Pse vetem gabimet e mashkullit harrohen ???

Diskutime tek 'Dashuria' filluar nga lira12, 7 Nov 2012.

 1. lira12

  lira12 Primus registratum

  Perse Gabimet E Mashkullit Harrohen kurse ne Femrave Nuk Na Harrohet Asgje ?[​IMG]

  Nqs Femra Ka Ber Noj Gabim Ose Ka Pas Noj Turp Ne Jete Nuk Harrohen .............Por Te Mashkujt perse harrohen ?!
  No Big Deal ???
   
  sweetangel86 likes this.
 2. Artani

  Artani Primus registratum

  ..sepse ne meshkujt jemi mesuar qe femren , bashkeshorten qe do te mbajme perkrahu ta kemi KRISTAL nga ana e moralit, eshte ajo qe do te linde femijet tane e duhet te jete e virtutshme,
  Nuk duam qe anash apo pas shpine te flasin , ja ky e mori k..ven.
  Ne si komb e kemi patur ne tradite NDERIN, shqiptaret nder shekuj kane qene krenar me kodin e tyre te nderit.
  Te gjitha femrat e dine qe NDERI eshte i rendesishem per qenien femerore, perse nuk e ruajne nje pjese e tyre pore behen te tilla.
  Mos gabo dhe nqs do gabosh , mos e perserit, qe te mbetesh krenar/re per veten dhe per familjen tende.
   
  joetisti_ and The decatur like this.
 3. lira12

  lira12 Primus registratum

  por per meshkujt a nuk paska kod nderi?
   
  Sonia007 and The decatur like this.
 4. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Sepse jemi me superiore. :)
  Ndoshta sepse natyra ka bere femren te tille qe ta duroje kete fakt(nese eshte) dhe mashkullin -sepse edhe mashkulli vuan nga dicka- e ka bere te duroje te tijat.

  Po iken festa e vitit te ri :( :p
  Por do te filloje puna ;). Une e dashuroj punen.
   
  Artani likes this.
 5. Sonia77

  Sonia77 Primus registratum

  sepse meshkujt gabojne shume
   
  joetisti_ likes this.
 6. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Sepse jetojme ne nje bote maskiliste. Kaq -.-'
   
  joetisti_ likes this.
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Ndoshta perfundimi eshte: qe edhe gabimet e vajzave te mos kujtoheshin, duhet te gabonin po aq sa meshkujt? :)

  Gjithsesi ndihem mire se ky konstatim, ne kete rast, na nxjerr me inteligjente :p
   
 8. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Nuk kuptoj pse beni si viktima gjithmone ju? Ne gabojme qe ju te mesoni nga gabimet tona e te mos gaboni vete :p
   
 9. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Realiteti dhe viktimizimi jane dy gjera krejt te ndryshme!
   
  joetisti_ likes this.
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  S'mendoj se eshte realiteti ky. Gjithesi te gabosh eshte humane.
   
 11. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Po be humor ti tashi -.-'
   
 12. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  Teme interesante,shume interesante por dicka me beri pershtypje
  nga te erdhi ne mendje qe ta hapje kete teme?
  Pergjigja ime per kete teme nuk ka.
   
 13. Hope

  Hope dans ton coeur

  Nese duam te shofim rolin e femres e gabimeve ne shoqeri me siguri duhet te shiqojem pak historin e femres shqiptare.Edhe pse ne Europ kontinetn i civlizimit mendoj se femra shqiptare kur me shume se sot nuk eshte duke perparuar ne drejtim te mire.Perapa femra shqiptare ka qen e shtypu,e perdhunuar,e masakruar,nje ROB ne shtepi etj
  Nuk mund te shkruaj per RSH se nuk kam qen atje por kam ndegjuar se ne shqiperi femra naten i ka pastruar rruget edhe femrat kan kry pune te renda fizike...
  Ne shqiperi eshte nje diskriminim ku ajo ne nje pjes te shqiperis nuk ka drejt te shkollohet,ku ajo nuk ka te drejt te zgjedh fatin e jetes,ku ajo duhet te martohet me nje djal qe ka letrat ne nje shtet Europjan me qellim qe ajo ne nje menyre ti ndimoj familjes se babes kur shkon atje dmth nje materializim i femrave.
  Degjenerimet te cilat ajo tani i ka nje pjes te femrave shqiptare eshte alkoholizmi, droga , prostitucioni kete une nuk e shof si perparim...
  Por jam shume krenare kur kam ndegjuar raste dhe po lexoj ketu ne forum se tani disa femrat shqiptare studijon ne metropolet boterore ai eshte perparim qe une e shof tek femra shqiptare.Kur nje femer ka shkoll ajo din te lufton per kafshaten e gojes,din te mos jet ROB i nje mashkulli,din te jete e pamvarur dhe nese ne jete paraqitet ndonje fatkeqesi din ta lufton etj..Kshu qe jemi te barabart te gjith sepse gabime bejme si mashkulli dhe femrat,,dhe femrave nuk ju harrohen gabimet qe bejne pfff .Ky eshte nje forum per diskutime, te cilat nuk mund te behen pa "llafe". Ketu fitohen opinione, jepen opinione, dhe shprehja vepra e jo fjale, sikur s'ka shume vend....
   
  dr love likes this.
 14. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  sepse gjykohet komplet kur ben faj......e faji eshte me i rende se gabimi tek meshkujt.
   
 15. dr love

  dr love Locus omnem

  Se burri lahet me nje sapllak uje..kurse femren se lan as deti..kupton..!
   
  scadarsko likes this.
 16. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  jo se deti ka krip e djeg....
   
  Life_Style likes this.
 17. Life_Style

  Life_Style Forumium praecox

  As te mashkullit nuk harrohen thjesht anashkalohen :D
   
  scadarsko likes this.
 18. Life_Style

  Life_Style Forumium praecox

  Ncuq, Meshkujt jan perkeft ne cdo aspekt :cool:
   
  scadarsko likes this.
 19. scadarsko

  scadarsko Locus omnem

  prap nji an mbyllet njeri sy e njeri vesh.....por per femren hapen sy e goje te reja ku n shkoder i thojm nji fjal popullore :fjalt e hakut e birat e gardhit nuk myllen.
   
  dr love and Life_Style like this.
 20. dr love

  dr love Locus omnem

  Sepse grate i falin burrat me lehte nga vete jeta qe bejme...mbyllim nje sy..sepse shumica nuk kan perkrahjeas nga njerezit e tyre dhe nuk kan ku shkojne..por me e forta eshte se grate gjykojne grate me shume se burrat.
   
  scadarsko likes this.

Shpërndajeni këtë faqe