - Moto GP' filluar nga shkopi, 2 Nov 2003.

 1. shkopi

  shkopi Primus registratum

  Pazar makinash

  pershendetje
  Nje i afermi im niset per gjermani per te blere ndonje makine me qe dihet qe aty mcmimet qenkan shume te mira, megjithate une po kerkoja mos gjeja naj faqe ne internet ku mund te kontaktoje me shites ose te shikoje ndonje oferte ne menyre qe ti keshilloj nja vend ati mikut tim.A di ndonjeri nga ju naj faqe ku shiten makina ( jo online ) dhe ku mund te gjej naj oferte interesante , ose nese ka njeri nga gjermania ketu pastaj do ishte shume mire /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 2. assassino26

  assassino26 Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  http://www.autoscout24.it/

  ktu ke ca makine te dush edhe cfare cmimi te duash,por eshte pak e veshtire sepse ne fotot mund te duken te mira,por mvaret si jane kur ti shohesh ne origjinal.Si e kane motorrin etj etj.
  HAjt ishalla gje nai gjo te hajrit.Po dite italisht e ke shume kollaj te kerkosh neper sit
   
 3. shkopi

  shkopi Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  Te falenderoj shume , ishalla po gjej naj gjo.
   
 4. ALBIONI

  ALBIONI Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  PESHKATARI27
  Shum interesante.
  A di ndonje tjeter ne gjirmani ose belgjik
  shum faleminderit
   
 5. bujo

  bujo Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  NE GJERMANI KERKO NE www.mobile.de INSHALLA DILNI ME SUKSES
   
 6. Tony326

  Tony326 Primus registratum

 7. soni2

  soni2 Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  www.autoscout24.com eshte nje sit europeane ne gjermani ke edhe daz24.de ku mund te gjesh rreth 850.000 lajmerime makinash
   
 8. Njoftime

  Njoftime Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  Ne Shqiperi eshte ne fillimet e veta ky treg.

  Nese keni nje makine, motor, furgon, autobuz per te shitur ose per te blere, ju mund ta vendosni vet njoftimin tuaj, pasi te keni bere nje regjistrim qe do ju haj 1 minute kohe ne faqen me poshte.

  http://www.njoftime.com/forumdisplay.php?f=28
   
 9. eddantes

  eddantes Primus registratum

 10. KoDoShi

  KoDoShi Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  SHITET benz 240 2 milion (te vjetra)

  Per me teper info : 5 marrshe , 2 xhamat e pare elektrik, motorr 300 , vit prodhimi i 85', ngjyra e bardh, kondicioner (Kondicioneri nuk eshte i disponueshem , i nevojitet vetem furnizimi me gaz!)

  Te interesuarit te kontaktojne me mua ne pm!
  Ju Faliminderit!
   
 11. Scorpion

  Scorpion Guest

  Re: Pazar makinash

  1 milion e gjysem te jap, bohet gjo?
   
 12. KoDoShi

  KoDoShi Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  Jane pak! t'pakten 1.7 /pf/images/graemlins/smile.gif

  Eshte me dokumenta t'rregullta, kolaudimet per 2006 i kam ber.
  N'krahasim me banzat (240) e tjere, eshte me i mir'mbajtur sepse e kam merak vet! /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 13. KoDoShi

  KoDoShi Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  Scorpe por s'besoj ta marresh ti, sepse nuk eshte makine per ne çunat e rinj.
  Nqs njef ndokend qe eshte i interesuar , je i lutur t'vish te kontaktosh me mua.
  1 e gjys seriozisht qe nuk i'a vlen , nejse ti po e pe si makine do folesh vet per te.Nuk po shes karroce por makine! /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 14. antip

  antip Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  Ej na gjeni ndonje fuoristrade te mire tip Suzuki apo Isuzu dmth tipe te vogla si mace qe futen kudo dhe ne rruget me te poshtra... Shuma limit deri 5milion leke. E du me te gjitha te rregullta thjesht te marr celsat dhe ti jap. Hajde trima hudhuni
   
 15. pompa

  pompa Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  Di njeri se si mund te dergohet nje makine ne shqiperi nga amerika? e kam parasysh qe kerkohet ne google po nuk kam gjetur ndonje gje interesante. nese dikush e ka bere kete pune, shpjegojeni nje cike ketu ju lutem.
   
 16. Scorpion

  Scorpion Guest

  Re: Pazar makinash

  Me avion /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 17. pompa

  pompa Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  mire mire, po ne fakt ka plot kompani qe i bejne keto gjera po duhen nja 1500 vetem per transportin + dogana ne shqiperi.

  sa eshte dogana ne shqiperi? dhe a ka ndonje procedure te vecante per sjelljen e nje makine?
   
 18. antip

  antip Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  Dogana varet nga makina qe ke mund te shkoje deri 3milion leke te vjetra
   
 19. S6T6N6

  S6T6N6 Forumium maestatis

  Re: Pazar makinash

  un mora nje renault megane prodhim i '96-es benzine 1.6, 5 dyer, kondicioner, abies, timon hidraulik, 2 airbag me dogane te paguar (3 muj e perdorme ne tr) 2 milion e gjys leke. nja 45000 lek me shkun targat, taksat, asikuracioni... pra gjith e gjith 3 milion.
   
 20. KoDoShi

  KoDoShi Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  Mire te paska shku S6 s'te paska shkuar shume.

  Un e di qe te pagush ne dogane varet nga lloji makines qe do futesesh ne Shqipri aq paguan.
  P.sh nje 250 shkon tek shume 3 milion lek te vjetra.
  kurse nje Benz ML400 paguan me shume , nuk e di me saktesi se sa por e di qe paguan me shume se nje 250 /pf/images/graemlins/shrug.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe