Pyesni Dr. Sue per seksin

Diskutime tek 'Eros' filluar nga Biba, 8 Jul 2003.

 1. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  Edhe ne Uzbekistan te jete, boll te na sheroje thuaj..
   
 2. Guest

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  Se dija qe doktorr sue qenka dhe per smundje K...
   
 3. Sallaku

  Sallaku Primus registratum

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

   
 4. Belinea

  Belinea Primus registratum

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  _Edituar_

  Jashte teme!

  pS: Pyetjet mbi shendetin mund te drejtoheni tek Trupi dhe shendeti. Kjo eshte kategoria Eros!
   
 5. Guest

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  Doktorr kam nje problem te vockel , kam te dashurin po kemi nej hall ai e ka shume te madh organin dhe sa here qe bejme sex me krijon dhimbje dhe keshtu na eshte ftohur seksi mua se ai i shkreti do po na prish pune madhesia tani a na thua dot si tja bejme qe mos i prishet qefi as atij e asaj mua a ka ndonej rruge te mesme ?
  flm doktorr sue :goofy:
   
 6. Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  Madalena i thoje atij te dashurit tend ti veje rrondele ne mes qe te mos te hyje i gjithe ty,se pastaj te dhemb.
  Gjysmen e mban dot???
   
 7. Guest

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  e kemi provuar po mua prape me dhemb /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 8. bengu

  bengu Primus registratum

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  i dashuri yt le ta fuse ne akull qe ti tkurret pak e ti fute ne uje te nxehte qe te lirohet pak /pf/images/graemlins/laugh.gif

  kushedi, edhe mund te funksionoje /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 9. Biba

  Biba Primus registratum

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  E dashur Madalena, ne shumicen e rasteve dhimbja gjete seksit me teper se prej madhesise se mashkullit shkaktohet nga mungesa e rehatise, lubrifikimit dhe relaksimit te femres. A je e njomur me lengjet e tua gjate penetrimit?
  Ne rast se jo, atehere merreni shtruar, eksitohu, nxehu, lagu ne menyre qe te rreshqisni njeri me tjetrin.

  Jam e gatshme te ve bast se madhesia e penisit te tij nuk eshte faktori kryesor, edhe pse nuk perjashtohet. Por fakti eshte qe vagina eshte elastike dhe mund te zgjatet dhe te hapet normalisht. mos harro madalene, qe vagina jote eshte bere e tille qe te mund te kaloje permes saj edhe nje foshnje 4 kilogrameshe.
   
 10. renea

  renea Primus registratum

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  Dr.sue

  Kam disa pyetje per ju nga ana psikollogjike e seksit. Megjithese vura re se keni shpjeguar dhe nga ana psikollogjike vendosa tu bej disa pyetje nga kjo fushe.


  1.A eshte e drejte te thuash se seksi ka emocione te medhaja ne te, dhe se lidh njerzit qe e praktikojne per here te pare emocionalisht dhe fizikisht?

  2.A eshte e drejte te thuash se seksi para martese ndikon ne psikozen e praktikuesit duke bere qe ne nje martese te ardhshme, ky praktikues te kete probleme ne ndertimin e mardhenieve te shendosha?

  3.A eshte e drejte te themi se seksi me shume partnere, dhe eksperienca me shume njerz, apo me shume se nje njeri prish vete bukurine e intimitetit seksual?


  4.Per c'qellim dhe deshire te jete hapur kjo teme nga ana juaj, perderisa te ditet e sotme vetem per nje takim tek mjeku le qimet e kokes?


