Qellimi i jetes !

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga PrInCiPiEl, 4 Nov 2002.

 1. Has

  Has Primus registratum

  Re: Qellimi i jetes !

  te jetosh, besoj ky duhet te jete si qellim primar pasi po vdise, sikur i iken kuptimi apo jo?
   
 2. gangsterja

  gangsterja Primus registratum

  Jeta eshte llogaria,vdekja eshte kamata.Qellimi i saj eshte qe njerezit te mesohen me problemet qe hasin dhe te vazhdojne luften per ekzistence.Ajo ka si qellim te na shkaterroje,pra te luaje lojera fati me ne,ku behet fjale per shpirtrat tane.
   
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  te dashurosh dhe te jesh i dashuruar
  te gezosh dhe te merzitesh
  te kujtosh dhe te harrosh
  te ikesh dhe te vish
  te vdesesh e te jetosh jete tjeter.
   

Shpërndajeni këtë faqe