Pershendesim njeri-tjetrin

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga SNAP, 5 Jul 2015.

 1. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Kur te keni ndonjehere merzitje, pa u stresuar degjoje!!!

  Mein HERZ trägt Felsen.
  Klm
   
 2. katsune

  katsune cherry blossom

  glauk likes this.
 3. abs

  abs nuk e di...

  *Smile :)

   
  glauk, gurax, Airbourne and 2 others like this.
 4. Hope

  Hope dans ton coeur

 5. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Hope likes this.
 6. katsune

  katsune cherry blossom

  per te gjithe ata qe e pelqejne. :)

  Guns N' Roses - Patience

   
  gurax, Airbourne and Hope like this.
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Qe te jetosh historine e popullit tone(te tjereve) ndermjet viteve 1930-1970 duhet te degjosh simfonite....(thone ruset)

  Ndersa te tjere mendojne...(nuk quhen dekoratat)
  Anetar Nderi i.... American Institute of Arts and Letters
  Anetar Nderi i.....Akadamise muzikore te Suedise
  Anetar Nderi i.....Akademidse se Santa Cecilia
  ka shume por po mbaroj me
  DOKTOR NDERI i.........................University of Oxford.
  Tung dhe....................perpara!
   
  gurax and Eléonoré like this.
 8. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Shume e bukur kjo. Im ate (ndjese paste) qe e lexonte shume mire dhe e fliste mjaftueshmerisht rrjedhshem rusishten kishte nje feblese (dobesi) per muziken ruse. E quante dinamike dhe peshengritese. Mua, ky vals me solli nostalgjine e viteve te shkolles ne Shqiperi, kur te ulur balle per balle me djemte, ndersa orkestra qendronte ne krye te salles, prisnim me ankth kerkimin e dores per te kercyer cift. Here zgjidhnin djemte e here vajzat. Aty dukej qarte kush ishte me popullori/orja ne grup. A me duket mua apo tendenca sot eshte te kercehet teke? Nejse, thuhet se nje mashkull qe me aq delikatese vendos doren ne belin e femres dhe e udheheq ate ne kercim i mungon predispozita t'a keqtrajtoje ate fizikisht.

  Per te gjithe anetaret e forumit.

  Shqiptari yne Toni Dovolani se bashku me partneren e tij Melissa u shpall kampioni i kampioneve te «Dancing with the Stars» dhe pikerisht me 27 Nentor 2012, qe koincidoi me 100 vjetorin e shpalljes se pavaresise se Shqiperise.


   
 9. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Babai im(edhe ai ndjeste paste) nuk ju dha mundesia te studionte ne Rusi,sepse stalinistat i prishen marredheniet....nejse se nuk kam deshire tashti te bej politike....

  @gurax
  Femrat rumune ne vitin 1960....BARDH e ZI.....biles lindoret kane qene me perpara se perendimoret per KONTRASTE.
  2,w=993,q=high,c=0.bild (2).jpg

  Kalofsh BUKUR ndersa mua po me therret detyra!
  LG von Airbourne.
   
  gurax likes this.
 10. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Ja te te pershendes me nje kenge qe flet per nje femer, Airbourne.

  AC/DC - She's Got The Jack


  Dhe me nje bardh-e-zi te balerinave te trupes se baletit rus 'Bolshoj'.

  [​IMG]
   
  Airbourne likes this.
 11. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  @gurax
  Kete VAMPIRIN airbourne e ka pare LIVE me 1993....ne DDR te dikurshme.

  Apropo: per armiqte <shekullore> ruse nuk shkruaj.....perseri femer Polake me 1980.Papa qe u zgjodh do kohe me pare po andej ishte....BARDH e ZI.
  2,w=649,q=high,c=0.bild.jpg
   
  gurax likes this.
 12. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Per Dullie-n: Per SOLIDARITET te treguar haptas:

  upload_2016-11-11_22-5-59.png
   
 13. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  NGADHNJIM mbi vdekjen:

   
 14. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Reshat Arbana per nje mik te mire:

   
  Airbourne likes this.
 15. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  gocat e shtepise

   
  TinkerBell, klea and Airbourne like this.
 16. Airbourne

  Airbourne Papirus rex  Naten e mire.
   
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Yes,yes.....YESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

  PRESIDENTIN......OxyGEN.
  VAMOS
   
  TinkerBell and Soleil like this.
 18. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Bonus vir semper tiro..............

  Citius, altius, fortius.
  AVE
   
 19. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Uno,dos................................................TRES

  YESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
   
 20. BzzzEnt

  BzzzEnt Primus registratum

  Pershendetje,

  Kenget e Argjentina Ramosaj mund ti degjoni ne keto platforma:

  [Shkrimi eshte modifikuar. Ndalohen reklamat jashte zones se dedikuar per to.]

  [​IMG]
   
  Last edited by a moderator: 25 Apr 2017

Shpërndajeni këtë faqe