Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

Diskutime tek 'Rrjeti i Studenteve Shqiptare ne Bote' filluar nga luani, 11 Nov 2002.

 1. pamela

  pamela Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  une jam pamela nga londra dhe jam ne collage per mjekesi,jam 18 vjece, po dhe sikur te punoj nuk eshte turp,por problemi eshte se nuk kemi kohe dhe duhet te studiojme dicka,ne nje kohe qe po studiojme ne gjuhe te huaj, kuptohet qe kemi veshtiresi
  ju pershendes dhe ju uroje gjithe te mirat ,bay from pamela /pf/images/graemlins/frown.gif
   
 2. astrit

  astrit Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  ne shqipetareve na duket gje e madhe student ose me banim ne Amerik,Angli,Itali,Gjermani.Ne shohim se nga je nga veriu apo jugu Nese je nga fshati apo nga qyteti,kryeqytet apo bregdet etj.Per mu kane vdekur keto medime sot ne boten qe po jetojme.ne radhe te pare shikohet njeriu ska rendesi shkolla banimi etj.
   
 3. astrit

  astrit Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  semos erdhem ne angli per te studiuar.pastaj secili studion per vete dhe jo per te shitur mend.pastaj 95%e shqipetareve ne angli kane ardhur me maune.po ne shqipetareve na pelqen te mburremi pak ne pergjithsi duke filluar nga mua.
   
 4. kola

  kola Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  Cfar ka per tu mburrur me dhene se jam student
  ai qe eshte studet kurr nuk e thote se jam student per tu mburrur ai qe eshte askushi thote qe jam studet per te treguar se eshte dikushi
  :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
   
 5. lidi

  lidi Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  Shiko e di se asnjerit nuk mund te interesoje por...si emigrant kam ardhur dhe po studioj ne kolegj "full time student" dhe jo per gjuhe por per degree.
  por si i thone" iriqi ne ferre ka lere, e ne ferre do te vdese".
  hajt njihere ia kalofshi mire!
   
 6. oktapodi

  oktapodi Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  Ja djali,
  une nuk jam student,
  jam i punesuar ketu,
  mos e ke gje fjalen per zonen e verit,
  kete e kam degjuar dhe une,
  student dhe per qejf kemi ardhur ketu.
   
 7. oktapodi

  oktapodi Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  Ja djali,
  une nuk jam student,
  jam i punesuar ketu,
  mos e ke gje fjalen per zonen e veriut,
  kete e kam degjuar dhe une,
  student dhe per qejf kemi ardhur ketu.
   
 8. shiroka

  shiroka Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  mor x mu mundem me thane edhe shkenctar, por puna asht se NUK KENA ALA NJI BREZ AQ TE ZHVILLUAR. uroj qe ne te ardhmen te kemi edhe ne se me cfar te mburremi...... rahat jam, flm Zotit edhe anglezve
   
 9. London_UK

  London_UK Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  Cja futni kot dhe ju mer /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif
  Une ka 5 vjet qe kam ardh ketu (kuptohet si emigrant dhe tani jam me letra te perhershme ) dhe ka 4 vjet qe studioj dmth 2 vjet per anglisht nje vit e bera kot per biznes dhe tani jam per kompjuter ne hammersmith kolegj dhe dmth bej keto gjera
  1 studioj per kompjuter
  2 punoj full time ne nje warehouse si supervisor
  3 marr lek nga sociali 1 here ne javet
  4 marr lek nga Job Centri 1 here ne dy jave
  5 shtepine ma paguan housing benefit dhe sociali ate pjese qe sma paguan hosuing benefiti (se shtepia kushton £135 ne javet dhe housing benefiti paguan vetem £100 dhe te tjerat mi paguan sociali)
  6 council tax e paguan housing benefiti dhe ate /pf/images/graemlins/smile.gif
  cfar don tjeter ti /pf/images/graemlins/smile.gif
  Dhe keshtu qe ngelem student se jam ne kolegj full time per GNVQ intermediate Imformation technology

  pra si do i them vetes une student apo i papunesuar sic u them tek sociali dhe tek job centri apo puntor sepse po punoj ne warehouse si supervisor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  me ktheni pergjigje nese mundeni !!!!!

