Sa para prishni gjate nje dite?

Diskutime tek 'Chit Chat me Chatistet e Tjere' filluar nga Seyfert, 27 Apr 2015.

 1. Seyfert

  Seyfert Valoris scriptorum

  Pershendetje! Te gjithe ne harxhojme shuma te caktuara parash gjate dites. Dini te thoni perafersisht se sa prishni gjate dites/
   
 2. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  Te pakten £20-30 ne dite ... Kjo pa perfshire shopping . Thjeshte para xhepi .... Lart e Poshte .

  Po ti , qe ke hapur temen sa harxhon ?
   
 3. Seyfert

  Seyfert Valoris scriptorum

  Zana goxha para prishke ne dite, dhe une i prish aq para sa ti por jo para xhepi, jane para per shpenzime familjare. Megjithate ka raste qe prishen shume para, ka raste qe nuk prishen fare, por duke marre nje mesatare aq shkon tek £20-30 ne dite.
   
 4. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  Vec me ndenjur Brenda nuk harxhoj gje .. Perndryshe e kam veshtire mos te prish te pakten dicka . Nuk e di qysh ja dalin ca njerez pa prishur . Une nuk jam e kujdesur fare me lekun .. S' ja kam idene as sa me dalin sakte nga banka c'do dite / muaj , vec e di sa hyjne .. Lol
   
 5. Seyfert

  Seyfert Valoris scriptorum


  Ti nuk qenke per tu marre per nuse :p
   
  joetisti_, Al-Punk and -Zana- like this.
 6. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  Jo , as qe besoj ne martese :p

  AMA , mjafton qe mbaj veten time ... Nuk pranoj para nga asnje- refuzoj :)
   
 7. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Shume filozofike si pyetje!

  Nuk prish shume,ka dite pothuajse nuk nxjer asnje leke . Nuk prish me shume se 10 euro( shpenzime vetjake gjithmone)

  -Tema eshte per tek diskutimet :)
   
  Hope likes this.
 8. Hope

  Hope dans ton coeur

  Gjirokastrite je ti mo :p
   
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  tregtaret shpikin gjithfare trukesh per te prishur sa me shume(ne fund te fundit kjo eshte mjeshteria e zanatit te tyre). Por te pakten te kete cilesi ne ate qe konsumojme. Tani ka dyshime qe edhe p**hi s'eshte me bio. E kane modifikuar gjenetikisht :p
   
  Balahk likes this.
 10. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  E qysh modifikohet p*cka mo? ha ha ... :D

  Vetem nese e ke fjalen per transeksualet... kini kujdes nga k'to djema, jane shtuar ne mase :D
   
  joetisti_ likes this.
 11. Universal

  Universal AnonymouS

  Edhe pse GJirokastrit shpemzimet e dites e kalojne 5000 te vjetra lol
   
 12. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  S'e di, mua me ka zene frika. Kam frike se mos bie ne nje te modifikuar dhe prishem shpejt :D

  Keta transat cfare te bejne, pse duhet patur kujdes?
   
 13. SNAP

  SNAP Papirus rex

  300 lek te vjetra, nje kafe turke:p dhe kete nga nje here e kursej, i theme ndonje goce do na japesh nai kafe turke:p
   
 14. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Shumë pak shpenzoj një shifer e ulët
  ,
  sepse duke marrë parasysh statusin tim studente , dhe meqenese nuk jam në punë shpenzimet e mia janë të reduktuara më shumë më marrin leksionet me fotokopje , detyrat e kursit... etj , etj brenda ditës.
   
  SNAP and Balahk like this.
 15. -Zana-

  -Zana- e...Thjeshte

  e kane te modifikuar :D
   
  joetisti_ likes this.
 16. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  20€ +- (10 jane vetem nafte :D )
   
 17. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Hmmmm nuk kam shume fikse,por di qe jam nje menaxhues i mire.ne fund te muajit dal me fitim,jo me humbje :)
   
  joetisti_ and Solaris like this.
 18. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Hahahahaha :p
  :D
  mos na fut edhe ketu fiksimin e boi-s dhe jo bio :D
   
  joetisti_ likes this.
 19. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  kam pare ne nje emision ne nje stacion italian ku ishin te ftuar te tille dhe po flisnin pikerisht per veten dhe degjova gjera te pabesueshme. Njera ishte se dikush nga ata, ose ato sic pelqejne te quhen, tha se per ta mbajtur vrimen ne gatishmeri, futnin fallco apo dicka te ngjashme per nje kohe te gjate brenda asaj qe duhej te ishte vrima e ish penisit. Dhe tha se ishte torture.

  Vajzat nuk imitohen dot !!
   
 20. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  nga ushqimet jo bio qe konsumojme, hame dhe nuk kenaqemi. Nese bie ne nje p*dh qe s'te kenaq, dysho se duhet te jete jo bio :p
  Une s'e besoj se ka qe s'te kenaq, por dyshimi ekziston :)

  Une prish aq sa normalisht duhej te prishja, kur kam leke teper prish edhe teper. Por per nje normalitet, duhej te shpenzohej nje shume e afert me 5 mije leke. (mendoj)
   
  Balahk likes this.

Shpërndajeni këtë faqe