Poezi per femije

Diskutime tek 'Këndi i Femijëve' filluar nga Diavolessa, 8 Nov 2002.

 1. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Re: Poezi per femije

  Cleaning Room Robot
  --------------------
  I'm building a robot to clean up my room
  using junk on my floor. Like this busted balloon.
  I'll build it with teeh-shirts and three smelly socks,
  four wrappers, a rock and a cereal box.
  A handful of worms that were dried in the sun /pf/images/graemlins/lol.gif
  my brother's rare comic, a cinamon bun.
  A library book that's a year overdue,
  a sneaker, a sandal and mom's missing shoe /pf/images/graemlins/laugh.gif
  I'll keep on constructing with old underwear,
  used tissues, dried spit-balls and fallen out hair.
  A half eaten sandwitch which's half a year old,
  a broken umbrella I can't get to fold.
  I'll top off my robot with crushed soda cans,
  a jar full of flies and a bucket of sand.
  As I finish my robot I have to confess
  that my room is now clean, but my robot is a mess!
  (copied, Anonymous)

  /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif
   
 2. pitinusha

  pitinusha Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  ja na erdhi viti iri
  sa jam i gezuar
  por si un dhe c'do femi
  pret per ta festuar

  bora zbardhi tej per tej
  fusha edhe male
  viti i ri do te na gjej
  duke hedhur valle /pf/images/graemlins/rockband.gif /pf/images/graemlins/wub.gif

  ----------------------------

  nje macok camarok
  lara lara vija vija
  iku tinzash nga shtepia
  gjyshen time e idhnoj /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/pickellonja.gif

  --------------------------
  roza rozina
  celin trendafila
  bashke me zambagje edhe lule tejra
  tuj lujt e tuj kercy
  bajn buuuuum /pf/images/graemlins/lol.gif


  du me shku prap te kopshti /pf/images/graemlins/cry.gif /pf/images/graemlins/cry.gif /pf/images/graemlins/cry.gif
   
 3. @d@

  @d@ Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  hoppa, hoppa Reiter
  wenn er fällt, dann schreit er
  fällt er in den Graben
  fressen ihn die Raben
  fällt er in den Sumpf
  dann macht der Reiter.... plumpssssssss
  ***************************************
  Alle meine Entschen
  schwimmen auf dem See
  schwimmen auf dem See
  kopfchen in das wasser
  Schwänzchen in der höhe
  schwänzchen in der höhe...
  **********************
  Heilige Nacht, Stille Nacht
  alles Schläft einsam wacht
  nur das traue, hoche heilige paar
  hold den knaben im lockigen haar
  der Krist ist da .. la la /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. @d@

  @d@ Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  Ringel, ringel, Reihe
  wir sind die Kinder dreie
  wir sitzen unter holem Busch
  und rufen alle .. husch husch husch...

  /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 5. bob

  bob Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  nje qershori festa jone
  eshte e bukur si gjithmone
  te gjithe e presim me padurim
  ta festojme me gezim

  eshte e fresket,e castit /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 6. Guest

  Post deleted by alinos
   
 7. @d@

  @d@ Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  .
   
 8. Ruri

  Ruri Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  dikush ti mesoje vjersha ne shqip ketij femije se vetem gjermanisht dika...

  Patat e vogla lahen liqen
  koken ulin poshte
  bishtin lart e ngrejne
  lahen pastrohen per bukuri
  pastaj mak mak mak shkojne ne shtepi


  nje iriq lakuriq shkoi befas te nje pishe
  i kerkoi nje tufe me hala se kish ngel pa kemishe
  upssss e harrova vazhdimin /pf/images/graemlins/shrug.gif ..ja sa te pys gocen
   
 9. @d@

  @d@ Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Ringel, ringel, Reihe
  wir sind der Kinder dreie
  wir sitzen untem holer Busch
  und rufen alle .. husch husch husch...

