Pyetje per Mjekun Popullor.

Diskutime tek 'Trupi dhe Shëndeti' filluar nga Diavolessa, 12 May 2003.

1. Mjekimi me bime

Mjekimi me bime Fillestar

Re: Pyetje per Mjekun Popullor.

Plasaritja e duarve eshte shej i dobesimit te imunitetit:
    Melcia nuk mund te kryej detyren, konkretisht nuk mund te izoloj helmet e ndryshme qe i merr nepermjet ushqimit apo pijeve...
    kur lani tesha me duer duke perdorur deterzhente, ose kur i ngjyrosni floket me ngjyra-kemikale te ndryshme, ose kur i ngjyrosni dhe kur i pastroni thojt me kemikale...

Per ta zgjedh problemin rrenjesisht, ju keshilloj te pastroni idhzen dhe melcine nga guret (lexo artikullin per pastrimin e idhzes dhe melcise nga guret ...)
  2. serenata

serenata Fillestar

Me thone nga qe kam shume ankth por ....nuk me bejne asgje ilacet.
  3. serenata

serenata Fillestar

faleminderit shume megjithate do bej analiza .
    e mira do ishte qe site juaj te ishte dhe ne gjuhen shqipe .
  4. Mjekimi me bime

Mjekimi me bime Fillestar

Ke te drejt, ne nje te ardhme te afert shpresoj qe ne web-faqen t'ime te ket me shume ne shqip (gjithsesi ilaqet qe i pregadise vet kan emra vetem shqip dhe kur pacientet i marrin per terapi, mundohen te mesojn sa ma par shqip...).
  5. mondii

mondii Fillestar

pershendetje mjeku popullor a ka mundesi te me tregosh clat jan ushqimet qe nuk duhet ti ham ose ti pim ato lengje te cilat e ngacmojn melqin sepse edhe un vuaj nga psoriaza sipas teje thua se me lengun e mollave te freskta mund te sherohemi plotsisht nga kjo semundje po aka mundesi ju lutem pakez me gjansisht me me fol si ti ham ato molla apot ti ziejm si tjacv nxjerrim lengun sa eshte saisa ne dit qe duhet ti konsumojm dhe cilat jan ushqimet qe nuk duhet ti ham per tju shamgur problemeve qe ngacmojn melqin flm shum doktor
  6. mondii

mondii Fillestar

mjeku popullor ju pershendes a ka mundesi ju lutem te na tregoni cilat ushqime jon qe duhet ti konsumojm per ne qe vuajm nga semundja e psoriasis dhe a ka mundesi te na tregoni nga e dini kur melqia nuk punon si duhet paraqitet psoriaza dhe sa veta keni sheru nga kjo semundje ju pershendes falemderit.
  7. reild

reild Guest

8. jehona 28

jehona 28 Guest

Pershendetje i nderuar
    pyetja ime ka te bej me tumoret, jam 28 vjece ne gjirin e majte nen sqetull qe 5 vjet kam nje gjender. gjate kontrollave me than se behet fjale per tumor beninje - fibroadenoma por ne diferencim mund te vij edhe nje kompleks i nyjes limfatike regjionale.cka me kishit udhezuar ju ? e lexova edhe artikullin per soden bikarbon por se kuptova se si duhet te perdoret dhe a vlen per semundjen time. ju lutem me ndihmoni.
    me respekte , jona
  9. jahja

jahja Guest

10. jahja

jahja Guest

Doktor i nderuar ku mund ta gjej ate caj? Ju lutem me informoni.

Me respekt
  11. arbenita

arbenita Guest

zotri doktor kam nje pytje per ju me eshte sbardhur lekura ne disa vende te trupit me diagnos( vitiligo) ne se mundeni te me ndimoni diqka ? ju falemenderoj shum .
  12. Getuar

Getuar Guest

Kam nje pyetje rreth zenies se hundëve , nuk ka te bej me ndonje grip por vetem zenie te hundeve.Perdori disa pika nafazolin por ato kan efekt vetem 4deri5 ore dhe prap me zihen hundet....
    Qfar me rekomandoni...
    Ju falemnderit....
  13. Zelihe

Zelihe Guest

Moter e nderuar pëe hepatitin b ka shërim dhe kët mund ta gjeni te doktorri Ferit Ballani ne Gjakov afër shkolles seë lart, pasi që un kam vujt nga po e njejta smundje dhe për 30 dit kam përdor nga nji lug gjelle mjalt por edhe nji lloj guri ka qen që e kam hudh në mjalt dhe pas 30 dite që e kam përdor rregullisht mu a largu plotsisht, dhe kur kam shku ne laborator dhe kam bër analizat nuk ësht ghetur asgje.Ju dëshiroj shërim sa më të shpejt
  14. Zelihe

Zelihe Guest

Moter e nderuar pëe hepatitin b ka shërim dhe kët mund ta gjeni te doktorri Ferit Ballani ne Gjakov afër shkolles seë lart, pasi që un kam vujt nga po e njejta smundje dhe për 30 dit kam përdor nga nji lug gjelle mjalt por edhe nji lloj guri ka qen që e kam hudh në mjalt dhe pas 30 dite që e kam përdor rregullisht mu a largu plotsisht, dhe kur kam shku ne laborator dhe kam bër analizat nuk ësht ghetur asgje.Ju dëshiroj shërim sa më të shpejt
  15. Megg

Megg SunShine Anëtar i Shtabit

Ne kte pjese te trupit kam disa shenja te bardha ,,,dhe duken si njollla
    ne fakt akoma skam shkuar te vizitohem por me pare doja te merrja
    nje keshille nga ju!!!
    Faleminderit!
  16. fatlum

fatlum Guest

17. kadir bytyqi

kadir bytyqi Guest

qka mum me perdor per majasil
  18. hysni hasani

hysni hasani Guest

Pershendetje ;Nese ka mundsi qe te me tregoni rreth diabetit,une qe gjasht muaj e kam hetuar keshtu qe pas analizave qe kam ber rezulltatet jan ;glykoza 10.3 keto levizin ne 8.2,9.3nese keni donje bar natural mundsisht na tregoni dhe si mundim me sigurue keto barna.Presim nje pergjegje ju jemi mirnjohes.
  19. diabolik

diabolik Fillestar

si ia kalon une kam nje problem me skuqjen e faqeve.me diagnostikuan me sebore mora ilace i perdora 3 muaj.me mire u bera por skuqja e mollezave nuk iken si tia bej?nuk e marr vesh se cfare jan?t lutem ndihm
  20. tinka

tinka Guest

si sherohet semundja e majasilit dhe qka ndikon negativisht ne te

Shpërndajeni këtë faqe