Piramida

Diskutime tek 'Mistere, Konspirime, Kuriozitete' filluar nga skerdian, 1 Aug 2003.

 1. skerdian

  skerdian Primus registratum

  Piramida

  jemi perpara nje piramide.. nje piramide ne egjipt le te themi.. si mund te masim distancen nga kulmi i piramides deri ne baze..( duke marre parasysh qe brenda ne piramide nuk hyjme dot /pf/images/graemlins/smile.gif )?
   
 2. Scherzzi6

  Scherzzi6 Primus registratum

  Re: piramida

  atehere merr nje shkop 1 m dhe e ven te kulmi i hies se piramides. Hija e shkopit do vi X. Mat distancen nga shkopi deri te piramida dhe shumzohe per X. keshtu do e desh apo jo?

  pergjigju kot per kurjozitet se e kam mire apo jo
   
 3. skerdian

  skerdian Primus registratum

  Re: piramida

  E SAKTE.. BRAVO.KJO ESHTE PERGJIGJJA
   

Shpërndajeni këtë faqe