Qellimi justifikon rrugen?

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga juxhoxhjaj, 16 Aug 2007.

 1. Mirabel

  Mirabel Locus omnem

  di gjo qe jam mesonjese une? nese se di ik e mesoji
   
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  jo nuk e di. Ama si behesh edhe ti, per nje shpjegim te vogel nuk te jep pak ndihme. Nejse lere fare, s'te pyes me.

  Ja, te duash t'i mbushesh mendjen kesaj Mirabel, duhet te studiosh gjithe google-in, jo s'ia vlen. Ne kete rast rruga eshte e lodhshme dhe nuk justifikon.
   
 3. Mirabel

  Mirabel Locus omnem

  jo google o dembel, merr e lexo nai liber se jeni bo te varur nga interneti.
  kur ka qene hera e fundit qe lexove nje liber , qofte edhe roman?
   
  joetisti_ likes this.
 4. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  po cne google ! Une po lexova, lexoj wikipedia, Corriere della Sera, enciklopedi etj.
  (tema) ai/ajo qe heq pasojat s'do te ishte fare dakord, sidoqofte per pjesen qe mbetet, e duke i quajtur pasojasit "heronj", qellimi e justifikon rrugen qe c'ke me te.
   
 5. Mirabel

  Mirabel Locus omnem

  2 vjet tu desh te artikuloje pergjigjen??? ueeeee
   
 6. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  nuk thua shyqyr qe e gjeta pergjigjen brenda dy viteve ! Mund te kishin qene edhe pese. :p
  (tema) vetem kur eshte madhor !
   
 7. Mirabel

  Mirabel Locus omnem

  Tmerr c'mban kjo toke thuaj :p
   
 8. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  mire kur qellimi arrihet. Po kur rruga ka qene derrmuese dhe qellimit s'i eshte afruar as te kemba, si i behet...
   

Shpërndajeni këtë faqe