rezultatet e javes se fundit te fazes se 2-te

Diskutime tek 'Sporti Shqiptar - Futboll, Atletike etj' filluar nga AlbStudent, 24 Dec 2003.

 1. AlbStudent

  AlbStudent Primus registratum

  rezultatet e javes se fundit te fazes se 2-te

  24/12/2003

  Elbasani 1-1 Tirana
  Dinamo Tirana 2-0 Flamurtari
  Teuta 4-1 Besa
  Partizani 1-0 Shkumbini
  Vllaznia 1-0 Lushnja

  20/12/2003

  Lushnja 2-0 Elbasani
  Tirana 5-1 Dinamo Tirana
  Besa 2-3 Partizani
  Shkumbini 1-3 Vllaznia
  Flamurtari 0-0 Teuta


  Klasifikimi  Albanian First Division


  Pos. Team Pld W D L GF GA Pts
  1 Tirana 18 12 4 2 45 18 40
  2 Partizani 18 12 3 3 36 14 39
  3 Dinamo Tirana 18 11 4 3 30 17 37
  4 Teuta 18 9 7 2 28 15 34
  5 Vllaznia 18 9 2 7 30 29 29
  6 Lushnja 18 6 2 10 13 23 20
  7 Elbasani 18 3 7 8 21 23 16
  8 Besa 18 4 3 11 15 33 15
  9 Shkumbini 18 3 3 12 12 35 12
  - - - - - - - - - - - - - - - - - -
  10 Flamurtari 18 2 3 13 13 36 9
  - - - - - - - - - - - - - - - - - -

  Pld: Matches played W: Won D: Drawn
  L: Lost GF: Goals for GA: Goals against
  Pts: Points
   
 2. GabRiel

  GabRiel Primus registratum

  Re: rezultatet e javes se fundit te fazes se 2-te

  Po Skenderbeu?
   
 3. Snajperi

  Snajperi Primus registratum

  Re: rezultatet e javes se fundit te fazes se 2-te

  Po Skenderbeu akoma ne kategorine e dyte eshte??
  Dhe ne cfare vendi?
  ka mundesi ta shikojme ne kategorine e pare vitin tjeter?
   
 4. DFV

  DFV Primus registratum

  Re: rezultatet e javes se fundit te fazes se 2-te

  Per fatin e keq edhe kete vit Skenderbeu do te luaj ne kategorin e dyte.
  Pretendent per kategorin e pare ose sic quhet tani
  superiore jane Laci dhe Egnatia dhe ka rene Flamurtari i futbollit te madh si dhe Besa ka mundesi te bjere.
  Por duhet thene se futbolli i tanishem sidomos ai
  qe luhet ne kategorin e dyte eshte shume large futbollit te bukur kjo dhe per shkak te gjendjes financiare qe eshte ne te gjitha klubet(nga kjo e pesoj dhe Flamurtari Vlores nje skuader qe vitet e fundit ka luajtur nje futboll virtuoz), si dhe
  te gjendjes teper te renduar e te pa pershtatshem te fushave qofte te stervitjeve edhe ato te ndeshjeve.
   

Shpërndajeni këtë faqe