Pse vetem gabimet e mashkullit harrohen ???

Diskutime tek 'Dashuria' filluar nga lira12, 7 Nov 2012.

 1. Anabell

  Anabell Forumium maestatis

  kush tha qe harrohen...
   
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  sa i perket tradhtise, mashkulli tradhton artificiaisht, femra tradhton me vertetesi. Prandaj veshtire te falet.
   
 3. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Gabimet e mashkullit harrohen per arsye se e ka shume te lehte te provoje mos-atesine e femijeve te vet, te lindur jashte ligjit.

  Gabimet e femres nuk harrohen per arsye te mbetjes ne dere te dobicave qe ajo ben me nje a me shume burra. Femrat qe kane femije me trisomi jane femra veza e te ciles eshte pllenuar nga sperma e dy meshkujve.

  Trisomia eshte Down syndrome.

  El
   
  Vilsoni likes this.
 4. bobo

  bobo marksist-enverist

  princip algjebrik ( :giggle: ), per tkriju i homomorfizem bijektiv tbashksive mashkullore me ate femnore duhet tjet injektiv ( mashkullorja) dhe surjektiv (femnorja)! hahahah...mos harro drejtimin e shigjetes: nga M te F-ja :giggle:
   

Shpërndajeni këtë faqe