play station world

Diskutime tek 'Lojra te ndryshme' filluar nga Wii, 11 Nov 2002.

 1. Wii

  Wii Grupi i të moçmëve!

  play station world

  per ata qe kane luajtur me ps1 dhe 2 te japin mendimet e tyre rreth lojrave qe u kane pelqyer me shume(dmth edhe listen e 3 me te mireve)
  :rockband:
   
 2. geek

  geek Primus registratum

  Re: play station world

  PS1

  5 me te mirat...

  EAGLE ONE
  ALIEN RESURRECTION
  GRAN TURISMO II
  SUPER BIKE 2000
  REEL FISHING II
   
 3. karamel

  karamel Primus registratum

  Re: play station world

  TE PS2 ME TE MIRAT QE KAM LUAJTUR:

  GTA4
  GTA3
  TONY HAWK I FUNDIT FARE 4
   
 4. the-skull

  the-skull Primus registratum

  Re: play station world

  Gran turismo 2
  Tomb Rider 2
  Tomb Rider 3
   
 5. Nydus

  Nydus Primus registratum

  Re: play station world

  Chrono Cross (PSX)
  Gran Tourismo 3 (PS2)
  Final Fantasy X (PS2)
  Metal Gear Solid 2 (PS2)
  The Mark of Kri (PS2)

  Keto jane nga lojrat me te bukura qe kam lozur, megjithate kam luajtur edhe shume te tjera qe nuk mund ti shkruaj se lista do ishte shume e gjate (kam rreth 400 lojra PSX dhe PS2) :eek: :thumbsup:
   
 6. erli

  erli Primus registratum

  Re: play station world

  PS1 1.granturismo 2 me 500 makina si bmw , toyota, mercedes, fiat dhe plot te tjera.
  2.metalgearsolid loje fantastike
  3.tekken 3 loje me karate
   
 7. Player69

  Player69 Primus registratum

  Re: play station world

  PS2:
  Resident Evil: Code Veronica X
  Metal Gear Solid 2: Sons OF Liberty
  Final Fantasy X
  Resident Evil Dead Aim
  Grand Theft Auto: Vice City
  Max Payne
  Grand Turismo 3

  Dhe me e madhja do jete Resident Evil Online kur te dali ne JAnar :rockband:
   
 8. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Playstation origjinal eshte pergjegjes per shume ore te shpenzuara perpara televizorit. Nje loder eshte perhere nje loder. :p
  Dhe nje loder ka shume vlere tek femijet. Duke qene se edhe mbesa ime eshte nje femije, une vendosa qe kete vit t'i bej dhurate nje koleksion me lojra te vjetra psx. Jo ne makinerine reale playstation, por per ne kompjuter normal duke i shtuar edhe nje usb-joystick.

  screen1.png screen2.png screen3.png screen4.png screen5.png screen6.png

  Me kete rast edhe femiut i duket sikur po perdor kompjuterin tamam si nje i rritur. Ben klik me mouse, lexon dhe kupton mesazhet qe shfaqen ne ekran, dhe ne fund fillon te luaje. :p
   
  Last edited: 29 Dec 2015
  Dreamer likes this.
 9. h3o

  h3o Papirus rex

  Po thuaj shkurt qe i ke dhuruar nje emulator me psx roms :p
  Me jete te gjate mbesa.:)
   
  IL__SANTO likes this.
 10. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Edhe me teper se aq. Pervec asaj me lart, ka marre te drejten te perdore kompjuterin. I eshte hapur username i dedikuar dhe di ta vendose atje ku duhet bashke me password qe e zgjodhi vete, ai profil perdoruesi nderkohe eshte shume 'i qethur' dhe permban vetem elemente qe kane te bejne me moshen e shkolles fillore. Modeluar nga kjo:

  [​IMG]
  etj.

  Faleminderit. :)
   
  h3o likes this.
 11. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Ok, meqe edhe tema eshte Playstation World, ndoshta mund te kete ketu te interesuar per programin e vogel rudimentar, qe zgjedh nje prej disa lojrave ne nje liste, dhe me pas e fillon ta ekzekutoje ne emulator. Nje zgjedhes. I emertuar psxselector.

  1. Ekstraktohet permbajtja e zipfile ne 'home directory'.
  2. Eshte i nevojshem te konfigurohet emri i perdoruesit. Kjo gje duhet bere ne nje file "pcsx/bin/selector.sh" duke zevendesuar ne rreshtin nr.4 pjesen "gameusername" me emrin e duhur, qe eshte edhe pergjigja qe merret duke dhene komanden: whoami . Rezultati i kesaj komande eshte emri (username) qe na duhet.
  3. Run 'pcsx/bin/selector.sh'

  -*) Imazhet e CD me lojra duhen gjetur ne menyre te pavarur. Keto vendosen secila ne nje direktori te veten, brenda "pcsx/games/". (Psh: http://www.emuparadise.me/roms/psx/ )
  -*) Merret i mireqene instalimi i rregullt i 'pcsx-reloaded Emulator' ne kompjuter. Ne lidhje me kete, duhet konsultuar dokumentacioni perkates. ( https://pcsxr.codeplex.com/documentation )
   

  Attached Files:

  Dreamer likes this.

Shpërndajeni këtë faqe