Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

Diskutime tek 'Rrjeti i Studenteve Shqiptare ne Bote' filluar nga luani, 11 Nov 2002.

1. luani

luani Primus registratum

Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

HI pershendetje te gjithve une e hapa kete teme se te gjithe emigrantet ne gjithe UK thojne se jena student dhe pse thojne ashtu APO KUR TE FLASIN ME NDONJE DOJNE QE TE HAPEN PAK?

2. Admir

Admir Forumium maestatis

Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

Krenari e kote. :smash: Shumica ne ndertim punojne. /pf/images/graemlins/frown.gif

3. Sejsej

Sejsej Primus registratum

Ata mburren,se keshtu e kemi per tradite.
    Prostitutat qe punojne semaforeve te Greqise thone se punojne neper shtepijat e grekerve(mbajne foshnjat).
    Emigrantet qe punojne ne Itali kur vijne ne Shqiperi (shumica qe punojne hamenj ose arave)thone se jane kamariere.Kurse disa te tjere thone se jane pergjegjesa (menaxhere).Rendesi ka qe kenaqin veten e tyre.

4. romeo

romeo Forumium maestatis

ka ndonje gje te keqe po te punosh murator??? /pf/images/graemlins/laugh.gif

5. Admir

Admir Forumium maestatis

Isi,

Jo se ka ndonje gje te keqe sepse puna eshte krenari, por pse nuk e pranojne? Ekziston nje krenari absurde :rolleyes: qe asnjeri nuk e merr vesh. :smash:

6. bobo

bobo marksist-enverist

a ke inati-a?
    n´UK thojn qe ka bursa falas!,masanej,na njifen qi jena t`penes!
    un njof njonin,student diku afer Londres,vecse i ket vit e kan perjashtu,se ka shajt Dekanin...kshu mka than!
    un spo msoj dot anglisht,se bursen e kam!,rusishtja,thojn;spi uj!hajde merre vesh... :mad:

7. Code-Cracker

Code-Cracker Primus registratum

Per te gjithe ju qe mendoni qe shqipetaret ne UK PUNOJNE MURATORA....ose Ndonje gje tjeter #(Jo pune te mire) Kjo eshte....e vertet...!! Por ta dini se...ketu ne Londer sidomos ka Shqipetare....qe jane Manaxhera...te firmave te ndryshme.....Edhe te tjert punojne per to kshuqe...mos kujtoni se...PUNE NDRTIMI te gjithe!!

Me respekt Driloni! /pf/images/graemlins/smile.gif

8. xxx

xxx Primus registratum

PSE GJITHE SHQIPTARET NE ANGLI THOJNE SE JENA STUDENT?

:rolleyes:
    ndoshta sepse eshte e vertete.

9. Sara

Sara Primus registratum

Une shkoj ne kolegj cdo dite, shkoj ne shtepi,bej mesime,bej teste dhe marr nota.Gjithashtu nuk kam ndonje pune tjeter.
    A kualifikohem si studente apo jo.............

10. Ema

Ema Goddes

Ky diskutim kalon ne Albstudent....
    ju lutem te vazhdoni diks. atje...
    /pf/images/graemlins/smile.gif

11. artan

artan Primus registratum

UNE NJOF SHQIPETAR QE PUNOJNE EDHE SOCIAL WORKER NE SOCIAL SECURITY OFFICES DUKE ITERVISTUAR RREFUGJATET DHE ANGLEZET PER TE DITUR SE CFARENEVOLASH KANE.

12. rudiuk

rudiuk Primus registratum

Kjo teme bie era kompleks xhelozi dhe gjithe te mirat qe kemi si komb..............
    :mad: :mad: /pf/images/graemlins/tongue.gif :smash: :smash:

13. Adami

Adami Guest

citim Ema:
    Ky diskutim kalon ne Albstudent....
    ju lutem te vazhdoni diks. atje...

opssssssssssssssssss /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif
    hajde konsiderate hajde. ok shoke diks mos u zgjatni me ketu se sna le Ema. /pf/images/graemlins/smile.gif :smash: :thumbsup:

14. grace

grace Primus registratum

Picasso,kur ishe ne autobuz e postove kete ti??? :mad:

per temen: hajt shpejt tregojini Edit kartat e studentit (BA/BSc,MSc,PHD whatever qe keni dmth).

teme per t'ardh gjynaf /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif

15. shiroka

shiroka Primus registratum

sepse ngaqe jena shume te mencur ka ec shqipnija perMRAPA. ti thuj shyqyr qe nuk thojn qe jane PROFESORA........... /pf/images/graemlins/laugh.gif

16. anna

anna Primus registratum

ku na lejne pordhet ne more...

17. GaP

GaP Primus registratum

ku e di une vallai se per ca jam ne angli. di qe kam nja 3 vjet qe paguaj nga 7000 e ca pound per kete dreq universiteti dhe qe me kane ngel edhe tre vjet, me kaloi paraditja e dreka ne labe me perparese te bardhe, pasdite bej sikur mesoj, e ne darke te rroje chati se e kemi netin falas.
    studente?????

18. rudiuk

rudiuk Primus registratum

Ene ti shirokso rehat qeke..........meqe s`po thone qe jane profesora...................HAjt shyqyr. :rockband: :rockband: :rockband: :thumbsup: :smash:

19. sweet_eyes

sweet_eyes Primus registratum

Po mire mo vella une njoh njerez qe i bejne te dyja ene punojne ene studiojne ka ndonje problem :confused: :confused: :confused:

20. mostro

mostro Putraku

bukur!!!!jo po na u fykan studentatttt ne ongli,po tja u zesh ne goje emrin!!!ik ere anej! /pf/images/graemlins/laugh.gif

Shpërndajeni këtë faqe