Re: Libri që ke në duar.

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga Goca, 14 Nov 2002.

Thread Status:
Not open for further replies.
 1. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  komedi shume e bukur.
   
  Wise and Sonia007 like this.
 2. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  per ca flet ky liber?
   
  joetisti_ likes this.
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Film policesk. Pesonazhi kryesor nje femer, agjente e policise, qe ndjek gjumet e nje vrasesi qe gjithashtu eshte i zgjuar dhe nuk i gjenden kembet. Eshte edhe pak horror dhe prekes.
   
 4. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  film apo liber?
   
  joetisti_ likes this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Po mendoja ngjarjet e librit per te kthyer pergjigje ty se per cfare fliste, edhe ngaqe ne imagjinate ishte si film shkruajta film :)
  Liber eshte dhe shume i bukur.
   
 6. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  a eshte ne shqip?
   
  joetisti_ likes this.
 7. toro_loco

  toro_loco Forumium praecox

 8. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Do te jete ne shqip. Jo, eshte ne italisht.
   
 9. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  kur?
   
 10. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Pasi ai ta perktheje!
   
  joetisti_ likes this.
 11. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Esatto
   
 12. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Kush e ka perkthyer mirdita kete liber dhe per cfare flet pergjithesisht?
   
  mirdita likes this.
 13. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  E ke lexuar librin e Sideny Sheldon-->Fytyra lakuriq <3 Liber policesk i papare,ta rekomandoj :)
   
  mirdita likes this.
 14. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Do e marr parasysh,mbasi ta lexoj kete do i lexoj keto.
  Flm shum:)
   
  Sonia007 likes this.
 15. mirdita

  mirdita Papirus rex

  Kete liber e ka perkthyer Aleksander Koli .Libri flet per nje vajz e cila vuante nga nje semundje mund te them,nga MPD-ja e njohur si Çrregullimet e Shumefishta te Personalitetit,ku ne nje person shfaqen dhe altera te tjera qe komandohet nga nje trup por jan 2-3 njerz te ndryshem,besoj se pak e ke kuptuar.Por ta lexosh vete do ta kuptosh me mir.:)
   
 16. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Aleksander Koli eshte kosovar? Une kam lexuar "Kodi i Davincit" perkthim i nje kosovari dhe ishte vertet perkthim gjenial.
  Po po e kuptova. Duket interesant si liber. Do ta lexoj nje dite.
  Flm per shpjegimin.

  Une mbas librit qe kam ne dore, do te lexoj librin "I giorni dell'abbandono" Ma kane ngritur ne qiell.
   
  mirdita likes this.
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Ne shqip eshte Sonia? Dhe cfare tregon me pak fjale?
  Perse thua "Go femrat" ? Oriana e la migliore!!
   
 18. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Flet per femrat ne Pakistan,Kine,Japoni,Indi,Hawai dhe etj etj
   
  joetisti_ likes this.
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Te kisha bere edhe pyetje te tjera :)
  Po per cilin aspekt(me pak fjale) flet per keto femra? (pyetjet jane fakoltative :) )
   
 20. Sonia007

  Sonia007 Papirus rex

  Per seksin femer qetesohu merre shtruar ;)
   
  joetisti_ likes this.
Thread Status:
Not open for further replies.

Shpërndajeni këtë faqe