Pse femra dhe meshkuj?

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga mengjesi, 25 Feb 2003.

 1. shqiptar99

  shqiptar99 Primus registratum

  Re: Pse femra dhe meshkuj?

  Un spo kap akoma thelbin e temes?
   
 2. Re: Pse femra dhe meshkuj?

  che batuta schifosa!
   
 3. Nei

  Nei Primus registratum

  Re: Pse femra dhe meshkuj?

  Obobo batuta paska goditur ne shenje /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 4. Darien

  Darien Primus registratum

  Re: Pse femra dhe meshkuj?

  as që ke për ta kap, nuk ka thelb kjo temë, është thjesht për llogje

  po e kapi njeri thelbin, e ka shpik nga menja, ka kap mos-egzistenten, është gjeni, ka kap të pakapshmen - vetëm një vijë e hollë e ndan gjeniun nga i çmenduri, mbase nuk është gjeni


  mengjesi,

  Ajzek Azimov (Isaac Asimov) shkroi shumë mendime interesante që devijojnë nga mënyra si është ndërtuar shoqëria e stome (qytetërimi i sotëm)

  Të rekomandoj:
  <ul type="square">
  [*]The Robot Series - shoqëria e krijuar në planetet ku njeriu mbështetet krejtësisht tek robotët - ka lidhje me pyetjen se robotët janë pa seks, po në një nga librat përdoren për seks
  [*]The Empire and The Foundation Series - këto të dyja janë të pandashme - në librin e parafundit të Second Foundation Series flitet për planetin Gaia dhe efektin e zhdukjes së individualizmit që njohim ne (një pjesë e individualizmit është seksualizmi).
  [*]Foundation and Earth - ky libër i bashkon gjithë ato seritë e mësipërme; në një pjesë të librit përshkruan një qytetërim interesant ku individët (pasardhës të kolonistëve nga toka) janë hermafroditë (kanë të dy organet riprodhuese)
  [/list]
   
  Sonia007 likes this.
 5. zana_e_malit

  zana_e_malit Primus registratum

  Re: Pse femra dhe meshkuj?

  Qe te te sqaroj nje cike Mengjesi se mbase e ke me te degjuar, kjo qe sapo the ti eshte nje thenje e shopenhaurit:...Aty fillon dhe mbaron cdo gje,thote shprehimisht ai.
  Dhe eshte e vertete,perputhja fizike eshte e shume e rendesishme ndermjet dy personave qe e vleresojne njeri tjetri. Nese aty fillon cdo gje mund te mbaroje edhe pa filluar kurre, ashtu si mund te filloje per te mos mbaruar kurre.
  Sic e ka thene volteri i madh, Dhoma e gjumit eshte tragjedia e te gjitha koherave, te kujtoj shekspirin, dhe te gjithe poetet e medhenj qe i shkruan dashurise,dhimbjes se tmerrshme se saj dhe gezimit te cuditshem qe ajo mbart.Dhe te gjithe i shkruan te njejtes dhimbje qe nga viti nje e deri ne 2003. Nuk po i referohem vetem seksit, besoj e kupton. Aty fillon dhe mbaron cdo gje,aty fillon dashuria aty fillon indiferenca (ndarja).
   
 6. Nei

  Nei Primus registratum

  Re: Pse femra dhe meshkuj?

  Ketej ka dale ajo shprehja: ADIDAS=All Days I Dream About Sex??
   
 7. Re: Pse femra dhe meshkuj?

  Nuk ke goditur aspak ne shenje,se per ket te jap prova.
  Replikimi ime qendron se ti ta shpif me ato qe shkruan!
   
 8. Nei

  Nei Primus registratum

  Re: Pse femra dhe meshkuj?

  Aq me keq kur lexon ata qe ta shpifin. As kaq nuk i kontrollon dot vetes?????
  Mazokist per scelta....di altre!
   
 9. Re: Pse femra dhe meshkuj?

  Lexoj edhe shkruaj,per vete faktin se nuk mund te rri dot indiferent ndaj kotesirave(shpifesirave)qe ti shkruan se me acarojn nervat.
   
 10. Nei

  Nei Primus registratum

  Re: Pse femra dhe meshkuj?

  = Ceshtje sublimitive qe demigron ne ambiente konjekturale=Don Kishoti qe kerkon mullinjte me ere per te bere xhiro me kale= :eek:

  p.s Don kishoti beri si beri dhe u be personazh per tu cituar...
  Ne pritje per gjetjen e nje vendi Don-kishotian per ty..pse smer i cik kamomil ? :rolleyes:
   
 11. Aura_ll

  Aura_ll Primus registratum

  Re: Pse femra dhe meshkuj?

  ...seksi- "fillimi" /pf/images/graemlins/tongue.gif nuk eshte nje here, se per te arrit deri te seksi duhet te kesh filluar shume me perpara, ndersa "fundi" edhe mund te jete /pf/images/graemlins/tongue.gif ...
   
 12. Re: Pse femra dhe meshkuj?

  Nuk me bezdis me aspak sjellja jote,as edhe lojrat qe ben me fjalet,sepse po e tregon veten kush je,mos na hap barkun me ,te lutem.
   
 13. Nei

  Nei Primus registratum

  Re: Pse femra dhe meshkuj?

  Hapja e barkut eshte pasoje dytesore e "ekspozimit ne ere"... nje here te merr ere koka (nuk eshte pak te kalerosh mullinjte)..pastaj kalon neper bark e te tjera pjesa anatomie te pakendshme...
  Kjo ftohje e pergjithshme do nje advanced research...Une terhiqem.

  Te shkuara djali :cool: !
   
 14. Re: Pse femra dhe meshkuj?

  ....fjalet nuk kane kuptim...
   
 15. ardx

  ardx Primus registratum

  Re: Pse femra dhe meshkuj?

  x essenza

  hahahahahahah e modhe fare!!!!


  p.s.o interisto ben mire te terhiqesh
   
 16. Re: Pse femra dhe meshkuj?

  Nuk kam pse terhiqem se nuk kam qene ndonjehere ne sulm,po nuk e di pse kjo goca ka filuar te beje keshtu.
  Pse keshtu ,ti sikur ishe mire?
   
 17. ala

  ala Forumium praecox

  Re: Pse femra dhe meshkuj?

  SHYQUR QE HYRA ME NE FUND SE KISHA HUMBUR E SPO DIJA KU ISHA PERSH. TE GJITHEVE
   
 18. kida

  kida Primus registratum

  Re: Pse femra dhe meshkuj?

  dialogu midis x-ray dhe essenca eshte shume argetues.
   
 19. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  mendojne se sexi eshte nje hap per te bere perpara mes dy te dashuruarve.
   
 20. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Natyra(ose Zoti nese duam) ka mundesuar riprodhimin me berje te seksit per te patur nje "produkt" te ndryshem qe te jete me rezistent ne ambient dhe ndaj ndryshimit te tij. Imagjinoni po te riprodhoheshim si disa bakterie qe thjesht ndahen. Do te kishim nje qenie identike me veten. Edhe pelqimet ndaj njeri tjetrit kushtezohen nga mendimi per te patur nje pasardhes te shendetshem ne te gjitha kuptimet. Prandaj meshkujt pelqejne femra te bukura dhe femrat meshkuj "cilesore"(dikur pelqenin ata me muskuj kurse tani pelqejne fytyra te embla). Neve na mbetet ta shijojme kete "rregull" te natyres edhe duke ia "futur" natyres me perdorimin e prezervativit. :)
   

Shpërndajeni këtë faqe