Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

Diskutime tek 'Tema e ditës (vendet shqipfolëse)' filluar nga xhim_jevgu, 10 Mar 2005.

1. kuqezi

kuqezi Primus registratum

Re: Sa haptazi thoni qe jeni shqiptare?

kam shum krenari dhe nuk e kam problem reagimin

2. policia

policia Forumium maestatis

epo shqiptare jemi, ne dac ti pelqeje botes ne dac jo...
    fakti qe duhet me pas te njohur per te nxjerr viza per jashte shtetit do te thote qe ata ende nuk jane gati te na pranojne, dhe prandaj shume shqiptare i ze "turpi" te thone qe jemi nga shqiperia...
    une personalisht nuk e mohoj dhe as me shkon ne mendje te marr lekuren borxh per sa kohe jam jashte shtetit...
    tani e di qe eshte nje diskutim tjeter me i hy ceshtjes se pse shqiptaret (jo te gjithe kuptohet) veprojne ne kete menyre, keshtu qe po e le me kaq ...

3. policia

policia Forumium maestatis

epo shqiptare jemi, ne dac ti pelqeje botes ne dac jo...
    fakti qe duhet me pas te njohur per te nxjerr viza per jashte shtetit do te thote qe ata ende nuk jane gati te na pranojne, dhe prandaj shume shqiptare i ze "turpi" te thone qe jemi nga shqiperia...
    une personalisht nuk e mohoj dhe as me shkon ne mendje te marr lekuren borxh per sa kohe jam jashte shtetit...
    tani e di qe eshte nje diskutim tjeter me i hy ceshtjes se pse shqiptaret (jo te gjithe kuptohet) veprojne ne kete menyre, keshtu qe po e le me kaq ...

4. GJYSHI

GJYSHI Gjyshi

Une gjithmone them qe jam shqiptar dhe nuk e kam problem perkundrazi ndjehem mire

5. ere

ere Primus registratum

Gjithashtu dhe une.
    Po kur kam shqiptar afer druhem te flas shqip se ti ngulin syte sikur kan pa ndonje ufo

6. ismaili

ismaili Primus registratum

Problem qe kam une eshte se kur me pyesin ca ka ndonje gje tbukur sdi ca me i thone.

7. Ergler

Ergler Primus registratum

Pse te kemi turp qe jemi shqiptare?Me sjelljen dhe punen tone t'ju tregojme ketyre harabeleve imorale se edhe ne jemi njerez dinjitoz.
    Ashtu si edhe ju edhe une kam ndeshur ne reagime te ndryshme sidomos me anglezet.Dihet se shtypi qemton pislleqet qe bejne shqiptaret kudo dhe kjo na demton,por sejcili nga ne duhet te kunderreagoje me urtesi e ta sqaroje bashkbiseduesin me fakte e ardumenta.Per ndonjerin qe reagon me fyrje si ne Greqi e ne Itali patjeter duhet t'ju numeroj ketyre bastardeve pislleqet e tyre.Afer shtepise time eshte nje park ku zakonisht shkojme ne vere me shqiptare te tjere miqte tane.Graria takojne aty nje italiane rreth te 35 -ve e cila ishte e martuar me nje algjerian a tunizian.Llafazania italiane sa e mori vesh qe ishin gra shqiptare filloi te fliste keq dhe debati ishte ndezur.Shkova edhe une dhe mbasi e takova e pyeta nga cila province e vendit fqinj ishte.Me tha se ishte siciliane.Ju ktheva duke i permendur te gjithe pislleqet e vendit nga vinte,per eksportin e pislleqeve te tyre mafioze edhe ne USA duke e molepsur jeten e atij vendi me mafiozerine e tyre.Ke degjuar i thashe se si shikoheshin italianet ne Amerike kur shpertheu WW2?Po me tha na shifnin si armiq,sikur ishim te gjithe fashiste.A jane te gjithe italianet furbo mafioze vazhdova.Jo u pergjegj.Po ne shumica e shqiptareve jemi skafiste e trafikante.Jo tha?Atehere ku e gjen te drejten qe shprehesh ne kete menyre?A i ke pare disa italiane qe rrijne ne hyrjet e underground-ve qe ju lypin biletat e perdorura udhetreve per t'i rishitur me cmim te ulet?Po i kam pare u pergjigj.Keshtu jeni ju italianet te gjithe barbone?Sigurisht qe jo vazhdova.Edhe ne nuk jemi vrases e trafikante signorina perfundova.Italianka e harroi ate gjuhe dhe u be mike me grate shqiptare.

