pershendetje.

Diskutime tek 'Probleme me forumin' filluar nga Balahk, 17 Nov 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  Meqense mban dhe rol si Administrator...

  Ajo qe po them eshte se teorika si problem i falenderimit apo raportimit per mua nuk luan nje rol te madh, nese do ndihesha aq i cenuar dhe pse ofendimet jane nga me te ndryshmet dhe deri ne kercenime ose do i beja ball vet ose do isha trembur e do isha zhdukur.

  Paaftesia juaj si drejtues eshte se perjashtoni dike nga forumi pa arritur ta perjashtoni nga chati dhe nese ju se perjashtoni dot atehere me jepni mundesine mua si user te zgjedh personat qe dua te flas.
  Smund te zgjedhesh ti apo une "pamjen gri" pse mua me kalon ne tre fazorsh dhe filloj te shaj ty nga te me vij per mbare.
  Ne mirkuptim e siper apo ne kritike dhe pse per mua prap ngeleni te paafte ne kete drejtim (ne drejtime te tjera uroj dhe te jeni mjeshtra) ju sjeni ne gjendje te jepni nje zgjidhje konkrete dhe ajo qe bezdis me teper syrin tim si forumist jane justifikimit e tipit "cfar ndodh ne privat", cfar ndodh ne privatin tim seshte puna jote per aq kohe sa ti me ofron kushtet e komunikimit normal dhe un ste qurravitem ne ate moment.

  Nese ju e quani ne rregull kete gje atehere pse egziston ignore si opsion ne forum? Ju perdorni nje script forumi (xenforo konkretisht) me nje seri opsionesh dhe ne fund i jepni te drejte nje zgjedhjes tuaje gjysmake te nje chati qe te lejon te bej pall ariu? Atehere pse xenforo apo vbulletin etj... perdorin opsionin ignore? (njs, thash te njejten gje 2-3 here por si mund te me kuptoni ndryshe)?

  @Lisa pavarsisht se citove balashin po te pergjigjem dhe une meqense jemi ne te njejten situate.
  Forumi apo bota virtuale funksionon ne drejtime te ndryshme, ka rregull dhe linja qe ndajne te lejushmen nga te pa lejushmja, un apo balashi mund te bejme dhe lojra fjalesh brenda nje linje te lejushme pa perdorur fjalor banal, nuk di ndonje rast (dhe nqs ti di ma demostro) ku un te kem share apo te kem prekur familjen e ndokujt apo dhe vet individin jasht kontekstit virtual.
  Nese mund te provokoj? Patjeter qe mundem, dhe ty te kam provokuar dhe pse ka qene ne sens humori (loje, shakaje), kjo e zbukuron komunikimin jo thjesht te rrime si hunj gardhi.

  Un nuk bej forum dhe as chat sipas deshires tende sepse sdo jem une, ti mund ti hedhesh 5 dedikime, 3 kenge, 10 pershendetje, ndersa un bej lojra fjalesh pa ofenduar dhe nese i nxeh situatat nuk kaloj ne banalitet apo ofeza te cilat nuk len vend per reagime, pastaj secili reagon sipas kapacitetit intelektual qe ka dhe ketu as me ben dot moral dhe as me heq dot te drejten time si forumist.

  nqs ndonje nga admin perton te lexoj ate qe kam shkruar atehere te lexoj vetem idene te cilen po ju quaj te PAAFTE per te ven nje script/plugin qe ben punen e duhur, nese se beni dot ska problem se spres te kodoni plugin posacerisht per ne por mos ja vini fajin nje privati qe seshte privat.
   
  Balahk likes this.
 2. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Ok...Keshtu vazhdo ti :D
  Ik e vrit ndonje a te keqen qe te ndihesh me qete shpirterisht :D
   
  hurtlocker likes this.
 3. Balahk

  Balahk Locus omnem

  prit prit kur te filloi dhe me ty,se njehere e beri por prit sa t'i refuzosh nje kthim pergjigje e sdo te te lej fjale te ndyre ne bote pa thene,ashtu sic e beri njehere,por nese e mban ofendimin pervers te tij,cte te them,mbaje duroje duartrokite:D une per vete zgjedh te moa jem diku ku eshte nje person qe e ka vendin mbas hekurave te cmendis :D
   
 4. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  BOLL TI!!:)
  Se kur shkruan ti Si i pafajshem te betohem me perzien zorret e barkut!:D
   
 5. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Se beri ai...Por e bere ti :)
  Tani mjaft!!
   
 6. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  Ty te perzihen dhe trut e kokes nqs do seshte se ma ndjen, nqs je ne gjendje te japesh pergjigje jepe.
   
