Pyetje, kerkoj mendimin tuaj!

Diskutime tek 'Trupi dhe Shëndeti' filluar nga Airbourne, 14 Aug 2016.

 1. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Cfare semundje eshte progeria infantilis?
   
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Per qfar perdoret ose cfare efektesh ka ilaqi Diazepam.
  Pergjigjen e dua nga MJEKE qe kane studiuar, dhe JO nga <edukatoret> alias ylli pango.
  Te paqa.
   
 3. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Mirembrema.
  Kush jane simptomat e Jacson-Epilepsie,ose cfar eshte kjo e fundit???
  E bej pyetjen se kam merak per bashkeatdhetaret tane ne Amerike per ke do votojne?
  Naten e mire.
   
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Asnjehere nuk jeni pergjigjur por nejse...pyetja tjeter eshte?
  Cfare mendimi keni per peshengritjen(sport nuk e quaj)??
  Mendimi im,ca DEBILA ngrene pesha mbi natyren!
  Apo tju bejme dhe ketyre poezi??????
  flm
   
 5. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Si ta kuptoj kete....?????????????????????????????
  6032105_orig.jpg
   
 6. katsune

  katsune cherry blossom

  diazepami eshte nje ilac qe i perket kategorise se benzodiazepinave, perdoret per krizat e ankthit, per krizat konvulsive si psh ne rast epilepsie, per problemet e gjumit, etj. eshte ai qe njihet me emrin komercial valium. efektet anesore jane te ngjashme me ato te droges.

  Airbourne, e ke bere pyetjen ne nje nenforum te gabuar sepse ketu flitet per informatike. :)
   
  gurax and Airbourne like this.
 7. katsune

  katsune cherry blossom

  simptomat shkaktohen nga irritimi i zonave te trurit qe pergjigjen per aktivitetin motor, pra levizjet e trupit. ky irritim mund te shkaktohet nga tumore, trauma, probleme vaskulare si tromboze, etj. ndryshe nga disa lloj epilepsie, kjo e llojit jaksonian nuk shkakton humbje te koshiences. kjo epilepsi zhvillohet me kriza muskolare te forta tek zonat e trupit qe jane te drejtuara nga zona e trurit korresponduese: kembet, krahet, fytyra. nje hemisfer drejton gjysmen e trupit, pra simptomat shfaqen zakonisht ne gjysmen e trupit. nese aktiviteti i crregulluar i trurit perhapet edhe ne hemisferin tjeter, pra preket i tere truri, atehere krizat shfaqen me kriza muskolare te gjeneralizuara dhe me humbjen e vetedijes.
   
 8. katsune

  katsune cherry blossom

  ne pergjithesi per dike qe nuk ka probleme shendetesore hyn tek aktiviteti fizik, pra keq nuk ben pa ekzagjeruar.
   
  Airbourne likes this.
 9. katsune

  katsune cherry blossom

  madhesia nuk ka me rendesi kur ke nje smartphone ne xhep!
   
  Airbourne likes this.
 10. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Pra ne votime duhet te jeni te NDERGJESHEM.....
  Faleminderit MJEKE.:)
  PUC ATY ne nuk DISKUTOHET
   
 11. katsune

  katsune cherry blossom

  them se po, duhet te jene te ndergjegjshem edhe pse nuk e kane deklaruar shkakun. e nje fjale e urte thote, mos e fasho koken para se ta vrasesh. por po ashtu nje tjeter thote, te parandalosh eshte me mire se te mjekosh. hmmm varet nga anon me shume peshorja e rrezikut/beneficeve, duke marre parasysh edhe alternativen tjeter qe ofrohet. :)
   
  Airbourne likes this.
 12. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Moderatori perkates ta vendosi ne temen e duhur.
   
 13. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  une JUVE ju lexoj gjithmone me VEMENDJE.
  No coment per restin:)
   
  katsune likes this.
 14. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  @broken_smile
  Se dihet PIKA e DOBET...
  Cfare eshte kjo bima Sideritis(ndoshta duhet te pyesim farmaciste,por nuk besoj qe kane shume aftesi ne troje)
  800px-Sideritis_scardica_IMG_4653.jpg
   
 15. katsune

  katsune cherry blossom

  Sideritis eshte caj mali. :) Ka nje arome dhe shije shume te mire.
   
  Airbourne likes this.
 16. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Te dua SHUME dhe gjumin e EMBEL.
   
 17. katsune

  katsune cherry blossom

  Padiskutim qe dhe une te dua shume dhe gjumin e embel gjithashtu. :)

  Une kur kthehem nga shqiperia marr gjithmone caj mali me vete, ose kur shkon ndonje i aferm i kerkoj te me sjelle nje tufe nese ka mundesi, dhe e pi pothuajse cdo dite gjate dimrit.
  Nuk e di nese ka ketej, besoj se po...por nuk jam interesuar.
   
  Airbourne likes this.
 18. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ketu tek mua nuk ka dhe kam kerkuar.Ka caj turk dhe qaj rus....por i pine te tjeret me flamure.

  Robotet nuk ankohen per 7 dite ne jave pune,pa siguracione,pa pushime dhe fale.....sorrave qe kendojne hymnin ne mengjez.
   
 19. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Kerkoj ndihme per mbiemrin ....ABRASH/E.
  E dua ne SHQIP???
   
 20. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Qeka fjale turke me germa arabe qe i bie ne inglliz.....
  1. A variation in color (often applied to Oriental rugs).
  2. Po variantin ne Shqip si mund ta perkufizojme apo ta emerojme?????????
   

Shpërndajeni këtë faqe