qfar dallimi kane shqiptaret nga sllavet

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Sahit Rexhepi Keca, 29 Sep 2013.

 1. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  qfar dallimi kane shqiptaret nga sllavet
   
 2. dr love

  dr love Locus omnem

  kombesine?
   
  Hektor12 likes this.
 3. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  po e vertet eshte kombesin.por ka edhe diqkq tjeter shqiptari e ma besen e dhane e sllavet jane te pa bese.dhe qka eshte me e keqja te ta eshte qe sllavet per interesa kombetare-shteterore-fetare e presin edhe femijen e vet per me arrit qellimin e vete.
   
 4. dr love

  dr love Locus omnem

  Ka vdek besa..ka mbetur vec se nje legjende
   
  Hektor12 likes this.
 5. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  e di qe ka vdek besa nejse jo bash krejt.por bile para sllaveve mund te krenohemi per kete.se sllavtet skan pas kurr bese dhe zdo te kene kurr.
   
 6. dr love

  dr love Locus omnem

  nuk ka pyll pa derra
   
  Hektor12 likes this.
 7. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  nuk ka pyll pa derra.e vertet eshte por nuk ka pyll edhe pa ujq.sllavet jane derra shqiptaret jane ujqi.
   
 8. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Nacionalizmi I tepert I demshem per momentin ne rajon shqiptaret kane luftu per kroatet sllovenet, boshnjaket dhe per veten. Mos valle ata tre te paret nuk jane sllave. Per mua ndryshimi eshte thjesht gjuha. Popujt e ballkanit nje karakter manifestojne. Per mu vetem gjuha eshte
   
 9. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  ti pom doket se paske kap asniher libren e historis ne dore.lexo pak ma shum ose vete naj mat mequm.mosum kthe pergjigjje per kete tem kurr.
   
 10. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Fjala eshte e lire per kedo dhe jam I lire te them cdesheroj dhe si e mendoj. Per dijeni kam master shkencor per histori. Temen e kam mbrojt ne oksford per ballkanin dh punoj per nje ojf qe mwrret me problemet e sigurise ne ballkan. Leje smarr ndokund jam I lire ti lexo historine mos bej tallava ketu ok
   
 11. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  or shok hietoria nuk eshte tallava.as muzik.une nuk jam kunder asni populli.por sllavet ekan tregu gjithmon historin e tyre ndaj popullit shqiptar.duhesh me dite qe je i rrethuar nga sllavet.greket dhe malazezet sot ata me mujt dhe meju ardhe ne dore krejtve ju gjujn ne adriatik.sa shqiptar kane pre greke a e di qaj greku i asaj kohe eshte edhe sot.shqiptaret gjithmon kane qene dhe kane me qene shenjester e popullit sllav mmos e harro kurr.e per informat te shkurtuer une jam profesor i historis.
   
 12. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Une sthashe se ky ndryshim ka tw beje me politike jane ceshtje te tjera ato faktet perbejne thelbin e historise jo deshirat kete se kam thene une po historiane, meqe je profesor historie, thashe gjuha qe perben ndryshimin kryesor. Ku I mbrojta sllavet ne kete mes une. Gjuha perben bazen e nhe kombi. Te tjerat ka plot antate forumi le ti japin. Ne qofsh profesor pedantozmi eshte teori sllavo komuniste ka ik ajo kohe. Jemi tw lire te themi cmendojme.
   
 13. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  edhe une jam shqiptar si te gjithe te tjeret dhe krenona me kete.ta lame menje ane profesionin.per mue personalisht te gjithe shqiptaret - shqiptaret ikam vellezer dhe motra.krenona para gjitheve qe jame shqiptar dhe qe gjithmone kena lufutu per drejtat etona me elementare dhe per liri.deri sot akoma skum has ne ndonje artikull te vetem qe thote se populli shqiptar ka bere ndonje krim ose ndonje masaker mbi nje popull tjeter.a per tjeret popull gati gjdo 2.liber te historis qe ekum shfletu kum hase ne historia te ndryshme per popuj tjere sidomos per sllavet-per debime,masakrime te popullates civile ne kosove-shqiperi-maqedoni-mal te zi ku kapas shqiptar me flaur kuq e zi.
   
 14. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Me thane ate qe eshte kjo histori ska ndodh vetwm me shqiptaret. Kujto masakren e vukovarit ne kroaci dhe te srebrenices ne bosnje keto 20 vjetet e fundit. Ata te keqen e kane pas edhe me njeri tjetrin lere me shqiptaret qe jane teajt7 si dore e dute apo e trete.
   
 15. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  jo ne shqpitaret nuk jemi popull i dores 2 apo 3 po jemi nje popull autokton ne trevat tona ku jetojm.por ne me veprimet e tona negative dhe me tradhetaret qe ikena pas dhe qe i kena akoma me politikat e gabuara dhe me politikan te gabuar qe i kena sot ngjth shqiptarin kena me mete kerkun.
   
 16. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Thashe jane trajtu ne ish jugosllavine si I dores se dyte apo trete. Ju e dini me mire kete, nejse
   

Shpërndajeni këtë faqe