Pyetje pergjigje te ndryshme

Diskutime tek 'Chit Chat me Chatistet e Tjere' filluar nga Hope, 5 Mar 2015.

 1. Hope

  Hope dans ton coeur

  Keni rend ndonje here ne dashuri?
   
 2. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  per te rendur jo....
  por kam rene ne dashuri..dhe eshte shume bukur te jesh e dashuruar por..eshte si ajo endrra qe mbaron shpejt
  Une mendoj qe cdo gje qe ka fiillim ka dhe fund!!
  Kshuqe je me mire pa dashuri pa ndjenja :)
   
 3. Universal

  Universal AnonymouS

  Sipas nje libri qe kam lexuar "shpirit i gruas" pak a shume bashkohem me mendimin e saj..


  Eshte “prirja apo shtytja instiktive, e paarsyeshme, qe na terheq apo na largon nga nje person apo nga nje gje e dhene; eshte dashuria apo urrejtja qe na lidh me te, eshte vrulli qe na shtyn, me hir apo me pahir, per te vepruar ne nje drejtim te dhene, edhe nese arsyetimi na keshillon nje tjeter; eshte flaka qe na ben te provojme kenaqesi, epsh, gezim ne sakrificat me te renda, te mbajtura ne nje drejtim te dhene, per nje qellim te dhene; e na ben indiferente per te mirat qe mund te kemi duke hequr dore nga ato qellime; eshte nje force qe ekziston jashte arsyetimit e qe i heq arsyetimit cdo energji; eshte ndjenja qe gjendet ne rrenjen e cdo gezimi e te cdo vuajtje, sepse nuk ekziston gezim me i madh se pasioni i plotesuar, as vuajtje me te madhe se pasioni i deshtuar.”

  Te gjithe jemi te prekshem nga pasionet, por ne dallim nga ato mashkullore, pasionet femerore, kane gjithmone per objekt nje qenie te ndjeshme nga gezimi e nga vuajtja apo qe gruaja e beson te tille; nje qenie te gjalle, dicka te ngjashme me femijen e per te cilen te mund te interesohet ne nje menyre te ngjashme; ne keundershtim me objektivat e pasioneve mashkullore, qe mund te jene me te ndryshmet e me te dallueshmet; here thjesht te ndjeshme, (shije, pamje, degjim) here abstrakte, (filozofi, studim, marreveshje pune, politike) here te vendosura ne individe te larget ne hapesire e kohe (lexues, pasardhes, zgjedhes, kliente) pavaresisht pastaj nga fakti qe ata gezojne apo vuajne. :)
   
 4. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Mire qe ktheni pergjigje,se pyetje as qe ju shkon nderment te beni

  Cila eshte dita juaj e preferuar e javes?
   
 5. Hope

  Hope dans ton coeur

  Friday best day and pay day lol

  Cila kenge esht me e perferuara per ju?
   
 6. FENIKSI

  FENIKSI Forumium maestatis

  Nickelback - How You Remind Me

   
 7. FENIKSI

  FENIKSI Forumium maestatis

  Cila ëshë arsyja kryesore që ju bën ta doni jetën ?
   
 8. Wishmiss

  Wishmiss Valoris scriptorum

  Gjithcka , kjo bote me ngjyra e plot surpriza eshte e pamundur te mos e duash . e mira dhe e keqja jan kripa dhe sheqeri , teresisht te shijshme .. ndryshe nuk do ja dije shijen asnjeres.

  Cila eshte motoja e dites suaj ?
   
 9. FENIKSI

  FENIKSI Forumium maestatis

  Duaje të sotshmen per atë që ësht, që e nesermja të jetë ajo që ti dëshiron!

  Ç'të ngjall melankoli ?!
   
 10. Wishmiss

  Wishmiss Valoris scriptorum

  Shiu ...duket sikur mblidhen mijera sy , ate qe nuk e shprehin dot me fjal e thon me lot ...Mbi shpatulla mbajm hidherimin e te panjohurve .....

  Cfar mendon ket moment ?
   
  Lisa and FENIKSI like this.
 11. FENIKSI

  FENIKSI Forumium maestatis

  Një pulbardhë poshtë qiellit të kaltër dhe sipër detit blu, sa e brisht, e vogël e pafajshme dhe here here kelthet me cicerimat e saje plot shprese .....
   
 12. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  pytja?
   
 13. FENIKSI

  FENIKSI Forumium maestatis

  Ç'ju ngjallë më shumë qetësi ?
   
 14. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Zeri i dikujt,,,,qe me mungon cdo moment e me shume !!:(
  Te jep 'kenaqsi' hakmarrja?
   
  SNAP likes this.
 15. FENIKSI

  FENIKSI Forumium maestatis

  Jo

  Të mundon afërsija me dikë ?
   
 16. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  JO...afersia ? varet se si ethua ti ne ca kuptimi?
   
  SNAP likes this.
 17. SNAP

  SNAP Papirus rex

  Dashuri pa afersi me duket pak si e ftofte?
   
  AlbiPg likes this.
 18. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  po varet...nga situata..jo domosdoshmerisht duhet te kesh afer dike qe ta duash,,ndodh qe dashuria/ndjenja/malli/largesia te gershetohen se bashku dhe krijohet nje ''lidhje'' mes dy njereve shume e forte dhe e sinqerte!
   
  SNAP likes this.
 19. SNAP

  SNAP Papirus rex

  Si gjate i re po nuk eshte llogjike nese do dike f/m njeri ne Shqiperi dhe tjetri jashte vendit, dhe te jetosh i dashuruar me muaj ose vite
  i dashuruar. Vet largesia sjell ftoftesi
   
  AlbiPg likes this.
 20. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  Jo nuk eshte e vertet..e nuk specifikova as vite ne nr .. as largesi ne km...
  Por ndonjher jeta ste jep te gjith mundesit MAX..kshuqe do sakrifikosh mbase..
   
  SurferChick and SNAP like this.

Shpërndajeni këtë faqe