Poezi per femije

Diskutime tek 'Këndi i Femijëve' filluar nga Diavolessa, 8 Nov 2002.

 1. Diavolessa

  Diavolessa Valoris scriptorum

  Poezi per femije

  Xhepi im i vogel,
  c'fare kerkon nga mua?
  Nje shami te vogel ,
  per hundet e tua.
   
 2. Ema

  Ema Goddes

  Re: Poezi per femije

  Une e dua babin tim
  se punon ne ndertim
  kur te ritem edhe una
  si babi do bej puna
   
 3. Ema

  Ema Goddes

  Re: Poezi per femije

  Babi im eshte minator
  pistoleten mban ne dore
  veshur kominoshe
  ngjyra kalteroshe
   
 4. Ema

  Ema Goddes

  Re: Poezi per femije

  Mace mace pis pis pis
  c'ka dollapi qe leviz
  eshte miu kacamiu
  gjitha pjatat i lepiu... :sleep:
   
 5. Ema

  Ema Goddes

  Re: Poezi per femije

  Karamele zana vine nga Tirana
  Nga tirana peshkopi
  ca numri do ti
  un dua treshin
  macja kapi veshin
  veshi u kput
  macja ra ne lluc
  treni kaloi
  macja shpetoi /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 6. bebivogel

  bebivogel Forumium maestatis

  Re: Poezi per femije

  Pam Pam Pam :smash: :smash: :smash:
  Pushken e kam
  Vras e dermoj
  Armikun e skataloj! /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 7. Yasemin

  Yasemin Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  lepurushi me vesh te gjata
  han karrota han sallata..
   
 8. enton

  enton Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  Shiu shiu lagashiu
  vajti plaka ne mulliu
  poqi 2 kulac me hi.

  nje e poqi nje e dogji
  nje e hengri megjith zogji
   
 9. enton

  enton Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  Mjau mjau nje macok fyturen lau
  gjyshja ime kur e pa
  do te bjere shi na tha

  por Petriti vellai im
  qe di mire cdo mesim
  i tha gjyshes kur ska re
  jo nuk bie shi mbi dhe!
   
 10. bebi

  bebi Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  op lala ulem ngjitem
  permbi shtregull kolovitem
  si pilot zemer trim
  fluturoj me gzim! /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 11. Guest

  Re: Poezi per femije

  :thumbsup: /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 12. mi corazon

  mi corazon Forumium praecox

  Re: Poezi per femije

  Moj bubrrec, moj bubrrec
  Ti gjith diten rri tu ec
  Ec e ec e grumbullo
  A thu vall per mu punon...
  ***
  Moj bubrrec po vi me t'pa
  Nji barr dru ma jep hua
  Se ta laj porsa t'vi vera
  Per nji bar t'jap dy bar tjera.

  ( edhe bubrrecat u merrkan me fajde.........apapapa)
   
 13. lidi

  lidi Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  Pjese te marra nga krijmtaria e femijeve!
  ...ja na erdhi viti i ri,
  sa jam i gezuar
  por si nune dhe cdo femije
  kam per ta festuar.

  O qun makarun laje b....n me sapun.
  me sapun kavaje,
  laje b....n laje.
  ( kjo e mesipermja eshte perdorur si "sfide" ndaj atyre qe nuk i pelqenim)

  (Dhe nje falenderim te gjitheve juve qe keni kontribuar me keto shkrime persa i perket temes, me bete te qaj me bete!)
  /pf/images/graemlins/smile.gif :thumbsup:
   
 14. nese nje dite...

  nese nje dite... Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  Xhaxhi polici na tha neve
  me ça po luni me e ke.......
  ................
   
 15. Pladomen

  Pladomen Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  Enya Song Lyrics

  Ever close your eyes
  Ever stop and listen
  Ever feel alive
  And you've nothing missing
  You don't need a reason
  Let the day go on and on

  Let the rain fall down
  Everywhere around you
  Give into it now
  Let the day surround you
  You don't need a reason
  Let the rain go on and on

  What a day
  What a day to take to
  What a way
  What a way
  To make it through
  What a day
  What a day to take to
  A wild child

  Only take the time
  From the helter skelter
  Every day you find
  Everything's in kilter
  You don't need a reason
  Let the day go on and on

  Every summer sun
  Every winter evening
  Every spring to come
  Every autumn leaving
  You don't need a reason
  Let it all go on and on

  What a day
  What a day to take to
  What a way
  What a way
  To make it through
  What a day
  What a day to take to
  A wild child

  What a day
  what a day to take to
  What a way
  What a way
  To make it through
  What a day
  What a day to take to
  A wild child
  What a day
  What a day to take to
  What a way
  What a way
  To make it through
  What a day
  What a day to take to
  Da-da-da
  Da-da-da-da-da-da
  What a way
  What a way
  To make it through
  Da-da-da
  Da-da-da-da-da-da
  Da-da-da
  Da-da-da-da-da-da
  What a way
  What a way
  To make it through
  What a day
  What a day to take to
  A wild child
  What a day
  What a day to take to
  A wild child
   
 16. Pladomen

  Pladomen Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  Te stadiumi via via
  Lun Enveri dhe Nexhmia
  Gjuan Enveri Pret Nexhmia
  Fishkellen Ramizalia.
   
 17. lost in love

  lost in love Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  kush na thote se jemi te vegjel
  jo te drejte s'ka aspak
  le te vije ne kopeshtin tone
  sot ndertuam nej dollap
  tralalala, tralala
  -------------------------
  qengji vogel pse mendueshem bebebe
  pse me rrin ti kaq trishtueshem bebebe
  hajde bashke te shkojme ne are tring tring tring
  une mbledh lule ti ha bar tring tring tring
   
 18. DARIO

  DARIO Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  QA BONI ME KETO POZI
   
 19. DARIO

  DARIO Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  QA BONI ME KETO POEZI FEMIT E SOTEM DUAN POEZI ME TE FORTA SI P.SH ME E Q... E VRAVA VJEDHA SHITA CA MALL ETJ JO SI JU NA HAPET BARKUN
   
 20. trapja

  trapja Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  erdhi pranvera
  erdhi pranvera
  erdhi pranvera fmi
  a.a.a.sa bukuri

  ne mbledhim lule
  ne mbledhim lule
  ne mbledhim lule fmi
  a,a,a sa bukuri

  ne bejme kurora
  ne bejme kurora
  ne bejme kurora fmi
  a,a,asa bukuri
   

Shpërndajeni këtë faqe