Qetesia...mes pentagramesh...

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga katsune, 10 Oct 2015.

 1. Artin

  Artin Papirus rex

   
  Passion- Al likes this.
 2. Passion- Al

  Passion- Al Forumium maestatis

 3. Rimseb10

  Rimseb10 Valoris scriptorum

 4. MrCool

  MrCool Oldschool

  Just close your eyes and let the pure voices enter your mind.

   
  TinkerBell likes this.
 5. MrCool

  MrCool Oldschool

 6. MrCool

  MrCool Oldschool

   
  Anabell likes this.
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Sincopat Been...................Touched.

  Naten e MIRE.
   
  Passion- Al and Anabell like this.
 8. Artin

  Artin Papirus rex

  NUK JE VETËM

  Mbylli sytë një moment dhe dëgjoje zemrën
  Mos u ndal të mendosh për asnjë sekondë
  Dhe asaj që po ndien mos i jep një emër
  Si të jetë dita e fundit që po jeton

  Harro çfarë mund të bëhej dje
  Të nesërmen mos e mendo
  Fali shpirtit pak qetësi
  Vlerëso më shumë atë që ke
  Kujto më pak atë që do
  Jepi zemrës një mundësi

  Lëre sonte të rrahë si do
  Dhe gabo kur ajo thotë gabo
  Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

  Thuaj po kur ajo të thotë po
  Thuaj jo kur ajo të thotë jo
  Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

  Më beso çdo pengesë është në mendjen tënde
  Shiko përtej asaj që shohin sytë e tu
  Eja sot vec asaj t'i kushtojmë vëmendje
  Eja shkojmë dhe veç trupin e lëmë këtu

  Harro çfarë mund të bëhej dje
  Të nesërmen mos e mendo
  Fali shpirtit pak qetësi
  Vlerëso më shumë atë që ke
  Kujto më pak atë që do
  Jepi zemrës një mundësi

  Lëre sonte të rrahë si do
  Dhe gabo kur ajo thotë gabo
  Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

  Thuaj po kur ajo të thotë po
  Thuaj jo kur ajo të thotë jo
  Me të nuk je vetëm, ti jo nuk je vetëm

  Një gotë gjysmë bosh, një gotë gjysmë plot
  Një gotë nëse thyhet, nuk ngjitet më dot
  Një gotë gjysmë bosh, një gotë gjysmë plot
  Një etje e tepërt, dhe mbushet me lotë

  Ndaj një puthje, ndaj një përqafim
  Një mëngjes apo një perëndim
  Jetoje me zemër, jetoje me zemër

  Sepse gjithçka e vogël në jetë
  Është një gur që ka vendin e vet
  Jetoje me zemër, jetoje me zemër

   
  TinkerBell likes this.
 9. Artin

  Artin Papirus rex

  Këtë këngë e dëgjova shumë herë dje në punë.
  Këngët e reja që i hedh në telefon, kështu i dëgjoj.
  Më pëlqen ajo pjesa me vegla frymore, te minuta 1:09.

  Një mëngjes
  Muzika: Spartak Tili
  Teksti: Agim Doçi
  Këndon: Parashqevi Simaku
  ____

  Prisja
  Një mëngjes në stacion
  Autobusin
  Befas shiu nis po e pikon

  Ti
  Tok me njerëzit rri
  Dhe drejt meje vjen
  Me ngrohtësi

  Zemra troket
  Sikur më flet
  Po ç'kërkon vallë
  Që vjen tek unë ky djalë

  Eja pranë ti këtu
  Mos u lag, kam çadër unë
  Ndrojtje s'kam, nuk të njoh
  Te ky djalë njeriun e mirë unë shoh
  Në një mëngjes nuk është fare çudi
  Njeriun e mirë ta njoh tashmë kushdo
  Ndaj unë për të këndoj me ngrohtësi
  Në jetën tonë e gjejmë atë ngado

  Ky çast
  Ja më solli sot t'ju them
  Në mes tonë
  Njerëz zemërbardhë kudo gjen

  Vijnë
  Tok me diellin ndrijnë
  Një herë i takon
  Dhe s'i harron

  Për çdo njeri
  Që është si ti
  Zemra më thotë
  Gjithmonë një fjalë të ngrohtë

   
  Passion- Al likes this.
 10. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Muzika është e mjaftueshme për jetën, por jeta nuk është e mjaftueshme pa muzikën. ....  PS.....Rachmaninoff ishte një nga përfaqësuesit e fundit të një.... Tradite SHEKULLORE.. Deri në fund të shekullit të 19-të, kompozitorët ISHIN......... Virtuozë të kohës së tyre. Rachmaninoff ishte një nga të fundit për të kryer këtë funksion të ... Trefishtë: Kompozitor, Pianist dhe........... DIRIGJENT. Ai ISHTE i ....PARI dhe i <fundit>.

  Naten e mire....qe te qetesohen flamurtaret....nuk ka qene bollshevik.
   
 11. Artin

  Artin Papirus rex

Shpërndajeni këtë faqe