Pazar makinash

Diskutime tek 'Makina e Motorra - Formula 1 - Moto GP' filluar nga shkopi, 2 Nov 2003.

 1. pompa

  pompa Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  ca motorrash kane dhe kto makina...1.6 liter..te shtypin knej me ashtu makinash ne autostrade.
   
 2. KoDoShi

  KoDoShi Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  Ça lloj makine osht' kjo pompaçi , si e modifikume po
  m'duket .? /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 3. ssssssss

  ssssssss Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  www.mobile.de ne gjermani /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. Re: Pazar makinash

  /pf/images/graemlins/wink.gif dhe kur te lodheni me kete faqe ,hidhuni tek...:www.vendoecompro.it,ka pafundesi zgjedhjesh....Kujdes mos ju prishet mendja me blere ndonje Jaht ,se ato ishin se c'ishin... /pf/images/graemlins/tonguee.gif /pf/images/graemlins/devil.gif
   
 5. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  un mora nje renault megane prodhim i '96-es benzine 1.6, 5 dyer, kondicioner, abies, timon hidraulik, 2 airbag me dogane te paguar (3 muj e perdorme ne tr) 2 milion e gjys leke. nja 45000 lek me shkun targat, taksat, asikuracioni... pra gjith e gjith 3 milion.

  [/ QUOTE ]

  Ku e psonise ket ere. Du dhe une nji /pf/images/graemlins/cry.gif /pf/images/graemlins/cry.gif /pf/images/graemlins/cry.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 6. S6T6N6

  S6T6N6 Forumium maestatis

  Re: Pazar makinash

  [​IMG]

  ky model dhe kjo ngjyre
   
 7. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  Dhe e ke mor ene per 3 milion lek!!!! /pf/images/graemlins/eek.gif
  Edhe sikur pertoke ta kete motorin prape ja vlen. /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 8. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  Vetem se duhet te harxhoje ca S6?! /pf/images/graemlins/rolleyes.gif

  P.S: Ti me makine blu se si me duket /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 9. KoDoShi

  KoDoShi Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  T'leverdiska megjithmen S6
  S'na the sa harxhon .?
   
 10. S6T6N6

  S6T6N6 Forumium maestatis

  Re: Pazar makinash

  motorrin e ka relativisht te ri 64000 km ka bo se ne itali e ka pas nje plak, ndersa ne shqipri e ka perdor nje gru per nja tre muj.
  per te harxhu, me shkon tek 80-100 mije lek ne muj benzine (duke pas parasysh se ka shku 1500 lek lirti)
   
 11. ujku81

  ujku81 Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  nja 10 litra duhet ti harxhoje per 100 km ma ha mendja, se motor 1.6 helbete
   
 12. S6T6N6

  S6T6N6 Forumium maestatis

  Re: Pazar makinash

  ne rruge te gjate harxhon 7-8 brenda per brenda funksionon me ore pune /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 13. KoDoShi

  KoDoShi Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  Sa i nxjerr si kilometrazh .? /pf/images/graemlins/smile.gif

  Ma do menja se fluturon si makin ee! /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 14. Re: Pazar makinash

  /pf/images/graemlins/tonguee.gif Makina ime nxjer 230 .. /pf/images/graemlins/devil.gif
  Pa shaka .. /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 15. KoDoShi

  KoDoShi Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  Aq pak!.. /pf/images/graemlins/devil.gif

  Aq kilometra ne ore i bej me biçklet ..ose ose me mire me vrap t'leht! /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Habitem qe dinke ti jipke makines ti! /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 16. Re: Pazar makinash

  /pf/images/graemlins/laugh.gif mos te vije turp ,se habia per robt' eshte ..Pastaj,une po them sa i kam nxjere vete ,se ajo e ka 260 kilometrazhin .
  Sa per vrapin ,une nuk e di se c'fare lloj kafshe je ti /pf/images/graemlins/devil.gif,se leopardi qe mbahet si kafsha me e shpejte ecen me 60 km/ore.. /pf/images/graemlins/tipsy.gif
   
 17. KoDoShi

  KoDoShi Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  Se kisha per qellim te ofendoja , ishte thjesht nje batut e imja.
  Problemi qendron k'tu qe shumica e femrave ne timon jane shume tensionuara ..( ububu erdhi semafori si do ja bej,ça do shtyp , ku eshte freni, ku eshte gazi, marrshi.. ua po ky budallai perpara pse frenoi..etj etj!) por me sa shikoj dhe konstatoj ti qenke rast i veçant Moira, me behet qejfi!. /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 18. Re: Pazar makinash

  /pf/images/graemlins/rolleyes.gif Nuk eshte problemi se me ofendove ,aspak ,se shakate i kuptoj ,por ideja juaj se femrat nuk munden...Femrat nuk duhet ... /pf/images/graemlins/shrug.gif kjo te cmend fare .. /pf/images/graemlins/devil.gif Ju beni sikur keni lindur me marsh ne dore..
  Sa per tensionin qe ka c'do shofer/e ne fillim, ka te beje me faktin qe ju meshkujt,i beni gabimet dhe mesoni nga to ,kurse femrave u rini tek koka gjithe kohen se mos te gabojne dhe kjo i ben te pasigurta .. /pf/images/graemlins/wink.gif
  Ufff..Po dal qe ketej te mar pak fryme.. /pf/images/graemlins/wave.gif maskilista
   
 19. KoDoShi

  KoDoShi Primus registratum

  Re: Pazar makinash

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />

  Sa per tensionin qe ka c'do shofer/e ne fillim, ka te beje me faktin qe ju meshkujt,i beni gabimet dhe mesoni nga to ,kurse femrave u rini tek koka gjithe kohen se mos te gabojne dhe kjo i ben te pasigurta .. /pf/images/graemlins/wink.gif
  Ufff..Po dal qe ketej te mar pak fryme.. /pf/images/graemlins/wave.gif maskilista

  [/ QUOTE ]

  Kaq shpejt t'u merka fryma ty! .. /pf/images/graemlins/devil.gif

  ..t'miat ishin veçse fjale kurajuese ,ti i paske lexuar me sy t'keq m'duket /pf/images/graemlins/shrug.gif (lexoje ndoshta më me vemendje dhe do ta kuptosh me mire , e mos e lexo sa per t'kalu rradhen)

  .. /pf/images/graemlins/wave.gif
   
 20. Kondrapedali

  Kondrapedali Kondrapedali

  Re: Pazar makinash

  Moire, informoju edhe i her për kafshën më të shpejtë si dhe për shpejtësinë e saj /pf/images/graemlins/laugh.gif.

  P.s. Makina ime me motorr 1,8 litra (1800 cc) kap 200 km/h. O Toyota Corolla ne për takatin që ka un them që ja kan lshu shum gazin.

  P.S. Me ça shpejtsie maksimale keni udhëtuar?

  295 km/h. S'e kam kap dot 300 /pf/images/graemlins/cry.gif.
   

Shpërndajeni këtë faqe