Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

Diskutime tek 'Tema e ditës (vendet shqipfolëse)' filluar nga xhim_jevgu, 10 Mar 2005.

1. xhim_jevgu

xhim_jevgu Primus registratum

Aresyeja pse po e hap kete teme eshte sepse kam nje shokun tim qe nuk thote per qamet qe eshte shqiptar. Une jetoj ne amerike, dhe sa here qe shkojme diku, do te thote qe eshte grek, edhe nganjehere italian po kurre shqiptar.

A ju vjen turp te pranoni qe jeni shqiptare?

2. korn83

korn83 Forumium praecox

Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

nuk me vjen turp...megjithese e pranoj qe kam njefare bezdie kur pres reagimin...por ama une jetoj ne itali dhe ka plot rraciste!

nuk e kuptoj shokun tend perse sillet keshtu...harron valle qe ne amerike shihen me sy te keq italianet?
    e jo shqiptaret...sepse emigracioni yne eshte i vogel dhe eshte i perbere nga shtresat me te emancipuara

3. ZeroCool

ZeroCool Primus registratum

E kam treguar gjithmone hapur se jam Shqiptar e sme ka interesuar reagimi.
    Te pranosh ate qe je eshte shenje vetevleresimi keshtu qe kur fsheh origjinen tende ul veten.

4. korn83

korn83 Forumium praecox

ke te drejte

5. exp-s

exp-s Primus registratum

edhe une nuk e kam fshehur drejtperdrejte, por ndonjehere ne chat-e kur marrin vesh qe je shqiptar sesi e ndryshojne qendrimin.
    nejse

6. korn83

korn83 Forumium praecox

ne chat nuk me plas shume...por kur shoh reagimin ne turi

7. b.k.

b.k. Primus registratum

deri tani s'kam pasur ndonje problem ose arsye qe te mos e them hapur.

8. antares

antares Primus registratum

Ore Korn e ju te tjere! A nuk e shikoni se sa e ndyre dhe e ulet eshte fjalia e fundit e hapesit te temes? Ndoshta nuk e ka pasur me qellim dhe hyj ne gjynah, po te thuash "A te vjen turp te pranosh qe je shqiptar" mua me duket jo e vogel.
    Kjo duhet prere me thike: ai qe i vjen turp qe eshte shqiptar, nuk eshte praktikisht me shqiptar po thjesht nje shqipfoles pa din e pa iman!

9. Male850

Male850 Primus registratum

Te mohosh kombesin tende, do te thote te mos kesh respekt per veten tende.

10. Anana

Anana Primus registratum

Mua s'me pelqen te them nga jam jo sepse me vjen turp po sepse nuk ndihem shqiptare. Cdo te thote te jesh Shqiptar?

11. enver llapi

enver llapi Primus registratum

E moj YLLKA E DOBET(JO SHEMBULLORE) ta paska mbushur mendjen ty JANULLATOSI e nuk e di se cka eshte te jesh shqiptar.Eja e kaloje nje nate me mua e do ta kuptosh se cka eshte,se nuk e kemi kot SHQIPONJEN ME DY KRENA (if you know what I mean)

12. Anana

Anana Primus registratum

I'm not sure I know what you mean but I hope not excately what it looks like se ia ke fut kot.

Ndoshta prandaj nuk me kane ngjit ndonjehere cunat shqiptare. S'i kam marre dot asnjehere seriozisht. Kjo nuk funksionon si arsye. Bie posht komplet.

Me duhet ndonje shpjegim tjeter.

13. ZeroCool

ZeroCool Primus registratum

Derisa nuk te vjen turp te thuash se je Shqiptare s'ke pse ta fshehesh edhe pse nuk ndihesh e tille.

Kur tjetri te pyet nga je e ti nuk ja tregon te verteten do te thote te mos tregohesh i ndershem me vetveten.

14. Urim Nerguti

Urim Nerguti Primus registratum

Eh mire, meqe fjala shqiptar (albanais) nuk permban germen "o", une nuk e them aq haptazi, por si mbyllurazi... ja keshtu, ç'ti besh /pf/images/graemlins/laugh.gif

15. keraun

keraun Primus registratum

djema un rri ne itali dhe kam shum shok italian dhe sa ere qe prezantohem me ndonje them qe jam shqiptar as se çaj trapin fare se mendojne keq a shtremberojne fytyren un jam krenar qe jam shqiptar te ulin koken ata qe sjan shqiptar /pf/images/graemlins/laugh.gif

16. korn83

korn83 Forumium praecox

o yllka...mos ndofta nuk ta pjerdh njeri mi xhan?

17. Anana

Anana Primus registratum

Te vertetn them kur me pyesin, sic e kam ne pashaporte, por me vjen keq qe m'a bejne pyetjen se mua as qe me behet vone fare se nga car dreq vendi jam. Kam jetuar ne vende te ndryshme dhe nuk ngjaj tipike nga asnje vend. Gjithandej integrohem sipas vendit. Ca i ngeli Shqiptarise ketu? Prandaj s'me pelqen kur me pyesin.

18. Anana

Anana Primus registratum

C'dmth kjo se se kuptoj? Une shof pune time, qe kam plot. S'kam nge te shof kush pjerdh e kush jo.

19. korn83

korn83 Forumium praecox

po mi bukuroshe se majfton ti besh floket bjond e te jesh i integruar mire u bere menjehere norvegjez

20. korn83

korn83 Forumium praecox

ç'fare do te thote nuk ngjaj tipike e asnje vendi amon?s'je as e bardhe,as e zeze,as e verdhe,as jeshile as e kuqe valle?

Shpërndajeni këtë faqe