Shprehje me emra kafshesh.

Diskutime tek 'Gjuhësia' filluar nga papucja, 8 Jun 2005.

 1. papucja

  papucja Primus registratum

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  te biesh squke (e njejta gje) qe do te thote : te rrish urte per njefare kohe, ndryshe nga zakonisht.
   
 2. besim231071

  besim231071 Primus registratum

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  Zgjohem me pula.(zgjohem heret,si sot p sh,gjes meqe ra fjala)
   
 3. Guest

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  Puhize,Kanan.. :thumbsup:

  Ja dhe disa..

  -Ju duk Prifti, Gomar..
  -Shiu i beharit,si vrap´ i Gomarit
  -S´ke c´i ben Gomarit,i bie samarit..
  -Shkoi si Cjapi ,te kasapi..

  P.s..Ka akoma eee... /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 4. besim231071

  besim231071 Primus registratum

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  Fanta :thumbsup:
  Ajo e samarit eshte me kal dhe jo gomar.

  Hangsh thiun me gjithe zbuçk.
  Si lopa qe mbush kusin me qumesht dhe i bie shqelm.
  Bie qen dhe mace(kur bie shume shi,e huazova nga anglishtja) :lol: :lol: .
  Ti fus nje te qeshme,se po e merr njeri per te vertete.
   
 5. Guest

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  Kane.. :lol:
  Po ne shqip,mbarun besoj..
  Uuuu,ja dhe nje tjeter..

  Kalit te mire,shtoi tagjine.. /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 6. besim231071

  besim231071 Primus registratum

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  Fanta,se mos te vjen keq qe te therras keshtu moj.Nuk e kam me t'ofendue,se di a te kam thane qe fanta eshte pija ime e preferuar(nga freskuaset flas).
  Jadhe nje me kuaj:
  Humb kali me gjithe samare(per te shprehur nje vend rrumuje)
   
 7. Guest

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  Aspak.. /pf/images/graemlins/wink.gif
  Dhe une te therras ty,Kane..

  - Kur pi uje,s´te nget as Gjarpri....
  - Mos e trazo, Gjarprin nga bishti..
   
 8. abs

  abs nuk e di...

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  Flet si papagall
  Nganjeher han dhe derri molle
  Nuk pin macja uthull
  E hedh fjalen si lopa baglen


  /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 9. LUANESHA

  LUANESHA Primus registratum

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  T'leh qeni rate......
  thojne se perdoret nga rehatia e tepert :eek: :eek:


  /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 10. besim231071

  besim231071 Primus registratum

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  Uau,mu kujtua me e forta e te fortave:
  I nxjerr pleshtit dhjam.
  Ik e gezo ndonje plesht.(shko fle gjume)
  Mu ba rriqen.
   
 11. Guest

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  Delen qe ndahet nga tufa,e ha Ujku..
   
 12. besim231071

  besim231071 Primus registratum

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  Qajti si krimbi ne lis.
  E idht,grenze.
   
 13. epremte

  epremte Primus registratum

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  i bezdisur si mize kali (ose ndonje lloj tjeter mize /pf/images/graemlins/laugh.gif )
  s kam shkel ndonjehere nje mize (per ata qe jane te urte te shkretet)
  rri si guak
  i ben syte si shqarth
  (by the way nuk e di ca kafshesh jane keto 2 te fundit)

  My favorite: TE SHTYP SI KRIMB
   
 14. bebi

  bebi Primus registratum

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  pishmone edhe krimbi kafsheeee :tipsy:
  po s'keni faj andej ka ju rritet krimbi perdit, asht ba me ju kthy dor' /pf/images/graemlins/laugh.gif


  -zog gomarit!
  -gomar zog... :tipsy:
   
 15. bob

  bob Primus registratum

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  si me te iq breshka :lol:
   
 16. epremte

  epremte Primus registratum

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  E mo mire se faune eshte dhe ai. pastaj, ca ka pleshti me shume qe te kualifikohet si bishe?
   
 17. Iness

  Iness Primus registratum

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  Kjo eshte "fle me pulat" me sa di une
  Te tjera:
  "Kur s'ke pulen, so hash sorren"
  "Lot krokodili"
  "Ngrefesh si gjel"
   
 18. Indulgence

  Indulgence Primus registratum

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  Asaj (mua dmth /pf/images/graemlins/laugh.gif ) i pjell dhe pula dhe gjeli (kendezi)
   
 19. ODISEA

  ODISEA Primus registratum

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  C'te pjell gjeli ty me :eek: /pf/images/graemlins/tongue.gif
   
 20. besim231071

  besim231071 Primus registratum

  Re: Shprehje me emra kafshesh.

  Si kali ne lame.
  çon koken si lopa ne kollomoq.
  Si qingjat kur i ze bari.
  Shkoj si cjapi tek kasapi.
   

Shpërndajeni këtë faqe