Poezi, cilat janë krijimet tuaja personale.

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga joetisti_, 6 May 2012.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  _Do_

  Do dhe me do, çfarë tjetër?
  të dua me një prekje të lehtë
  më "vdiq" e buzëqeshura jote
  e nuk kujtoj të jem ringjallur, më.
   
 2. Shkrimtari

  Shkrimtari Forumium maestatis

  Jam Shqiptar, Dhe Patriot,Kurre
  Shqipen Se Harroj Dot.

  Shqiperi O Vendi Ime Larg
  Te Kam Une Jam Ne Mergim.

  Per Ty Shqipe Une Linda
  Ne Ate Malesine Time
  Si Drita.

  Shqiperi O Vatra Ime. Larg
  Net E Dite, Per Ty M'baj
  Kujtime.

  Shqipeja Jone Kuq E Zi,
  M'brojti Vendin Per Liri.
   
  joetisti_ likes this.
 3. Shkrimtari

  Shkrimtari Forumium maestatis

  Jam Shqiptar e Kosovar
  zot e krenar
  mbi ket dhe qe kam si fe
  kam Vatan e kam Atdhe

  Un jam ktu kur skish njeri
  as skish kufi as fqinjeri

  Un jam ktu kur Mali zi
  me Dallmaci
  ish ILIRI
  un jam ktu kur zoti vet
  e beri fush e mal e det

  Un jam ktu kur nga nji det
  ne tjetrin det isha zot vet
  Un jam ktu e ktu do te jem
  Dem baba Dem
  Gjersa mali behet hi
  e hiri mal perseri

  jam Shqiptar e Kosovar
  zot e bujar
  kam burrni qe ska njeri
  mijera vjet veq per liri
  kam ushtar me krye lidh
  me tri shami per trimeri
  e shtremall jam gojalli
  me syt e kthjellt
  me plot shkendi


  Un jam ktu kur skish njeri
  as skish kufi as fqinjeri

  un jam ktu kur nga nje det
  ne tjetrin det isha zot vet
  un jam ktu
  e ktu do te jem
  Dem baba Dem
  gjersa mali behet hi
  e hiri mal perseri
   
  joetisti_ likes this.

Shpërndajeni këtë faqe