Sa ndikon mbulesa te femra muslimane ?

Diskutime tek 'Teologjia' filluar nga Universal, 8 Dec 2015.

 1. katsune

  katsune cherry blossom

  c'lidhje ka fakti qe jemi vdekatare ketu?

  ironia e perdorur nga une nuk ishte me qellim ofendues, por ishte funksionale ndaj asaj qe po thoja.
   
 2. h3o

  h3o Papirus rex

  Eshte "e nderuar". Ke ngaterruar gjinin e bashkebiseduesese. :p
   
 3. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  @broken_smile ceshte kjo menyre e te menduarit???
  KY ALLAHU JUAJ??:eek:
  Eshte njelloj si te na thone ne AI KRISHTI JUAJ!!??:(
   
  Eléonoré likes this.
 4. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  shume mikprites jeni flm do ta kem parasysh per here tjr qe paska avokat mbrojtes ketu ne forum e dija qe cdo njeri perfaqeson vetveten
   
 5. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

 6. katsune

  katsune cherry blossom

  po, ky allahu juaj. nuk i heq asnje presje asaj qe shkrova, me vjen keq qe ty nuk te pelqen :) njesoj do shprehesha edhe per fete e tjera, kur permenden budallalleqe te demshme.
   
  gurax likes this.
 7. h3o

  h3o Papirus rex

  Monoteizmi nje zot pershkruan veq se pershkruhet me emra te ndryshem.
  Jhv e kane hebrenjte, Allah myslymanet etj etj :p
   
  Eléonoré likes this.
 8. Balahk

  Balahk Locus omnem

  allahu eshte i te gjithve,disa i thone allah,disa Zot.keshtu qe eshte menyre e gabuar te drejtohesh (ALLAHU JUAJ)
   
  Eléonoré and Lisa like this.
 9. h3o

  h3o Papirus rex

  Feja eshte opium. Make love no war. :p
   
  katsune likes this.
 10. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

  He pra se po mendohesha cfare po mungonte ne kete teme :p
   
  h3o likes this.
 11. katsune

  katsune cherry blossom

  pa problem, vec se ne kete rast po flitej per allahun.
   
 12. h3o

  h3o Papirus rex

  Kur sbeson te Zoti dikush normale qe mund te shprehet ashtu. Ska pse quditesh edhe pse ndoshta menyra e shprehjes eshte cikez e quditshme. :p
   
 13. h3o

  h3o Papirus rex

  E une shkruaj une lexoj. :p
   
 14. katsune

  katsune cherry blossom

  juaj = i besimtareve qe ndjekin budallalleqet ne emer te tij, sic eshte perdorimi i mbuleses ne kete rast.
   
 15. e panjohura

  e panjohura Valoris scriptorum

  Hoxh Shefqet Krasniqi me ka iritu te lexoj shume cka....E degjoja nje emision pyetje per hoxhen:

  Nje grua e pyet se a po bene mekat qe nuk i flet burrit qe disa muaj pasi at e zuri ne flagrance me nje grua tjeter,kame dy femij-thonte ajo,i shtroj buken i laj rrobat por as nuk flas dhe as qe dua te ndij per te pas asej qe pash me syt e mij...Dhe ja cfar i kthen hoxha:

  -E mjera ti per vete,po ti nuk ke vend ne at dynja,ti duhet t'i dalesh perpara kur ai vije nga puna,te i lash kembet dhe t'i perulesh ne shenje falenderimi qe ai punon per te ju ushqy juve....Dhe gjate tere kohes hoxha nuk ndalonte pa perdorur fjalen,,e mjera ti e mjera''....Asnje fjale te vetme nuk tha per at dreqin qe u zu ne flagrance....
  Pra keto lloj hoxhallar po bejne e shumica jemi bere si jemi....
  Lexoj dij shumecka por jo ndoshta sa ,,hoxh Krasniqi'',per mua mjafton qe mos te beje padrejtesi te njerezit pamarrur parasysh se ciles fe i perket.........
   
  h3o likes this.
 16. h3o

  h3o Papirus rex

  Ja njerez te tille vec largojne njeriun nga besimi ne Zot. :(
   
 17. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  mos u kap me indivit sps kshu asnjehere nuk mund te gjehet nje arsyetim sps cdo njeri do japi llogari per veten e tij ate dite se nuk ka pyll pa derra te filloj tani te tregoj une e kshu njeri nga kjo fe e kshu ai tjr eshte e kote ne vend numuro do ngelim dhe ti une apo cdo kush e kemi per veten ton por ju lutem tregoni pak respek asgje me shume dhe mos flisni kumlla pa pjek me teorit apo hamendsime nuk mund te flasim sps sot evropa amerika po mundohet te bej te pamunderen per qellimet e tyre fitim prurese islami ka pushtuar spanjen per 700 vjet dhe nuk e ka sunduar me shapat apo si mund ta imagjinojne disa por ka ushtruar paqen Paqe qe sot e bejne torrorita isis cuna vajza leconi mire dhe mos u kapni me gjera individe
   
 18. e panjohura

  e panjohura Valoris scriptorum

  Mire bre mire se te gjithe dijm shkrim lexim,e shkrova at te Shefqet Krasniqit se shumica e perkrahun edhe thenjen e tij qe eshte vullgare e pakrip thuase Ai eshte Zoti ( Allahu Perendia) :

  -,,Nena Tereze e ka vendin midis ferrit ( xhehnemit),dhe ky koketul te me predikoj mua per fen?
   
 19. Lisa

  Lisa Moderator Anëtar i Shtabit

 20. e panjohura

  e panjohura Valoris scriptorum

  I bera se nje musliman/e nuk guxon te postoj gjera te tilla :)..
   

Shpërndajeni këtë faqe