po muzika popullore qytetare a degjohet nga rinia???

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga Sweety el, 18 Dec 2010.

 1. bLuE IcE

  bLuE IcE """""PLANETARE""""""


  ishte i nevojshem romani...sepse ti po ngaterohesh me kembkat e tua...po na ben vellime ketu..:p
  ta them perseri e do ta them perseri te njeten gje...sepse nuk ke kuptu gje joo...po te kishe kuptu tani sdo ee zgjesje me....
  une nuk e degjoj kengen popullore vetem kur kthehem e degjoj edhe do e degjoj gjithnje....se nuk kam shkrujt keshtu...lexoje mir e te keqen...

  dhe mos kundershto kot dike edhe e ben rremuj debatin e pastaj ja hedh fajin tjetrit...

  gjithsesi ee mbythim ketu se u zgjat shume...e shof po vazhdo kemi me u zi per leshi :p:p hajde naten
   
 2. Slevin

  Slevin Forumium maestatis

  Ne fakt po te ktheja pergjigje sa per respekt sepse e nise ti duke me kthyer pergjigje, se per ta lene aty e leja qe kur fillove te riperserisje ato brockullat qe thoje... gjithsesi ashtu eshte si thua ti... Kur ske qenin normale perdor macen i thojne kesaj :) ;)
   
 3. bLuE IcE

  bLuE IcE """""PLANETARE""""""

  me ofendimet qe ben eshte me mire te mos te ishe pergjigjur...do ishte respekti me i madh...sinqerisht do me evitoje nje debat me nje njeri qe beri si ajo dhelpra "kur si arriti rushte, tha jane aguridhe" :p:p
  gjithsesi, nje mesim i mire per mua, te mos i pergjigjem me njerzve te tille qofte edhe per respekt...
   
  MegiB likes this.
 4. Daku

  Daku Forumium praecox

  Sapo u ktheva nga nje feste familjare dhe kishte Muzik shqiptare nga te gjitha trevat dhe aq jam kaq sa ca tet them,tani vi ktu dhe lexoj k anjerez qe e duan ka qe se duan ,LE E RRIT NE LAS VEGAS JENI JU ,??? Muzika shqiptare con te vdekurit nga varri jo me ata qe flasin shqip dhe bejne si te jashtetsa !
   
 5. Slevin

  Slevin Forumium maestatis

  Nese truri jot e shikon ofendim fjalen brockulla atehere lum ti per trut qe ke, te thuah brockulla, qe ta sqaroj do te thote qe jane budalliqe pa lidhje, dhe qe shume mire lart ti kam sqaruar... por me sa shoh perseri nuk shikon me larg se hunda jote dhe mban kete qendrim qe mban tani, prandaj lum ti per trut qe ke qe vlerson nje fjale te till si ofenduese ;)...

  Sa per tu pergjigjur ti u ngaterrove e para edhe une as qe te jam pergjigjur per asgje prandaj kurseje pak ate mos ti pergjigjem njerzve te tille sepse nga ana tjeter as me njeh, une nese mendoj dicka e them dhe personalisht nuk ofendoj asnje... Une nuk bej si askush, as si dhelper por keshtu eshte sic te thash: " kur ske qenin perdor macen" ti po kalon nga "kur ske macen perdor miun..." Konceptoj me mire fjalet qe thuhen dhe shiko me mire cfare eshte ofendimi se nuk ja paske shume haberit ofendimit dhe mos pelqimit te dickaje... por nga ana tjeter kaq mund te presesh nga nje person qe i bie murit terkohes ;)
   
  Sweety and MegiB like this.
 6. Studenti

  Studenti Forumium maestatis

  Amani mos u zini se po kujtojne se jemi demonstrues:)
  Une per vete e pelqej dhe e degjoj me shume se rrymat e tjera. Sidomos ate Shkodranen e kam pike te dobet.
   
  MegiB and Slevin like this.
 7. Megg

  Megg Carpe Diem


  E bukur kjo:)
   
 8. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  muzika popullore vecanerisht jugore eshte me e degjuara dhe ne cdo fest qe te shkosh nga ato kenge degjon.
   
 9. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

 10. Altin Zeqiraj

  Altin Zeqiraj Primus registratum

  Luziana & Bledar Hoxha - Sokaqarja

  degjoni pak popullore
   
 11. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  e kemi degjuar me kohe kete kenge.....................
   
 12. nifee

  nifee Guest

   
 13. honi

  honi Guest

   
 14. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Rinia e sotme pelqen muzikat e rrokut,klasiket hip-hop.Muzika popullore nuk degjohet,nga rinia ne ditet e sotme preferohen kengetaret e rinj ne treg qe po bejne konkurrence midis tyre duke xhiruar klipe te reja.Neper lokale dhe neper qendra interneti vihen muzika te koherave moderne dhe neper makina qe e ngrejne zerin ne kupe te qiellit qe ta degjoje i gjithe qyteti.
   

Shpërndajeni këtë faqe