Shkenctarë po thojn:Që Vdekja nuk Ekziston.

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Sahit Rexhepi Keca, 26 Oct 2013.

 1. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  Shkenctarët po thojn:
  Që Vedekja nuk Ekziton.
   
 2. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  Të gjithë besojm se kemi një jetë mbi tokë,Pas një periudhe kohe i vjen secilit dhe ne besojm se do vdesim sepse ashtu na është thënë.Por askush nuk e ka ngritur pyetjen,çfar ndodh me trupi e njeriut,ku shkon ai dhe më e rëndësishmja a vdes njeriu.Teoria e re shkencore thotë:Vdekja nuk është akti final.shkruan në blogun e tij Robert Lanca,Ekspert për teknologjin e avancuar të qelizave.
   
 3. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Duhet te jete interesante kush ta provojw te na thote si duhet te jete...
   
 4. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  është mirë që ky shkenctar të vdes një her dhe pastaj të qohet e të na thotë që vdekja nuk ekziston.por problemi është shumë i vogël që ky shkenctar sun qohet ma pasi të vdes.
   
 5. princ

  princ Valoris scriptorum


  po si vdekja nk ekzison kush e thot kete esht budall
   
  joetisti_ likes this.
 6. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Mbase por po merremi shumw me vdekjwn ne vend qe te merremi me jeten kjo sikur nuk vete
   
  scadarsko likes this.
 7. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  po ma ngat se vdekjen kërkan se kem,duhet me punë sikur qe skena me vdek kurr,por nuk duhet të harrojm kurr qe sot jem e nesra nuk jem.
  vetëm njerëzit e lig të smut psiqikisht që janë ata nuk ja dinë vlerën as jetës as vdekjes.
   
 8. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Mua me intereson vlera e jetes dhe dua ta jetoj atw si me pas kohe si me qene dita e fundit me mjafton ta jetoj he shijok cdo moment te jetes... Per vdekjen.kir te vij vakti ai qe me solli le te me marre sme interwson vdekja dhe sdua tia di per ndonje vlere te saj .. po cmoj dhe shijoj vlerat e jetes...
   
 9. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  kush asht një antar ktu nifar Princi bylykbashi që ma herët prej tij merdh ni njoftim ku shkrujke prej ati Princi ku kish than:mas ki punë najsen me mu.
  kuna juka drejtu me kto fjal aj princi,me emër dhe mbiemer,
  unë sjukum përgjigj ati bylykbashi asniher,
  tjetër herë neti drejtohet dikuna në emër.
  unë jam,Sahit Rexhepi Keca,Profesor i Historis në gjimnazin Kuvendi Lezhës në Viti.nga fshati Drobesh komuna Vitis-Kosovës.
  nçoft se ka najkush kritika ndaj meje unë kam emër dhe mbiemër.
  me njerëz qe janë te pa arsimum dhe pa dije kam punë përdit me ta.
   
 10. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Po vari teneqen atij. Nje princ eshte ketu e ai eshte minoren mbase edhe ai se kalama hesapi.
   
 11. pumes

  pumes Forumium praecox

  mirmrema te gjtheve mesa duket shpejtoni shume shpejt tu pergjigjeni cfaredolloj pyetjeje qe ju behet,
  1. Princi nuk tha asnjegje dhe nuk fyevi asnjenjeri ,tha dhe beri publike qe ai qe mendon qe vdekja nuk ekziston eshte budalla (ky eshte mendimi i tij mos e kritikoni as mos e besoni) thjesht nje mendim i thjeshte

  2. ju z. profesor meqe qenkeni dhe merreni me te paditur si puna jone dhe jepni dituri ne brezin e rri shqipetar ju heqim kapelen dhe ju pershendesim per kete pune shume te shkelqyer qe po beni por mos na merrni me hut te gjithve por me zgjuarsi dhe durim


  me respekt dhe pa ofeza

  pumes
   
  Hektor12 likes this.
 12. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Shumeve drejte i kushtojme kaq rendesi vdekjes dhe smerremi me jeten. Tani problemwt private ti zgjidhin mes vedi se jane te nje anr
   
 13. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Po ti ku e di se ekziston vdekja? Ke argumenta bindes...?

  Mire do te ishte te mos ekzistonte por ja qe s'eshte ashtu. Sa i perket mendimit te shkencetareve, une prirem t'i besoj sepse pak shance ka qe ata te gabojne. Kot s'jane shkencetare.
   
  princ likes this.
 14. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Sma nin jo ...
   
 15. princ

  princ Valoris scriptorum


  pra nena ime pse vdiqi

  mase nuk ekziston vdekja
   
  joetisti_ likes this.
 16. Sahit Rexhepi Keca

  Sahit Rexhepi Keca Valoris scriptorum

  ata shkenctar qe thojn qe vdekja nuk ekziston.
  unë atyre ju kisha ba vetem një pyetje,
  ku ikan prindërit e tyre pse ata vdiqen
  po kto janë pollavra të tyre.
   
 17. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  princ, ne ate kuptim ke te drejte por, shkenca flet per dicka qe ka te beje me jeten qe nuk humbet kurre, vetem ndryshon forme. Ca gjera te komplikuara qe ti do te kesh mundesine t'i mesosh ne shkolle mbase pak me vone.
  Me vjen keq per nenen tende. Mos u deshpero. Te gjithe e kemi nje person qe e deshem shume por megjithate ai/ajo ka vdekur.

  Te gjithe s'do te jemi nje dite. Le te jemi te lumtur per sa kohe kemi ne dispozicion. Jete te gjate te gjitheve!!
   
  princ likes this.
 18. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Se di pse flasim per vdekjen kur jeten e kemi akoma perpara
   
  joetisti_ likes this.
 19. princ

  princ Valoris scriptorum

   
 20. princ

  princ Valoris scriptorum


  ok ok keshtu shpresoj qe te mesoj shum per vdekjen
   
  joetisti_ likes this.

Shpërndajeni këtë faqe