Per intresat e vetvetes edhe djalli mund te citoj biblen...

Diskutime tek 'Psikologjia' filluar nga Sonia007, 27 Jan 2012.

 1. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Sa e vertete eshte kjo shprehje e thene nga Shekspiri?Thoni mendimin tuaj.....:hidhu:
   
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Po. Por ka raste kur njeriu "e kalon" djallin. Kapet pas nje "ideali" dhe vdes pa "tradhtuar".
  Sepse njeriu eshte me kokengjeshur se djalli.

  (le pastaj qe kokengjeshjes se tij, te fiksuar ne nje aspekt te vecante, i ka vene nje emer. Djall.)
   
  Dreamer likes this.
 3. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Zoti ne ndryshim nga DJALLI eshte self-sufficient. Ai ka gjithcka qe ne duam dhe ne nuk kemi absolutisht asnje gje qe AI do. Ndoshta, pervec nje gjeje. Mos t'a ngaterrojme me djallin! Mos te marrim lavdine e KRIJIMIT te TIJ!

  Djalli ne krahasim me ZOTIN eshte me i ashper per arsye te nevojes se tij per mbijetese.

  Zoti fal. Djalli nuk fal.

  El Diablo
   

Shpërndajeni këtë faqe