  Me respekt,
  Rene
   
 11. dirty vegas

  dirty vegas Primus registratum

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  ..pytje retorike jan kto? :confused:
   
 12. arbi

  arbi Primus registratum

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  dr. me fal por kur kalon femija hapet legamenti i sinfiksit qe normalisht nuk eshte i hapur keshtu qe paralelizmi juaj nuk qendron [​IMG]
   
 13. D-J

  D-J Forumium maestatis

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  Madalen e dashum fort! Ta qaj hallin mi goc se ne partnerja ime ka pas ket problem me mu /pf/images/graemlins/laugh.gif . DR. SUE tka dhon shpjegime shum te hajrit po kaiher robt, me nejt shtremet ene me fol drejt si me thon, skan para ose nge te blejn lubrifikanta kshu qe i bin shkurt duke perdor noi lloj gjalpi ose margarine qe e bo punen njisoj. Kshu qe ene kur bo llap, si i thona neve, e di te pakten qe ha gjalp dhe jo vajna me shije te shemtut :goofy: .
  Okkk! Ene i gjo tjeter deshi me tkallxu vllau jot. Se mbase DR. SUE sdeshi me t'alarmu para kohe, por po ste boni pun margarina duhet me bo ca ushtrime me muskujt e vagines se kaiher ato e kon fajin, nuk mblidhen ne lirohen lirisht. Boj ket ushtrim: kur te urinosh mundohu ta mbash urinen per ca seconda pa perdor muskujt e komve. Kur te kesh forcu muskujt e vagines hajde ne me kallxo mu prap sa her e ke hudh ne tok te dashmin tat /pf/images/graemlins/wink.gif .
  DR SUE na fal per ket po Madalenen e kom si te dashmen time pranej u futa :devil: .

  p.s KU ESHTE AJO? I'VE MISSED YA BOTH :kiss: !
   
 14. D-J

  D-J Forumium maestatis

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  RENEA ka bo ca pytje qe dhe pse kan fjalen seks brenda sjan erotike fare. Do kishe bo mir ti postojshe kto gjona anej ka teologjia apo diskutimet shoq. Do tjulutesha mod. ta shikojne kete problem.
  Una, ROCKY DAMIANO :cool:
   
 15. Biba

  Biba Primus registratum

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  renea, po i pergjigjem pyetjeve te tua nje e nga nje.

  1.A eshte e drejte te thuash se seksi ka emocione te medhaja ne te, dhe se lidh njerzit qe e praktikojne per here te pare emocionalisht dhe fizikisht?

  Seksi ka emocione shume te medha sigurisht. Une akoma nuk kam takuar dike qe nuk mban mend se me ke ka bere seks per here te pare. Vete fakti qe nmbajne mend tregon sa e rendesishme ka qene per ta. Prandaj pergjigja ime per ty eshte PO, eshte plotesisht e drejte te thuash ate qe thua.

  2.A eshte e drejte te thuash se seksi para martese ndikon ne psikozen e praktikuesit duke bere qe ne nje martese te ardhshme, ky praktikues te kete probleme ne ndertimin e mardhenieve te shendosha?

  Renea, tani po futemi ne ujra te tjera. Une mesoj seks nga ana praktike, qe njerezit te dine faktet, menyrat me te kendshme, rreziqet per shendetin etj. Por nuk mundem te pergjigjem per aspektin shoqeror te seksit. Para apo pas martese eshte me teper ceshje bindjesh personale dhe besimi. Ndiq zemren tende. Seksi para amrteses nuk do te shkaterroje jeten bashkshortore me pas, te pakten jo nga ana fizike, perkundrazi. mendo te martohesh me dike, dhe pas kesaj lidhjeje finale te marresh vesh qe jeni krejtesisht te papershtatshem per nejri tjeterin ne shtrat. :shrug:

  3.A eshte e drejte te themi se seksi me shume partnere, dhe eksperienca me shume njerz, apo me shume se nje njeri prish vete bukurine e intimitetit seksual?

  Prape thike me dy presa. Njeriu kalon shume vite jete, do apo nuk do mund te humbi partnere. le te themi nje grua e re eshte vejushe. pasi lidhet per here te dyte kryen seks, mendon se seksi me partnerin e ri nuk e ka intimitetin qe kishte me pare me te ndjerin? Personalisht, jam kundra orgjive, kurverimit, papastertive morale. jam per ndershmeri, besnikeri, dhe seks te cmendur ne dhome te gjumit, por nuk jam as gjyjkates, c'mund te them per ata qe shijojne keto gjera? vete nuk i kam promovuar asnjehere, as i kam eksperimentuar. Mendoj se seksi me nje njeri te vetem mund te jete i mrekullueshem, ata qe nuk arrijne ta kuptojne kete, dhe qe kerkojne te perhapen sa me shume, sidomos meshkujt, jane ata qe nuk dine te bejne seks mire. Kjo eshte shkencerisht e provuar, hamshoret e vertete nuk flasin thuajse fare per veten e tyre.