 7. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  E kam dhene pergjigjen me lart une...:D
  Mbase sje ti i afte ta kuptosh :),eshte problemi juaj @MysteriousMan JO I IMI ;)
   
 8. Balahk

  Balahk Locus omnem

  ik tani ik se jam i qart ne ate cfare shpreha,dhe nuk me intereson nderhyrja jote.mbroje e ku ta di une cfare i besh perversit,une pervete terhiqem nga ky forum ku nuk me ofrohet as ajo minimalja.edhe ty kur te ta kthej mos kujto fjalet e mia,se e beri nje here e nuk te la felliqesi pa thene,edhe do e bej prape,nuk ndryshon:D bye
   
 9. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Obobo 'QIMJA TRA'!!!!!!!:D
  Une spo mbroj asnje,se nese do ishte per tu mbrojte njeri Do te mbroja ti!!:D
  Po sjemi ne kopeshte ne..Apo jo??
   
  hurtlocker likes this.
 10. gurax

  gurax Pan ignoramus

  MysteriousMan,
  Chat eshte dicka shtese ne kete forum dhe nuk eshte pjese e forumit. Eshte nje modul ekstra, qe merr te mireqene nje audience civile te nje forumi - cfaredo forumi - per te mundesuar nje menyre tjeter shtese komunikimi e cila *nuk* eshte forum dhe qe perfshihet sa me pak te jete e mundur me forumin. "Ignore" eshte funksionalitet i forumit, jo i chat.
  Ne lidhje me chat... ndoshta eshte me mire qe kjo mundesi shtese e ofruar e menduar se do te ishte ne sherbim dhe te mire te perdoruesve, te hiqet komplet dhe forumi te kthehet perseri ne nje forum. Eshte e vertete qe me sa duket kemi gabuar ne vleresimin e nevojes per realizimin e ketij lloj hibridi "forum+integrated chat". Nese chat me shume demton sesa argeton, sigurisht qe s'ka pse t'a mbajme.
  Dhe i japim fund ne kete menyre edhe qurravitjeve, edhe pakove pafund te facoletave.
   
  hurtlocker and Lisa like this.
 11. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Po he se dy pako 10 leke bejen :D
   
 12. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Une kam respekt per personin qe perflitni. Eshte shume inteligjent per te qene ai qe pershkruani. Pa dashur te ofendoj dike nga ju te tjeret qe, edhe pse mund ta kalonit me me sportivitet, ju besoj se jeni ndiere keq, dua te them qe te rishikoni arsyen se perse ky anetar eshte sjelle ashtu.

  Nejse, per te patur edhe nje ze ndryshe nder tere keto sulme ndaj tij, u shpreha keshtu :), pervec faktit qe vertet mendoj se eshte njeri me vlera.

  ardiizazak: je njesh shoku. Por mbase ky djali ka bere shaka.
   
  hurtlocker likes this.
 13. hurtlocker

  hurtlocker Valoris scriptorum

  degjo o palle....kur te sillesh si palle do te te trajtojne si palle. ti je tamam bythar...pothuaj me keq se misterious_man... un ketu spo kopjoj psotimet qe ke be per mua me nje gjuhe prej prostitute tash 16 breza... ok?? kruheni e kur merrni pergjigje si ju takon shkoni e fshiheni ne breket e moderatorit.... shif punen tane ha buken tane e mos kruj bythen... kaq....
   
 14. hurtlocker

  hurtlocker Valoris scriptorum

  me fal...termat qe ketu perdor per mua sipa steje te bejn nje eprson te edukuar??? mos u bej qesharak...ose alma 95 kur te zihet me ty do te te thot ty sic i tha nje antari tjeter qe te ka perdor si zhele e ka detyruar te besh ca i ka qefi asaj. po rilexo ca ke shkrujt...rilexoje prap....e kupton tashi qe nje njeri normal smund mendoj per ty tjeter gj vec qe ke nje gjuh prostitutash .... forume ka plot dhe je i lire te zgjedhesh.... por jo te eprdoresh nje gjuhe prej prostitute me njerezit...pallosh
   
