Shkembim CD

Diskutime tek 'Muzika' filluar nga usta_Qima, 1 Dec 2002.

 1. usta_Qima

  usta_Qima Primus registratum

  Shkembim CD

  Per me teper kte teme eshte per ata qe kane masterizator ose burning rom si i thoni ju amerikont. /pf/images/graemlins/smile.gif
  Mendoj se do ishte ide e mire qe te shkembenim CD me njeri tjetrin.
  Kam CD te ndryshem po me shume te muzikes rock & heavy .
  Kujt i interseon le dergoje mesazh ne privat.
  Une ndodhem ne Itali dhe qe ketu 3-4 dit max. arrijne dhe ne usa.
  Shnet e pare /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 2. gjekec

  gjekec Primus registratum

  Re: Shkembim CD

  Per mp3 e ke llafin plako?.. ku e di un po edhe me mp3 sikur s'ja vlen barra qirane,
   
 3. usta_Qima

  usta_Qima Primus registratum

  Re: Shkembim CD

  Jo mp3 lal.
  Un e kam llafin per CD tamom,me i cu me poste (jo poste elektronike) me zarf me i fjal.
  Merremi vesh ca CD kena qe na interesojn,te jap adresen e shpis me jep taten ene ti dergoj.
  Kshu e kisha idene una.
  Sme duket ide e keqe,si thoni.
  Kujt i interso te nisi msg ne privat dhe kshu i them ca CD kam.
  /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/wink.gif
   
 4. usta_Qima

  usta_Qima Primus registratum

  Re: Shkembim CD

  Kuptohet qe CD qe do shkembejm jan kopjo jo origjinale.
  I vetmi ndryshim qe kane nga njerti-tjetri esht se CD kopje nuk ka kopertinen e bukur po si cilesi jane njesoj.Nuk ka asnji lloj humbje ne cilesi.
  shiaaaaooooo
   
 5. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: Shkembim CD

  Une kerkoj nje CD qe nuk e gjej asgjekundi ne pazar apo Internet. Nga nje grup Blues Finlandez qe quhen Q-STONE.

  Shkruani CD qe kerkoni ketu. Une kam nja 700 cope, ndoshta mund te kem ndonje qe ju intereson.
   
 6. usta_Qima

  usta_Qima Primus registratum

  Re: Shkembim CD

  nai CD rock ose heavy viteve 70-80 ke ??
   
 7. LOK BABLOKU

  LOK BABLOKU Primus registratum

  Re: Shkembim CD

  hmmmmm
  kam nja 250 cope
  kuptohet origjinal dhe vetem grupe USA ( me ndonje perjashtim IRON MAIDEN )
  No Europian Bullshit- i Hate majmunet Nordike
   
 8. kutabale

  kutabale Primus registratum

 9. kutabale

  kutabale Primus registratum

  Re: Shkembim CD

  Edhe nje gje tjeter nuk ia vlen te rish te Burn cd vetem per te shkembyer jo pergje por nuk i vlen as me poste sepse do paguash. Do thoni ju 2-3 dollare. Po aq ko qe shpenzon plus $ 2-3 eshte gozha. kur mund te behesh member i bmg dhe me disa rrena te vogla mund te perfitosh gozha. Mua me ka rene aty reth $6-8 mund te them por ama i ke nga bmg origjinale jo burned. Me ghithate ju edini ne qoftese doni te downloadni muzike me albume te tera me thoni te tju disa web site. kun edi edhe mund ti njihni. Shnet e te mira
   
 10. nine_inch_nails

  nine_inch_nails Primus registratum

  Re: Shkembim CD

  Une shes/blej/shkembej koncerte live audio dhe video. Kush eshte i interesuar nje post ketu ose nje e-mail. Lista ime e koncerteve ndodhet tek www.eraldalboots.tk
   
 11. Lilith037

  Lilith037 Primus registratum

  Re: Shkembim CD

  mHM..komplimentet e mia per sitin e koncerteve, edhe pse nuk eshte muzika qe degjoj une (me perjashtim te dy grupeve).
  nqs. ndonjeri ka cd origjinal ose te masterizuar power/epic/melodic metal te me kontaktoje. jo vetem ameikane por mbi te gjitha nordiket...ehehehe
  shiaoooooo
   

Shpërndajeni këtë faqe