8. Ergler

Ergler Primus registratum

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: pretty...</div><div class="ubbcode-body">Gjithashtu dhe une.
    Po kur kam shqiptar afer druhem te flas shqip se ti ngulin syte sikur kan pa ndonje ufo </div></div>

Ndoshta i terheq bukuria jote dhe ju ngelen syte tek nje grua simpatike.Shqiptaret e kane zakon qe te veshtrojne ne sy edhe pa te njohur dhe kur largohen kthejne edhe koken mbrapa.C't'i besh!!!!!

9. Alanis

Alanis Primus registratum

Une nuk do qahesha sikur te kisha ca shoke e shoqe nga shqiperia ketu... ca ti besh, gjithe kane shkuar ne veri te USA-s! Jam vetem. Po ne fund te fundit si thote ajo shprehja: nje shqiptar maje peme mendon qe pema ka vetem nji shqiptar, dy shqiptare maje peme; secili mendon me keqardhje qe pema ka nje shqiptar me shume

10. philly_fier

philly_fier Primus registratum

Une e them pa turp qe jam Shqipetare. Megjithese duhet tu shpjegoj ketyre se ku eshte Shqiperia se amerikanet nuk para e kane idene se ku eshte.

11. philly_fier

Ne ca vendi je ti Mr. Love?

12. GJYSHI

GJYSHI Gjyshi

.

13. Alanis

Alanis Primus registratum

.

14. philly_fier

.

15. spartan00

spartan00 Forumium praecox

e them qe jam shqiptar me menyren si flas si sillem , pastaj veç kur me pyesin nga je , vijme tek tema /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif

16. ere

ere Primus registratum

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: Elektricisti</div><div class="ubbcode-body"><div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: pretty...</div><div class="ubbcode-body">Gjithashtu dhe une.
    Po kur kam shqiptar afer druhem te flas shqip se ti ngulin syte sikur kan pa ndonje ufo </div></div>

Ndoshta i terheq bukuria jote dhe ju ngelen syte tek nje grua simpatike.Shqiptaret e kane zakon qe te veshtrojne ne sy edhe pa te njohur dhe kur largohen kthejne edhe koken mbrapa.C't'i besh!!!!! </div></div>

ke shume te drejte /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/grin.gif

17. niku2582

niku2582 Primus registratum

me te thene te drejten 0% them se jam shqipetar sepse ketu ku ndodhem une nuk i pelqejne shqipetaret

18. niku2582

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: pretty...</div><div class="ubbcode-body"><div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: Elektricisti</div><div class="ubbcode-body"><div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: pretty...</div><div class="ubbcode-body">Gjithashtu dhe une.

Ndoshta i terheq bukuria jote sepse ndoshta je ugly dhe ju ngelen syte tek nje grua "simpatike".Shqiptaret e kane zakon qe te veshtrojne ne sy edhe pa te njohur dhe kur largohen kthejne edhe koken mbrapa.C't'i besh!!!!! </div></div>

ke shume te drejte /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/grin.gif</div></div>

19. niku2582

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: leon2582</div><div class="ubbcode-body"><div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: pretty...</div><div class="ubbcode-body"><div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: Elektricisti</div><div class="ubbcode-body"><div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: pretty...</div><div class="ubbcode-body">Gjithashtu dhe une.

Ndoshta i terheq bukuria jote sepse ndoshta je ugly dhe ju ngelen syte tek nje grua "simpatike". </div></div>

ke shume te drejte /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/grin.gif</div></div> </div></div>

20. niku2582

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: leon2582</div><div class="ubbcode-body">

Shpërndajeni këtë faqe