Qellimi i jetes !

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga PrInCiPiEl, 4 Nov 2002.

 1. PrInCiPiEl

  PrInCiPiEl Primus registratum

  Qellimi i jetes !

  Qellimi i jetes

  Jeta jone ne kete bote ka nje qellim specifik, dhe nuk eshte rezultat i
  akcidentit natyror ose denim per arsye te ngrenies se FRUTËS nga pema e
  ndaluar.
  Ne jemi ketu NË PAJTIM ME planin e Krijuesit , kjo jete ne kete bote
  eshte nje TEST , eshte nje mundesi qe te vertetojme se e meritojme jeten
  E PËRJETSHËME dhe te HARESHME ne boten tjeter.

  PrInCipIel
  /pf/images/graemlins/smile.gif

  Copyright © 2002 PrInCiPiEl . All rights reserved.
   
 2. Ema

  Ema Goddes

  Re: Qellimi i jetes !

  lali shiko icik tek e verteta,a mund ta ringjallesh temen tende aty???
   
 3. PrInCiPiEl

  PrInCiPiEl Primus registratum

  Re: Qellimi i jetes !

  Krijuesi nuk na ka krijuar vetem per pak vite te kesaj bote !!!
  Sikur te ishim krijuar vetem per jeten e kesaj bote do te rezultonte ne nje
  shaka te luajtur nga Krijuesi me qeniet njerezore.

  Principiel-i
  /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 4. tutu

  tutu Primus registratum

  Re: Qellimi i jetes !

  he/she/it can be /pf/images/graemlins/laugh.gif pretty funny
   
 5. durrsakja

  durrsakja Primus registratum

  Re: Qellimi i jetes !

  Te ecesh drejt drites!
  Ceshtje personale /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 6. amp

  amp Primus registratum

  Re: Qellimi i jetes !

  Serenity cfare eshte shenja juaj e horoskopit? Derri?
   
 7. PrInCiPiEl

  PrInCiPiEl Primus registratum

  Re: Qellimi i jetes !

  Me perfundimin e kesaj bote , i gjithe njerezimi do te RINGJALLJET dhe
  do te kerkohet llogaria e tyre per jeten e kaluar ne kete bote.
  Jeta ne boten tjeter do te jete E PËRJETSHËME - E PËRHERSHËME.

  Principiel
   
 8. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Qellimi i jetes !

  Ti flet per eksperience personale apo e ke ngushellim per veten kete bindjen?!
   
 9. Cruel_Intentions

  Cruel_Intentions Primus registratum

  Re: Qellimi i jetes !

  qellimi i jetes?
  Te fitosh aq njohuri sa te jesh ne gjendje nga ana intelektuale te mund te flasesh em njerez te ndryshem ne vende te ndryshme (dhe gjithmone te ndihesh i perfshire) te jesh i gjithanshem...
  te besh qejf...te kenaqesh....te fitosh eksperience..
  Te kesh miq te mire....(te ndjesh qe njerzit te duan)
  te lesh kujtime te mira...(edhe kur te mos jesh me)
   
 10. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: Qellimi i jetes !

  Kurse qellimi i jetes time eshte te vdes duke qesh!

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 11. abs

  abs nuk e di...

  Re: Qellimi i jetes !

  dukesh ti se ke hyp mbi karrocen e jetes e ajo ecen vete /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 12. aMoku

  aMoku Primus registratum

  Re: Qellimi i jetes !

  po ta kisha te qarte qe tani qellimin e jetes time do te me dukej vetja e vdekur
   
 13. aMoku

  aMoku Primus registratum

  Re: Qellimi i jetes !

  .. .. .... .. ..... .. .... ...... .. ..... .. .. .. ..... .... i ....
   
 14. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: Qellimi i jetes !

  Po po, kur osht e tatpjet e shloj pa dur fare ne bohet veri.

  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 15. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Re: Qellimi i jetes !

  Qellimi i qellimit te qellimit te qellimeve te jetes sime
  eshte te kem nje jete sa me te mire , sdo te thote te jem e pasur, as e zgjuara e dynjase as e njohura edynjase. Jeta e mire per mua perben permbushjen e gjithe nevojave te mia dhe te qenit ne paqe me vetveten.

  Jeto cdo ndjenje jetesore dhe aspekt te jetes tende....
   
 16. Le_Routard

  Le_Routard Forumium maestatis

  Re: Qellimi i jetes !

  edhe une kur isha ke Petronini kshu mendoja /pf/images/graemlins/smile.gif

  S'kom ndrru menje akoma /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 17. tirana

  tirana Primus registratum

  Re: Qellimi i jetes !

  O tyt, ka nrru Petronini, nuk osht mo me tulla te kuqe, e kan suvatu!!
  Kujto tjetri se shkruhet hala me pen dhe kallamare!!
   
 18. gjekec

  gjekec Primus registratum

  Re: Qellimi i jetes !

  Qellimi i kafsheve barngrenese esht bari dhe shumimi. Qellimi i kafsheve mishngrenese eshte kafsha barngrenese ...Qellimi i njeriut eshte mbijetesa, shumimi, rehati dhe per disa jeta e perjetshme.
   
 19. Petroninsja

  Petroninsja Primus registratum

  Re: Qellimi i jetes !

  She she ishsat e Petros gjenden kudo,
  se ve ne dyshim qe ajo shkolle ka ngulur rrenje te
  thella ne mendjen dhe zemren tone.
  Majmuni-Hirko sikur e pashe me tulla te kuqe kete vere
  ndoshta me kane bere syte lol

  Pershendetje te vecante Petroninsave /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 20. Never Alone

  Never Alone Primus registratum

  Re: Qellimi i jetes !

  Une kam shume vite qe e pyes vehten edhe nuk e gjej dot pergjigjen ???? Nuk e di.
   

Shpërndajeni këtë faqe