  4.Per c'qellim dhe deshire te jete hapur kjo teme nga ana juaj, perderisa te ditet e sotme vetem per nje takim tek mjeku le qimet e kokes?

  Kam vendosur ta ndaj njohurine time me te tjeret qe kur nje mikesha ime 14 vjecare kaloi nje abort thuajse vdekjeprures. Ne mendjen time, shkaktar i kesaj humbjeje te madhe ishte mungesa e njohurise, kujdesit, reflektimit. Nese mund te bej dicka per te ndaluar kesi rastesh, ashtu qofte.

  PS - Kjo per **** Darlington Delarge. Ajo qe the per perdoruimin e gjelpit ose margarines si lubrifikant per vaginen me ben te vjelle. A nuk e di qe bulmeti permban bakterjet e veta?? Mos e bej me kurre. Nuk di nese ajo qe te ka lejuar t'i fusesh bulmet ne trup eshte vetem pisanjose apo edhe budallaqe. /pf/images/graemlins/wink.gif Use your brain.
   
 16. Belinea

  Belinea Primus registratum

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  Pershendetje, shume i nderuar Dr. Sue!!
  Une jam nje lexuse e rregullt e rubrikes suaj
  Pyetja ime eshte.
  A eshte seksi i mire per shendetin ?
  Dhe ne se po sa here duhte praktikuar ?


  Ne padurim te pergjigjes suaj
  Me respekt Beli!

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 17. Biba

  Biba Primus registratum

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  E dashur, Seksi eshte shume i mire per shendetin. Nje jete aktive seksuale ben per balancim psikologjik, reduktim te stresit, konfidence personale, lirshmeri ne mardheniet me shoqerine.
  tani, seksi nuk te ben mire per veshkat, melcine, dhimbjen e kokes. Kur themi qe eshte i mire per shendetin nenkuptohet ulja e stresit, harmonizimi i gjendjes hormonale te trupit, ndjenja e pergjithshme e kenaqsise etj etj.

  Sa here te besh seks? Sa here te duash Beliena. Nuk egziston dicka e tille si "Teper seks". nese te behet dhe ke mundesine, bej.
   
 18. D-J

  D-J Forumium maestatis

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  Dr. Sue falemners per kshillen po ajo nuk ishte as budallaqe dhe as pisanojeze. Te lutem shume une nuk shkoj as me pisanjoze as me budallaqe. Sa per dijeni ajo ishte prostitute. Pastaj si mund ti thuash pisanjoze njeres qe fut bulmet ne vagine, kur ne bulmetin e hame nga goja me gjithe bakteriet? Populli fukara i ka perdor kto metoda ohu qe ne kohe te qepes dhe sjam un as i pari as i fundit /pf/images/graemlins/wink.gif
  p.s me fal per tonin /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 19. Biba

  Biba Primus registratum

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  Ne hame edhe makarona, pilaf me pule. Bibi, stomaku ka acidet kastile per ate pune. Nejse, heres tjeter perdor pana, rrihe deri sa te besh gjalp. Kur te vijne herpet, me kujto.
   
 20. Belinea

  Belinea Primus registratum

  Re: Pyesni Dr. Sue per seksin

  Ahhaa ,dhe une qe shpresoja ti gjeja ilacin dhimbjes e kokes /pf/images/graemlins/frown.gif
  Apo une beja sex doktor beja po puna eshte se skam munci /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Faleminderit Dr. Sue
  Jeni me vertet doktor sexi apo e keni thjesh hobi ? /pf/images/graemlins/laugh.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe