Pershendesim njeri-tjetrin

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga SNAP, 5 Jul 2015.

 1. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Me kete kengen pershendes @broken_smile , lexova qe ka ngelur pa biciklete. :D


  Eshte e epokes se Syd Barret, keshtu qe gjysma e dyte e kenges eshte extreme Syd-dish style. Por ama eshte i njejti stil qe u be me pas karakteristik dhe identifikues per grupin. :)
   
  katsune likes this.
 2. katsune

  katsune cherry blossom

  @gurax faleminderit :D kur pashe qe ma kishin vjedhur s'me besohej, aq sa fillova me patur dyshime a kisha ardhur me biciklete apo jo.. nje makine apo motorr edhe e kuptoj nese e vjedhin sepse kane vlere me te madhe, por biciklete??? te vjeter per me teper, kush eshte ai qe e vjedh?!

  kenga eshte shume e bukur...madje kisha kohe pa e degjuar.. lotus flower for you :)

   
 3. Aki

  Aki Paint It Black

  @Dreamer kape, se ta kam bo nijet qe kur jam regjistru :p

   
  Dreamer likes this.
 4. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  pershendes miresine e gjithe vajzave te af:
   
  Step and agim40 like this.
 5. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  joetisti_ likes this.
 6. Aki

  Aki Paint It Black

  Ia paske ngrene shkronjat joetistit :p
   
 7. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  :p
  Meqe erdhe direkt :D
  Per @Aki
   
  Aki likes this.
 8. Aki

  Aki Paint It Black

  Kur te me shohin syte pc do te falenderoj :p
   
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Me solle nje mall me kujtime me kete kenge qe s'ka te paguar... flm!
  ... na se ferun piso se mena, ksanaaa.
   
  Dreamer likes this.
 10. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  E dija qe e di ;)
   
  joetisti_ likes this.
 11. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  si m'i ka ngrene shkronjat?
  (tema) per Dreamer.
  per Aki
   
  Aki and Dreamer like this.
 12. Aki

  Aki Paint It Black

  Kishte shkruar 'per @joeti' pastaj e pa dhe e beri edit, me vjellje do i kete nxjerre ato tre 'sti' :p
   
  Dreamer and joetisti_ like this.
 13. Universal

  Universal AnonymouS  Dike qe do e adhuronte,kete kenge :)
   
 14. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Do doja te te dedikoja nje kg zemer,sepse i di me mire se kushdo tjeter preferensat,shijet e tua.

  Sepse u be kohe qe me perket.

  Je e imja bebuuuu.


  Te dua fort.
   
  Dreamer likes this.
 15. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  kujt i pelqen le te ndihet i pershendetur:
   
  Universal and Balahk like this.
 16. gurax

  gurax Pan ignoramus

  @broken_smile

  Ne nje teme tjeter kishe risjelle nje kenge te Bjork, "I've seen it all".
  Bjork eshte shume unike ne muzike. Nderkohe para pak po shkruaja ne nje teme dicka qe kishte te bente me teknologjine dhe androidet :p . Kur pashe te pemendur Bjork, mu kujtua menjehere kjo kenga.
  :)
   
  katsune likes this.
 17. katsune

  katsune cherry blossom

  @gurax

  E keshtu as androidet nuk do i rezistonin dot dashurise :)

  Nje tjeter te bjork qe me pelqen shume...
   
  gurax likes this.
 18. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Bachelorette, vertet nje nga kenget me te bukura te Bjork, qe te mos themi me e bukura.
  Por edhe "Venus As a Boy" eshte perseri shume e bukur.

   
 19. katsune

  katsune cherry blossom

  Shume e bukur eshte edhe kjo qe solle gurax. Per te ndryshuar, por gjithnje ne bazen elektronike dhe ritmin e ngadalte...Massive Attack me Dissolved girl


   
 20. katsune

  katsune cherry blossom

  pershendes @gurax meqenese me kujtoi kete kengen me foton qe kishte vendosur te tema e ndjenjave te momentin...

   

Shpërndajeni këtë faqe