Qyteti ku do te doja te jetoja

Diskutime tek 'Planeti Im - Jeta rreth nesh' filluar nga Albforumi, 13 Oct 2005.

 1. Albforumi

  Albforumi Primus registratum

  Qyteti ku do te doja te jetoja

  Te gjithe kemi pare, degjuar e folur per ndonje cep te botes qe duket sikur eshte bere per ne. Le te flasim per keto vende te deshiruara. Disa dhe mund te jene tashme aty ku duan...
   
 2. Landa

  Landa Forumium praecox

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  Tirana perseri Tirana
   
 3. bob

  bob Primus registratum

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  kur jam vetem aty ku kam lin'


  kur jam me dike ne tirane rome firenze rimini vlore sarande

  berne dusseldorf mos thashe shume qytete /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. besim231071

  besim231071 Primus registratum

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  Londer.
   
 5. Alanis

  Alanis Primus registratum

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  Vancuver
   
 6. besim231071

  besim231071 Primus registratum

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  Vancuver

  [/ QUOTE ]

  A ban me ma shpjegue ç'te terheq te ku qytet.
  Jo po njdonje gje por nuk e njoh fare.
   
 7. Seryozha

  Seryozha Primus registratum

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  <font color="brown"> Jashte teme! </font>
   
 8. Mirsa

  Mirsa Primus registratum

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  Eshte nje qytet shum i bukur. Madje shumica e filmave te hollywood-it xhirohen ne Vancouver! Ne 2010, edhe lojrat olimpike te dimrit, do te zhvillohen atje. Nje vend fantastik, vetem se ka nje te keqe, qe gjithmone bie shi /pf/images/graemlins/mad.gif
   
 9. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  Nje nga vendet me te bukura per te jetuar eshte dhe Interlaken ne Zvicer ne kanton gjerman.
  Per ata qe jane fan te qetesise dhe bukurive te natyres do te gjejne lumturine e tyre ne ate qyteze turistike e rrethuar nga 3 liqene natyrore.
  Lugano ne Zvicer, Annecy ne France, ne bregun e liqenit te Como-s ne Itali, St Raphael ne côte d'azur ne France....per ata qe jane te lidhur pas ujit.
   
 10. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  Kurse ne toplisten time do te ishin:

  Londra,
  atje mund te zhvillosh shije akademike se ka universitete dhe biblioteka pa fund, shijen artistike se ka muze dhe spektakle e cdo qe ka te beje me artin pa fund dhe me cilesi, shoqerine sepse ka njerez nga e gjithe bota, te ndjehesh e lire, sepse eshte aq e madhe dhe zemergjere sa sapo shkel kemben ndjehesh si ne shtepine tende (me kujtohet kur shkova heren e fundit, vetem ideja se po ecja neper Heathrow, dmth isha ne Londer ma merrte frymen), shopping se ka dyqane per te gjitha gustot dhe xhepat.
  Eshte marramendese dhe e mrekullueshme, kot nuk ka thene dikush "kush lodhet nga Londra, lodhet nga jeta" /pf/images/graemlins/thumbsup.gif

  Vendi tjeter ku jam ndjere si ne shtepine time eshte Zyrih,
  me jepte nje ndjesi paqe dhe rregulli qe nuk di ta shpjegoj por me bente te ndjehesha vertet mire. Sikur te flisja mjaftueshem gjermanisht, natyrisht do te ishte dhe me mire /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Aix en Provence
  France, perseri me dha ate ndjesine e paqes dhe duke qene dhe vend solar, do te jetoja me qef atje, sikur te mos ishte per francezet, lol.

  Po ashtu,
  edhe ne New York ose Philadelphia do te ndihesha shume mire. Atje ka shkolla me shumice, biblioteka me shumice, jete nate dhe aktivitet kulturor me shumice. Jane te medha dhe me pak diskriminuese se qendrat e vogla, me pak fjale me nxejne mua me gjithe valixhe /pf/images/graemlins/laugh.gif

  Se fundmi,
  por jo ne rradhen e vendeve ku do te doja te jetoja eshte Tirana. Ne fakt eshte i vetmi vend ne Shqiperi ku do te punoja e jetoja me qejf. Dhe meqe ra llafi, kendej po jetoj. /pf/images/graemlins/rolleyes.gif
   
 11. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  <font color="brown"> Jashte teme! </font>
   
 12. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  <font color="brown">Jashte teme! </font>
   
 13. Guest

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  <font color="brown">Jashte teme! </font>
   
 14. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  <font color="brown">Jashte teme! </font>
   
 15. Alanis

  Alanis Primus registratum

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  [ QUOTE ]
  [ QUOTE ]
  Vancuver

  [/ QUOTE ]

  A ban me ma shpjegue ç'te terheq te ku qytet.
  Jo po njdonje gje por nuk e njoh fare.

  [/ QUOTE ]

  Shko te google!
   
 16. Guest

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  Ndersa une, s´jetoj ne Tirane, por prape e kam timen.

  P.s "Jona" "imja" ne kuptim figurativ = e dua shume.

  Si tek kenga e WS family...

  E dehur, e cmendur
  si do te jesh,
  ti je e jona... Tirona...
   
 17. Mirsa

  Mirsa Primus registratum

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  Tirona ne zemrat tona,
  jeton oret e vona,
  e dehur, si do te jesh,
  TI JE E JONA!

  ...me ka marr malli per Tiranen time /pf/images/graemlins/wub.gif
   
 18. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  <font color="brown">Kafshet zene nje vend shume te rendesishem ne jeten tone, ja pse ka nje vend te vecante per to ketu ne AF /pf/images/graemlins/laugh.gif. Si rrjedhim...jashte teme /pf/images/graemlins/smash.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif! </font>
   
 19. Hey Joe

  Hey Joe Primus registratum

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  per me jetu ka shume vende vallaj , o perhere me periudha mujore qe te kap ai fiksimi .

  te preferuara si qytete kom shume por fiksim kom qytetet qe shtrihen ne det , jo venezia pajzotin se o shume i vogel .
   
 20. LUANESHA

  LUANESHA Primus registratum

  Re: Qyteti ku do te doja te jetoja

  SUEDI /pf/images/graemlins/idea.gif
   

Shpërndajeni këtë faqe