[Pytje]Si mund te shkoj ne Norvegji per te studiuar.

Diskutime tek 'Rrjeti i Studenteve Shqiptare ne Bote' filluar nga qendrim1234, 1 Feb 2012.

 1. qendrim1234

  qendrim1234 Guest

  Desha 1 Pytje se a din ndokush,ndoshta i ka ra rasti me pas dikon qe ka shku ne ket menyr ne Norvegji.
  Si mundem te shkoj ne Norvegji per te studiuar,un jam ne UP,atje e kam dikon qe garanton per mu,vendbanimin e kam te siguruar.
  Nese din ndokush se qfar duhet,le tme ndihmoj se qfar duhet,qfar dokumentave..
  Qfar dokumenta duhet nga fakulteti ne te cilem gjindem ketu ne Kosov,dhe a duhet aplikuar ne universitet ne te cilin deshiroj te vazhdoj ne Norvegji
  ju pershendes
  nashta nvend tgabuar postova
   
 2. jorushe

  jorushe Primus registratum

  Mirmbrema! jam nje shqiptare qe kam vite qe jetoj ne Greqi,jam 22 vjec edhe tani mbaroj shkollen e lart. Por problemi eshte qe Greqia ska fare te ardhe,cdo dite edhe me keq. Kshu qe ska te ardhme mundimi tim ne shkollen e lart,sepse ska pune. Kam biseduar shum nese kam mundesi te iki ne Norvegji,por skam marr pergjigje te sakt. Do doja te pyesja cfar duhet te bej qe te vete me studime atje? ku mund te drejtohem? E di qe nuk do jet fush me lule,por do doja ta provoja me shum deshir. Faleminderit!
   
 3. Hank

  Hank Valoris scriptorum

  Mjafton nje aplikim ne nje Universitet ne Norvegji. Nese ju pranojne teorikisht nuk keni asnje problem per VIzen
   

Shpërndajeni këtë faqe