 15. hurtlocker

  hurtlocker Valoris scriptorum

  flm per respektin qe eshte i ndersjelle.
  me fal si ka mudnesi qe keto debate jan vec me alma 95 qe zemerohet kur i them qe me par vras veten se ta coj ndermend tja lyp nje ordinereje si ajo....dhe nromal me dy zagaret e saj misterious_maan e balash.... kruhen, dhe kur marrin reagimin bejn kurven e ndershme.... si ka mundesi qe su zura me ty e me gjith tjeret vec specifikisht me nje oridenere materialiste e padyshim perdoruese substancash dhe dy zagaret e saj te deshperuar????????//
   
  joetisti_ likes this.
 16. hurtlocker

  hurtlocker Valoris scriptorum

  degjo..ju me beni pothuaj te qesh me idjotesin tuaj...dmth tie balakhu ....filloni me komentime tejet fyese, merrni reagimin e beni kurven e ndershme. ik se late nam. te pakten ti ke njefar burrnije se sa her hyj e para gje eshte te te shaj me rrenj e deg ne chat por ma nuk reagon ;)
   
 17. hurtlocker

  hurtlocker Valoris scriptorum

  waw... kjo eshte ajo vajza me e mire...sikur te vije te njejten shenje cudie kur ky balashi perdor terma prej prostitute...ske nevoj vec te elxosh ne ket faqe...pffff
   
 18. hurtlocker

  hurtlocker Valoris scriptorum

  sa i perket asaj pjeses se pa hijshme,shiko shoku se as po e vija re ekzistonte ose jo..po ai i degjeneruari fillon e kruhet,duke permendur emra,edhe ne sduhet te bejm asgje,as te reagojm asgje,thjesht t'i leshojm pe budallait.....kur kemi nje dru te shtrembur ne tuf,nuk largojm tufen por heqim drurin e shtrembur.....

  I DEGJENERUAR ??? PADYSHIM JE TI ME SOJ E SOROLLOP...KUR EPRDOR KET GJUH PREJ BAGJELLE SI MENDON TI SE MERITON TE TRAJTOHESH???? ATER...HIQ TRAJTIMIN E MERITUAR TY MISTERIOUS MAN DHE PADRONES TUAJ ALMA ESCORTIT....GJEJ NJE KONFLIKYT TIMIN...SHIF TEMAT E KONTRIBUTIN TIM NE FORUM DHE BEJ HESAP. PATETIK  Nuk arrij te kuptoj se si ky njeri shkel cdo limit te lejuar njerezor,edhe prape rri e talle tr**** ne fytyren e te gjithve.

  Ndersa antarja @ALMA'95 i behet blloku per kot,vetem sepse i tregoi rrugen dikujt.
  ndersa perversi,rri si koposh,une i shaj te gjithe ne menyre perverse,duke filluar qe nga Al-punk edhe ja hedh lehte.....
  nese nje user pervers vlen kaq shume per forumin,ok mjaft ta thoni,se sdo rrijm te humbasim kohe me nje c'njerezor..kaq kisha.

  TI QE SHET MORAL E SHEF CFAR TERMASH EPRDOR PERVERSI ETJ ETJ...PLUS JE MASHTRUS. ALMA95 ESHTE INJORANTE, LLUM NJERZOR, OFENDIM I KONCEPTIT FEMER. SHERRI ME ALMA 95 KA FILLU SE OFENDOI NJE VAJZ TE FORUMIT QE THA SE NUK BLEN RROBA MARKE. NJE VEREJTJE I BERA ALMA 95 HERA E PAR QE I FLISJA E AJO "MA LYPE STA DHASH BEN KSHU" TE GARANTOJ SE SMUND KET FEMER ME TE VNEVERITESHME PA TRO ORDINERE. JA KALON VETEM TI ME MSITERIOSU MAN....RIPERSERIS DEBATET KETU I KAM PAS ME NJE FUNDERRIN SI ALMA E DY FUNDERRINA SI TI E MISTERIOUS MAN.
  NATYRISHT SKAM NEVOJ TE TE THEM SE SY NDER SY SDO FLISJE KSHU....

  [/QUOTE]
   
 19. hurtlocker

  hurtlocker Valoris scriptorum

  AHAHHAHA :) I BEJ VEREJTE SERIOZISHT STAFIT QE TA KUFIZOJE KET KURVEN HISTERIKE.... ME FAL SI E LEJONI TE EPRDOR TERMA TE TILL NDAJ NJE ANTARI TE FORUMIT...SKIZOFREN I SEMUR MENDOR PERVERS ...VETEMM DHE VETEM SE THEM QE ME PAR DO VRISJA VETEN SE TJA FUSJA @ALMA95
  MODERATOR JU LUTEM MODERONI GJUHEN E ZONJUSHES BALAKH DHE I THONI TE PIJ ILACET :)
   
 20. hurtlocker

  hurtlocker Valoris scriptorum

  ITS THE BEST ANTISTRESS MEDICINE :d
   
Thread Status:
Not open for further replies.

Shpërndajeni këtë faqe