Restaurimi i shtëpisë së Ismail Kadare, në përfundim

Diskutime tek 'Njoftime Ngjarjesh Kulturore' filluar nga Mystique, 14 Oct 2014.

 1. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  [​IMG]

  Shtëpia e shkrimtarit të njohur Ismail Kadare në qytetin e Gjirokastrës është drejt përfundimit të restaurimit të saj.
  Restaurimi i kësaj shtëpie do të sjellë edhe turistë. Specialistët e monumenteve thonë se shtëpia e shkrimtarit Ismail Kadare në Gjirokastër mbart vlera të mëdha arkitekturore. Gjithashtu ata shtuan se në ansamblin muzeal ku ajo ndodhet mund të tërheqë shumë turistë të vendeve perëndimore.
  Shkrimtari Kadare këtë shtëpi ia ka vënë në dispozicion Bashkisë së Gjirokastrës 20 vite më parë. Sipas specialistëve destinacioni i kësaj shtëpie duhet të jetë simbolika e jetës si dhe e veprës letrare të shkrimtarit Ismail Kadare.

  ikub.al
   
  Solaris likes this.
 2. Nova_Design

  Nova_Design Primus registratum

  Perpara i kane shtruar nje shtrese
  suvatim,anash eshte zbuluar,nuk duket mire.
   
 3. bigu8

  bigu8 Primus registratum

  me e pakta qe mund te behet per te
   

Shpërndajeni këtë faqe