Shkenctarë po thojn:Që Vdekja nuk Ekziston.

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Sahit Rexhepi Keca, 26 Oct 2013.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Shume mire. Cfare te pelqen te behesh ne jete?
   
 2. princ

  princ Valoris scriptorum

  ingjinjer kjo esht deshira im me madhe ne bot
   
  joetisti_ likes this.
 3. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Se mora vesh pse kuotojne pa pergjigje
   
 4. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Te lumte. Me behet qejfi. Eshte dege e bukur. Te uroj sukses.

  Disa mendojne se vdekja eshte person real. Kete s'e pranoj dhe as s'e duroj dot. Fantazi pa pike lezeti kjo. Atehere duhet te themi se edhe person real: frika, heshtja, lumturia, jeta etj.
   
 5. princ

  princ Valoris scriptorum

  flm shum
   
  joetisti_ likes this.
 6. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  V.F.L.P
   
 7. Narkomane

  Narkomane Valoris scriptorum

  Eeeeeeeee mend qe kan ca njerez jeto jeten mer cpun ke me vdekjen se ska njeri qe se ka frik vdekjen
   
  Pinky likes this.
 8. Pinky

  Pinky Forumium maestatis

  vDEKJA ESHT NJE STAD TJETER I JETES
  Shpirti esht i pavdekshem, kurse trupi i vdekshem
   
 9. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  besoj se eshte shume heret dhe eshte pertej forcen tone te nxjerrimin ne konkluzion mbi vdekjen e njeriut por meqense ata e kane then qe vdekja nuk egziston do te thote se kane arritur ne nje zbulim sepse fal shkences ne mesojme shume gjera dhe pse per momentin une po jetoj jeten njehere per njehere.
   

Shpërndajeni këtë faqe