  P.S pune ne ndertim skam qene ndonje here por njoh ca qe punojne ne ndertim dhe marrin lek me shume se nje qe punon ne Office keshtu qe pune eshte dhe ajo dhe nuk eshte per ulje te punosh ne ndertim apo kamarier apo cfar pune te jete sepse po merr leket per ate pune qe ben
  Me respekt London_UK

  meqe qenkeni shumica studenta, hajde takohemi ne coven garden me date 30 nentor sepse kemi lene nje takim te shtunen tjeter , per me teper informacione ju lutem me kontaktoni mua meqe e kam marre ne dore une kete takim!
  bye
   
 10. Lenci

  Lenci Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  Mu me keni rrefugjat rrefugjat

  London_Uk martohemi bashk se merke gjith ato lek ti /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 11. eduart

  eduart Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  po por kur hyjne ne internet ,ata per tu mburrur thojne se jena student ,po do te thosha nje gje po pse o vlla nuk thuan une jam ketu se me shtyu halli qe te vij ,ose jam ketu se kam qefe te shkoj ne shkolle,ose kam ardhur si te gjithe ne emigrim ?
   
 12. kola

  kola Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  Te gjitheve halli na ka shtyre te vijme ketu
  por nena parti na i ka plotesuar kushtet
  edhe per te studiuar.
   
 13. arberor

  arberor Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  njerez perse gjithe ky fatalizem dhe vogelsi prej gjimnazistash. C'te keqe ka nese nje njeri hiqet si student. Ai do te tregohet me interesant edhe?
  Por nuk me pelqen ideja se ne shqipet e mijevjecarit te ri duhet te jemi te tere drogmena trafikante prostis e te tjere epitete qe te huajt nuk ngurojne te na japin.
  Edhe pse e urrej enverin dicka te mire na dha atehere , benim per njeri tjetrin atehere pse te ndryshojme tani.
  NJerzit jane te gjithe njelloj pse te mos jene dhe shqipot. PO une jam student dhe gjithe miqte e mij ne uk jane studente. Te keqe aspak me mire na rregullon ate masken qe e ka grisur emri shqipo-kriminel....
   
 14. astrit

  astrit Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  KA TE DREJTE KISSME TE RROJE NENA SOCIAL PA E DI UNE SA DO TE STUDIONIM NE SHQIPETARET KETU NE ANGLI.
   
 15. artan

  artan Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  EDHE UNE ASHTU THEM PIRAMIDA SEOSE PO TE JUA JEPTE SHTETI SOCIALIN EDHE NE QOFTE SE ATA NUK SHKOJNE NE SHKOLLE. ATEHERE 50% E TYRE NUK DO TE STUDIONIN.

  :rockband: :rolleyes: :confused:

  SOMETIMES WORLD IS NOT ENOUGH (007)
   
 16. artan

  artan Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  EDHE UNE ASHTU THEM PIRAMIDA SEPSE PO TE JUA JEPTE SHTETI SOCIALIN EDHE NE QOFTE SE ATA NUK SHKOJNE NE SHKOLLE. ATEHERE 50% E TYRE NUK DO TE STUDIONIN.

  :rockband: :rolleyes: :confused:

  SOMETIMES WORLD IS NOT ENOUGH (007)
   
 17. albscutar

  albscutar Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  Disa ja fusin kot,dhe disa plot, qe jan studenta.

  Por ne UK ka dhe profesora , une njof nji qe jep mesim anglishtje per te huajt ne nje kolegj.

  Gjithashtu dhe studenta qe jane te paret e shkolles ,qe kan fitu dhe olimpiada :thumbsup:

  Dhe pjesa tjeter qe ponon ne mdertim

  jane artista se po zbukurojne me duart e tyre

  Londren mijeravjecare..

  Pershendes te gjith studentat dhe klasen artiste ne Angli.

  --------------------------------------------------
  Jeta eshte nje shetitje nga martaniteti
  deri tek varrezat!!!
   
 18. the_white_panther

  the_white_panther Forumium praecox

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  Une student jam, ne fillim erdha per te punuar, pastaj vazhdova shkollen, nga e para dmth anglishten deri tani ne advance edhe kam ndermend ta vazhdoj me tej, dhe po bej nje kurs extra.

  Gjithashtu punoj 5 dite ne jave.

  Keshtu qe me quani cfare te doni, une per vete jam ne rregull. lol.

  Big up.
   
 19. babyboy

  babyboy Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  Ca teme . . . . hahahahhaa na mbytet tu qesh! /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Megjithmen ere, te gjithe ca shkojne ne Angli studenta jena thone, kur vjen puna ata ne ndertim dhe pastrime punojne. Pse tju vije turp nga ajo qe beni xhanem! Vecse me u hape dini vallaj!!!
   
 20. skobali

  skobali Primus registratum

  Re: Pse gjithe shqiptaret ne Angli thone se jane studente?

  Une nuk punoj, jame student ne vitin e dyte, babai dhe nena ime punojne ,kallegjin e kam fri ketu ne U.S.A nuk eshte keq a si thoni gjitha te mirat.
   

Shpërndajeni këtë faqe