Respekti i vetvetes!

Diskutime tek 'Sociologjia' filluar nga Shqiptarja, 16 Dec 2004.

 1. eniad

  eniad Forumium maestatis

  Re: Respekti i vetvetes!

  <font color="brown"> Ne fakt eshte e vertete, po qeshja me avatarin dhe me perkufizimin per avatarin. Urime per respektin qe imponon avatari! /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/tonguee.gif /pf/images/graemlins/lol.gif

  PS. WaW ka te drejte /pf/images/graemlins/smile.gif. Nejse, duke pare shkrimet me siper (jo te MLK-se), shikoj ndarjen e respektit te vetes nga egoizmi, ose respektin ndaj te tjereve si zanafille e respektit ndaj vetes. Duke u nisur nga kjo e fundit, mendoj qe nuk mund te respektosh te tjeret pa respektuar veten njehere, cka do te thote te respektosh ato parime qe ke vendosur ti vete dhe, gjithashtu edhe nje pjese te atyre te tjerave qe jane imponuara nga shoqeria, por i kemi pershtatur me karakterin dhe menyrat tona (duam s'duam, jemi produkt i nje shoqerie te caktuar dhe dozat e konformizmit nuk na mungojne nga casti qe duam te jetojme ne nje bashkesi). Pastaj, persa u perket dozave te ketij konformizmi e elementeve te tjera te tij, me duket ceshtje shume e gjere dhe me shume gjera per te diskutuar.
  Persa i perket egoizmit, une them se eshte pjese e njeriut dhe nje element i mire qe kemi, deri ne momentin kur nuk teprohet duke kaluar ne egocentrizem e me pas ne cinizem.
  Nejse, keto jane mendime personale. /pf/images/graemlins/smile.gif
  </font>
   
 2. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Respekti i vetvetes!

  Ne fakt i kuptova te dyja po ju dhashe mundesine te shpreheni me gjate lol
   
 3. @d@

  @d@ Primus registratum

  Re: Respekti i vetvetes!

  mos e ktheni teme ne chit-chat ju lutem /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Respekti i vetvetes!

  Meqe po na lutesh, kjo tregon se ne rradhe te pare paske respekt per vetveten, qeke si puna ime ne ti lol
   
 5. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Respekti i vetvetes!

  ja sheh MLK te nxiti tjetra dhe pa gisht te shprehesh me gjate /pf/images/graemlins/tipsy.gif dhe cka eshte me e rendesishme te na tregosh se dhe ti e respekton veten tende /pf/images/graemlins/tonguee.gif
   
 6. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Respekti i vetvetes!

  Ore une jo se kam ndonje respekt per veten po ça ti bej qe ma imponon avatari...
  Pse kjo waw femer qeka! se kisha pa mire lol
   
 7. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Respekti i vetvetes!

  /pf/images/graemlins/lol.gif

  po iki para se te me bertasi dhe mua shëfi!
   
 8. @d@

  @d@ Primus registratum

  Re: Respekti i vetvetes!

  MLK, mire veshet qe te lane qe ne kohen e gangesterllikut, po te paskan lene dhe syte zotrote /pf/images/graemlins/laugh.gif

  WAW, ska nevoj te ve avatar, qe ta respektoj forumi , ka postime ajo zot oooooooooo zot /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 9. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Respekti i vetvetes!

  Pak me respekt te lutem me handikapatet, jo per gjo por kur respekton tjetrin, ke respektuar vetveten, biles dhe shefin e vetvetes lol
   
 10. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Respekti i vetvetes!

  e di ndonjeri ketu se kujt i thoshte vete brezi para nesh /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 11. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Respekti i vetvetes!

  "ndonjeri" eshte femer apo mashkull se une si pa sy e pa vesh e kampak te veshtire ti dalloj! Aq me teper kur ska avatar!
   
 12. @d@

  @d@ Primus registratum

  Re: Respekti i vetvetes!

  sic duket te qenka qerru dhe kompjuteri mlk lol
   
 13. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Respekti i vetvetes!

  ajo duhet te jete! mose je gje doktoreshe ti?
   
 14. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Respekti i vetvetes!

  </font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
  "ndonjeri" eshte femer apo mashkull se une si pa sy e pa vesh e kampak te veshtire ti dalloj! Aq me teper kur ska avatar!

  [/ QUOTE ]

  ndonjeri ishte pa gjini dhe jo emer i pervecem, domethene e di ndonje nga ju se kujt i thuhej vete, por aha s'e diket derisa s'u pergjigjet /pf/images/graemlins/devil.gif
  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 15. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Respekti i vetvetes!

  Nuk e dije ti qe injoranca te ndihmon te jetosh i lumtur me budallikun tat! Ti do me na fut ne halle ne me na prish lumturine apo si e ke hallin? lol
  Apo do qe te na duket vetja te trashe e te humbim respektin per vetveten!
   
 16. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Respekti i vetvetes!

  /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif

  epo si s'ka mashkull te bjere ne kurriz me korbe /pf/images/graemlins/rolleyes.gif

  po ta coj me poste pergjigjen /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 17. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Respekti i vetvetes!

  Sot tek po vija per ne shtepi me autobuz, perballe pallatit te Kongreseve nje burre i vjeter dhe i veshur keq ra me kurriz. U trembem te gjithe. Pastaj ai beri te ngrihej dhe u rrokullis derisa doli ne ane te trotuarit nga ana e lulishtes. Aty u vu ne nje ane me fytyre nga rruga dhe duart nen krese beri te flere. Njerezit qeshen se e moren per pijanec.
  Une u trishtova dhe nuk di cfare ta quaj kete sjellje: mungese respekti ndaj vetes, varferi, mjerim...
  Asnje fjale nuk e pershkruan dot tragjizmin e asaj pamjeje... /pf/images/graemlins/shrug.gif
   
 18. Kordelja

  Kordelja Valoris scriptorum

  Re: Respekti i vetvetes!

  Ky nuk eshte humbje respekti ndaj vetes, quhet humbje shprese. Apo kane lidhje keto te dyja me performancen individuale?! /pf/images/graemlins/confused.gif
   
 19. alinos

  alinos Forumium maestatis

  Re: Respekti i vetvetes!

  s'e di e dashur, por mendoj se humbja e shpresen vjen nga humbja e besimit tek forcat e tua per te mbijetuar decently (me dinjitet), pra vjen nga humbja e respektit per veten.
  Natyrisht kjo sipas perkufizimit qe mund t'i japesh respektit, ne vecanti atij per veten...
   
 20. MLK

  MLK Primus registratum

  Re: Respekti i vetvetes!

  More kur ke pi 1 shishe ki sa te duash respekt per veten, ku te ke ajo e shkrete pije te respektosh vetveten lol
   

Shpërndajeni këtë faqe