Pyetje, kerkoj mendimin tuaj!

Diskutime tek 'Trupi dhe Shëndeti' filluar nga Airbourne, 14 Aug 2016.

 1. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  ABRASHET nga vllora nuk e dine qe NJEREZIT me semundjen BIPOLARE jane KREATIVE,qe jetojne ne nje bote te ....selam musait....SOT....apo gunevenesit qe bien ere BAGETI.
   
 2. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  ABRASH mb. bised.
  1. Që ka flokë, vetulla e qerpikë të verdhë më të
  bardhë ose që ka preka në fytyrë (për njerëzit);
  që ka njolla të bardha ose qime të zbardhëta në
  trup e në turi (për kuajt); i larmë, laraman. Njeri
  abrash. Kalë abrash. Vezë abrashe.
  2. fig. Që është pak i prapë, i vrazhdë e jo i
  shkueshëm; që besohet se sjell prapësi,
  këmbëters. Djalë abrash. Kalë abrash.
  3. Perd. em. sipas kuptimeve të mbiemrit
   

Shpërndajeni këtë faqe