  /pf/images/graemlins/tongue.gif

  [/ QUOTE ]


  Rur, sdi ti perkethej ne shqip mi ti /pf/images/graemlins/tonguee.gif


  A, B, C die Katze lief im schnee
  und als sie nach Hause kam
  hat sie weiße Stiefl an
  A, B, C, die
  katze lief im schnee
  kete ja kendoj birit t'botes kur i laj dhembet /pf/images/graemlins/laugh.gif
  as 3 vjec ai dhe kendon mace, mace
  pis pis ne shqip /pf/images/graemlins/wub.gif Ich libe ihn edhe pse nuk eshte i imi! /pf/images/graemlins/wub.gif
   
 10. Mea

  Mea Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  Kur isha femije mesova vjersha te tipit:
  -Xhaxhi Enver Xhaxhi Enver
  e ke gojen me sheqer
  me sheqer e me hurma
  lum Partia qe te ka! /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 11. TEO

  TEO Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  Freskim i temes. MOD mund ta fshini me vone kete postim.
   
 12. bob

  bob Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  pam pam pam
  pushken e kam
  pam pam pam
  pam pam pam

  a e thashe tamam /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 13. alb_girl82

  alb_girl82 Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  xhaxhi Enver xhaxhi Enver
  e ke gojen me sheqer,
  Xhaxhi Ramiz, xhaxhi Ramiz
  e ke gojen me oriz!

  .........................


  tafta tafta celi grafta
  mora dhe, myzeqe
  fatimeja gjate,
  ha buke me kafshate,
  e harrova e kafshova,
  u be zog dhe fluturova! /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 14. olololol

  olololol Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  <font color="red">Do </font> ta rris djalin /pf/images/graemlins/laugh.gif
  <font color="blue">Ashtu </font> sic di vet /pf/images/graemlins/laugh.gif
  <font color="red">Me </font> 10-ta ne mesime /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
  <font color="blue">Me </font> 10-ta ne Fernet /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
   
 15. olololol

  olololol Primus registratum

  Re: Poezi per femije

  Une i vogel
  se njof friken
  rritem trim
  Per Republiken
   
 16. shefki

  shefki Papirus rex

  Re: Poezi per femije

  Vjershat e meposhtme i kam krijuar vecanerisht per bijat e mi te cilat jane gjysme shqiptare.Une i kendoj keto poezi ,prandaj mos hezitoni te improvizoni muziken tuaj.

  1 karrote per lepurin
  2 arra per ketrin
  3 dele blegerijne
  4 ujq ulerijne
  5 pula kakarisin
  6 qukapike cukisin
  7 rosa notojne
  8 zogj fluturojne
  9 gjinkalla bejne potere
  10 bleta ne koshere
   
 17. shefki

  shefki Papirus rex

  Re: Poezi per femije

  A e dini cfare ben(emri i vogelushit) kur merzitet
  luan me babin (mamin) e tij e zbavitet.
  Perkulu,drejtohu
  perplas kembet,rrotullohu
  perkulu, drejtohu
  perplas duart rrotullohu
  perkulu,drejtohu
  puthe babin rrotullohu
  Perkulu drejtohu
  (permend cdo lloj veprimi qe te vjen nder mend)
   
 18. shefki

  shefki Papirus rex

  Re: Poezi per femije

  Mirupafshim dallendyshe
  mirupafshim ,kthehu perseri
  mirupafshim mikja ime
  fat te mbare
  ne vendin tend te ri
   
 19. Mortal

  Mortal Guest

  Re: Poezi per femije

  <div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: perandoria7</div><div class="ubbcode-body">Vjershat e meposhtme i kam krijuar vecanerisht per bijat e mi te cilat jane gjysme shqiptare.Une i kendoj keto poezi ,prandaj mos hezitoni te improvizoni muziken tuaj.

  1 karrote per lepurin
  2 arra per ketrin
  3 dele blegerijne
  4 ujq ulerijne
  5 pula kakarisin
  6 qukapike cukisin
  7 rosa notojne
  8 zogj fluturojne
  9 gjinkalla bejne potere
  10 bleta ne koshere </div></div>

  Kjo me pelqen.
   
 20. shefki

  shefki Papirus rex

  Re: Poezi per femije

  Pa veshtroni
  me kujdes lendines
  insektet
  gjithandej punojne
  milingona,mollekuqe
  buburreca ,karkaleca
  mbledhin gjethe
  mbledhin fara
  dhe marshojne
   

Shpërndajeni këtë faqe