Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

Diskutime tek 'Rrjeti i Studenteve Shqiptare ne Bote' filluar nga lola, 7 Nov 2002.

1. BenAlbani

BenAlbani Fillestar

Re: Shkolla e Gjuheve te Huaja "Asim Vokshi"

Une kam qene te gjuhet e huaja ( matura '98 ) per fizike berthamore. Ka ndonje forumist tjeter te ketij brezi??
  2. GJENERALI

GJENERALI Fillestar

ohuuu sa larg jeni juve.
    une jam ke asimi ne tirone per spanjisht rusisht ne vit 4 hidhem ne shtator /pf/images/graemlins/wink.gif llaftar lale shkolla me yll... kemi 1 presor letersie,nje Arshin qe eshte mjeshter fare /pf/images/graemlins/wink.gif drejtor kemi Prele Vaten /pf/images/graemlins/laugh.gif nejse doni ndonje zysh tju them si jane me shendet ???
  3. bimba81

bimba81 Fillestar

motra ime ka qne mesuse anglishte aty per nja 5 vjet :tipsy:
  4. GJENERALI

GJENERALI Fillestar

si e ka emrin motra ??? se mbase e njofim /pf/images/graemlins/wink.gif
  5. lola

lola Fillestar

Hey ju cilimijte qe jeni akome ke Asim Vokshi. A eshte akoma nje mesuese e neurokirurgjise (sic njihet ke gjuhet e huaja---italishtes), Anila ....?

Per kuriozitet se kur te kthehem ne Tirane do jem andej siper nga rruga e Elbasanit dhe per disa njerez edhe nuk na ka marre malli.
  6. aleksandri

aleksandri Fillestar

he gjuhet e huja ne tirane njish fare hei kush e mban ment liceun italion mo hei kujtoni pak te 5 e viti dmth matura 2004 a e kini parasysh si e bom murin dhe nuk na i nijti per asgje ,,,,hei e kujtoni apo jo ajo klasa njgjitur me gjeneratorin ne kat te pare hei kemi qene me te miret si per cuna dhe per goca ,,, ju them te gjith gjuheve te huaja persh dhe gezuar vitin ee ri jeni th best

gjithashtu persh dhe gjuhete huja ne tirane sindomos maturen 2003 vecanerisht italisht anglisht ,te 4 a me zysh marieten he se mban ment njeri marieta tasha , po melian mo e mban metn ndonjeri ,,, gjithashtu persh dhe sotira nikollen drejtoreshen me te repte ne gjith shqiperine
    hei nese ka ndonje konviktor te ketyre viteve le te me shkruaj adresen e gjen e kam fjalen per konviktoret e gjuheve te huaja ne korce faik konica nga viti 2000 -2004 dhe juve ju uroi vit te mbare ,,, dhe me kujtoni ato kohe kur ngjiteshim kekati i vajzave me batanie apo kur rimim me ore te tera duke bo muabet ne dritare ,, hei lanin mo e mbani ment po cimi shkerdhaten mo nejse une nuk e kam aritur po sic tregonin me tevjetrit ika tani aj tung
  7. GrifshAAA

GrifshAAA Fillestar

yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy ish shkolla ime /pf/images/graemlins/wink.gif
    Ej po he pra ndonje thashethem te periudhes a nai gje interesante? Une kam qene per deutsch matura 2000! vallaj rromuje e madhe kemi qene /pf/images/graemlins/laugh.gif Po ka pasur qyfyre dhe presora si helmuti... kmishat e tij ishin nje teme me vete /pf/images/graemlins/laugh.gif
    Kshuja kshuja! Hajde befshi qejf kudo qe jeni /pf/images/graemlins/wink.gif
  8. edion1

edion1 Fillestar

Edhe une aty kam qene .Matura 97 anglisht . Ka ndonje ne te njejten mature ?
  9. renata

renata Anëtar

O gjuhujsa te dashur te Asimit!
    Atje kam qene edhe une.Me ka marre malli per ato kohe te bukura,kur mua me terhiqnin zvarre per te lene oret e mesimit(me vone fillova te bashkohesha me turmen:)))))).me ka marre malli per katin e dyte e te katert...Edhe per mesuesit tane te mrekullueshem...vecanerisht per prof Arshinin e Zysh Silven...
    e PER uNDERGROUNDIN,dEUSIN,LOKALET TONE TE PREFERUAR...
    pER BYREQET E NGROHTA NE ORE TE PUSHIMIT...
    Per shetitjet ne oren e gjeografise me Xhacken nga liqeni,e per te mbledhur bime me Meriten ne oren e biologjise...
    Me mungon palestra jone e pluhrosur dhe zysh Irena qe na vinte kater po te mos merrnim uniformen...
    Roja i shkolles:)))Ah sa here jam zene me ate njeri.
    Vazhdon te jete drejtor Z.Prele?me behet qejfi,ka qene shume i mire...
    Ah rruga e Elbasanit,rruga e Elbasanit!Rruga e rinise sime te hershme...
    Pershendes gjithe maturen 2001.
  10. GrifshAAA

GrifshAAA Fillestar

Mesa di une Prela vazhdon drejtor ende! Periken me duket e kane hequr a ka dale ne pension... po me zyshat dhe presoret e tjere kush ja ka idene ca behet?
  11. Guest

Ndonje Ish-student i Gjuheve te Huaja ndodhet ne New York?
  12. Guest

shume interesante kjo tema

njehere njoha nje vajze nga gjuhet huaja ne itali

ishte e mire shum

nuk e dija famen e kesaj shkolle por tani qe e kam perjetuar....

o zot pse u solla ashtu me ate

o zot!
  13. BRUNJA_USA

BRUNJA_USA Fillestar

a ka ndonje qe ka shkuar te gjuhet e huaja ne vitin 1993-1997 ju lutem me beni te ditur ....kena pa bere palle fare
  14. BRUNJA_USA

BRUNJA_USA Fillestar

rise the tempo ne cfar klase e qene ti lal une kam qen te f me bej te ditur pls
  15. SyKalter

SyKalter Fillestar

Ka ndonje ish student nga Asim Vokshi (1994-1995)Anglisht?
  16. Robert1977

Robert1977 Fillestar

Mir se ju gjeta ne forum! Une kam qene ne ate shkoll per dy vjet pastaj e lash. Kam qen ne degen e rusishtes... Zysha jone ka qene Margarita Koci .. Nuk mbaj mend PO me duket se kam qene nga viti 1992 deri ne vitin 1994

Shpërndajeni këtë faqe