Pse vetem gabimet e mashkullit harrohen ???

Diskutime tek 'Dashuria' filluar nga lira12, 7 Nov 2012.

 1. Anabell

  Anabell Forumium maestatis

  kush tha qe harrohen...
   
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  sa i perket tradhtise, mashkulli tradhton artificiaisht, femra tradhton me vertetesi. Prandaj veshtire te falet.
   
 3. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Gabimet e mashkullit harrohen per arsye se e ka shume te lehte te provoje mos-atesine e femijeve te vet, te lindur jashte ligjit.

  Gabimet e femres nuk harrohen per arsye te mbetjes ne dere te dobicave qe ajo ben me nje a me shume burra. Femrat qe kane femije me trisomi jane femra veza e te ciles eshte pllenuar nga sperma e dy meshkujve.

  Trisomia eshte Down syndrome.

  El
   
  Vilsoni likes this.
 4. bobo

  bobo marksist-enverist

  princip algjebrik ( :giggle: ), per tkriju i homomorfizem bijektiv tbashksive mashkullore me ate femnore duhet tjet injektiv ( mashkullorja) dhe surjektiv (femnorja)! hahahah...mos harro drejtimin e shigjetes: nga M te F-ja :giggle:
   
  joetisti_ likes this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  sa bukur qe flisni ju artistet...! asgje s'te mora vesh :)

  (tema) harrohen sepse femra deshiron t'i harroje, e ndersa mashkulli i kujton te femres sepse e ben te ndihet mire.

  pa gabime, per nje mashkull, nje femer... ka dicka qe i mungon...
   
 6. bobo

  bobo marksist-enverist

  @joetisti_ ,mvjen keq!-e then ndryshe, eshte konflikti morali-natyrali: morali i permbahet regullave , qe i percakton dhe individi, qe mund te jete (edhe) homoseksual...., kurse natyrali-, mbeshtetet ke parimi i ruajtjes se llojit!-dhe si i tille eshte me i skalitur nmentalitet!- ndryshe. femra eshte ne kerkim-(tmashkullit qe e ka te madh organin, tmashkullirt tshnetshem...etj!-dhe kshu se kupton se cila eshte perparesore!
  kurse mashkullu eshte ai* , i cili duhet te hedhe 'faren' pa dallim feje krahine apo ideje, per tgarantu vazhdueshmerin(kjo instiktivisht ja fal gabimin! hahaha),qe do provohet nket rast!
  se di nese isha isha i kuptueshem !??-pa prek parimon: vrimen e mbush kunji!-vrima e zeze se di nga na doli...hahahah
   
  Last edited: 11 Aug 2019
  Passion- Al likes this.
 7. Adela_sun

  Adela_sun Primus registratum

  Kush tha qe harrohen :)?
  Ato vihen mënjanë dhe përdoren si bëjnë avokatët me te mirë, në momentin e duhur.
  Femra nuk harron kurrë, zgjedh të injorojë deri kur mendon se duhet...
   
  Hope, Nela0 and Artin like this.
 8. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Gabimet e femrave nuk harrohen sepse femra nuk harron kurre!

  Gabimet e meshkujve harrohen jo vetem sepse mashkulli harron POR sepse eshte shovinist. Shovinizmi mashkullor nenkupton solidaritetin mashkullor qe vjen si rezultat i mosshenjterise se tij.

  Nje mashkull mbron nje mashkull sepse i lidh mekati.

  Nje femer qe harron eshte nje femer qe fal

  Nje femer qe fal eshte nje femer qe harron!

  Nqs femra harron dhe fal ajo eshte mekatare.

  Femra e cila nuk harron dhe nuk fal eshte nje femer e cila ka duruar dhembje te medha lindjeje dhe ne qofte se femija i saj cenohet ajo nuk te fal. Si e tille ajo eshte luftetare me e mire dhe do te bente gjithcka, qofte edhe derdhje gjaku, ne qofte se siguria e saj dhe e trashegimtareve te saj do te cenohej fizikisht apo shpirterisht. Vetembrojtja ne nje bote te semure nuk eshte GABIM por DOMOSDOSHMERI.

  Nqs ai quhet GABIM atehere ju gaboheni.


  Adea
   

Shpërndajeni këtë faqe